Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Mi számít Coming out-nak?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít Coming out-nak?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én sokáig ezt nem fogadtam el magamban, hogy biszex vagyok, és utálkoztam, meg homofób voltam, aztán végül beismerem magamnak nagy nehezen, hogy igen, én biszex vagyok. Ez már coming out-nak számít, hogy ennyi idő után, és magamban való elnyomás után beismerem magamnak és kimondom hangosan magamnak? Vagy csak az számít coming out-nak, amikor más emberek előtt is felvállalom?

2021. márc. 11. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs egy univerzális definíció. Mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. Ha te úgy gondolod, hogy ez az volt, akkor kezeld úgy, hogy ez az is volt, ha meg nem, akkor nem. Ezt nem más kell eldöntse, hanem te.
2021. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A coming out, az azt jelenti hogy vállalod mások előtt is.
2021. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Az elsőt úgy hívják önelfogadás, most ebben a fázisban tartasz. Nem jó az embernek saját magával háborúznia, mert nincs nyertese, csak vesztese.

A coming out "hivatalosan" az amikor kifelé, mások felé felvállalod. A kérdés az, hogy van-e értelme, szükséges-e a szexuális irányultságodat mások orrára kötni (semmi közük hozzá). Ha meleg vagy akkor talán - a szűk környezetnek idővel (pl. szülők). Ha biszex akkor nem biztos, nem kell tudniuk arról mikor kivel mit csinálsz. Ezen esetben csak majd a párodat kell beavatnod, mást nem.

2021. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3, de ha mondjuk lány létemre lány párom lesz, és komolyra fordul a kapcsolatunk, azért illene itthon bemutatnom. Ki tudja, lehet, hogy lánnyal élem majd le az életem, akkor meg nem titkolózhatok életem végéig, mert nem lenne sok értelme eltitkolni.
2021. márc. 11. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is bi lány vagyok, de még nem coming outoltam.

Nem feltétlen van igaza a 3asnak, mert egy kapcsolat nem csak szexről szól, hanem sokkal többről, és pl ha egy randin vagytok, megfogjátok egymás kezét, esetleg egy-két csók is elcsattan (nem az a felfalom a másikat stílusú, azt a heteróknak sem kéne nyilvánosan), de ezek a dolgok feltűnnek embereknek, és a család figyelmét sem fogja elkerülni, titkolózni meg nem jó.

Valahogy el kéne mondani a legközelebbi barátoknak, családnak. Én azt tervezem (majd ha már alakul vmi kapcsolat), hogy egyre többször hozom fel a témát, meglátom hogy reagálnak, aztán elmondom, bár erre nincs bevált recept szerintem.


18L

2021. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!