Kezdőoldal » Szexualitás » Biszexualitás » Èszre vettètek, hogy egyre...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tiboo92 kérdése:

Èszre vettètek, hogy egyre több a bisex ember vagy akit érdekel hogy milyen is?

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka? Mind fiúk mind lányok terèn? Egyre nyitottabak az emberek?

2023. szept. 11. 13:27
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

20 egyett értek veled! Az ég világon senki nem várja el!


Amúgy itt többen írják a heterot stb! Azoktól kérdezem hogy ki beszélt róluk? Vagy esetleg lattatok a kategóriát hogy bisex? Senki nem beszélt a heterokrol!

2023. szept. 12. 14:00
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
21 hiába mondod nekik. Biszexek. Nem fogják fel.
2023. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
21. Teljesen egyetértek. Ez a "kíváncsi hetero" csak a fogalmakon való rugózás. Nem tudom mennyire tudományos, de én osztom azt, hogy az ember egy tengelyen helyezkedik el, ahol x %-ban hetero y %-ban nem. A többi belemagyarázás.
2023. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%

Egyre kevésbé tabu a téma, egyre könnyebb a hozzáférés a különféle lmbtq tartalmakhoz és ezért sokkal több ember szeme nyílik fel az identitására illetve sokkal többen merik fel is vállalni azt.


Nem hiszem hogy régen kevesebb emberben lett volna meg a hajlam

2023. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%

#11

"A szexuális orientáció veled született, se személyes nyitottság, se az aktuális divat, se külső nyomás hatására nem változik meg."

A fogalmatlan te vagy, ugyanis a szexuális orientáció kialakulása egy hosszabb-rövidebb, és nagyon összetett folyamat eredménye.

Szándékosan nem írtam "végeredményt", mert bármikor elmozdulhat a skálán bármelyik irányba, bizonyos együttes hatásokra.

Olvasgass még a témában, mielőtt fogalmatlannak neveznél itt mindenkit magad helyett... ;)

2023. szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek.

Én is észrevettem a környezetemben, hogy egyre több "hetero" barátom, haverom és ismerősöm "érdeklődik a témában" tőlem, akik tudják rólam, hogy full biszex vagyok, akinek a női párkapcsolat az elsődleges és legfontosabb, de mellette a férfiak is változó intenzitással jelen vannak a szexuális életemben, de csupán a szex szintjén.


Én sem nevezném őket "kíváncsi heteróknak", és szerintem a biszexuális emberek használják ezt a nem helytálló kifejezést a legkevésbé erre az attitűdre.

Én inkább a homoszexuális beállítottságú férfiaktól hallom legtöbbször ezt a kifejezést, a "látens homoszexuális" kifejezéssel egyetemben.

Aki már odáig eljut, hogy a saját neme iránt érdeklődik, már akkor sem nevezhető heteroszexuálisnak, ha ugyan még fizikailag soha semmilyen módon nem érintkezett a saját nemével, de ez már a gondolatok és/vagy a vágy szintjén megjelenik náluk.


És hogy mi lehet ennek az oka? Találgathatunk, és valószínűsíthetünk dolgokat, és talán az igazság is ott rejtőzik valamelyik magyarázatban a sok közül.

Az én meglátásom az, hogy az utóbbi idők csúcsra járatott LGBTQ+ mozgalma sok olyan emberben felszabadított addig bennük meglévő gátlásokat és szégyellősséget, amiért akár évtizedekig rejtegették a titkos (és talán eddig beteljesületlen) vágyaikat.

Ha magamból akarok kiindulni (és miért ne tehetném, hiszen teljesen kézenfekvő), én is akkor kezdtem el egyre fesztelenebbnek érezni magam a szexuális orientációmban, amikor egyre több körülöttem álló emberrel közöltem, hogy mi a helyzet a szexuális beállítottságommal.

Szinte mindenki meglepődött amikor megtudta, és nagyon sokan vádoltak meg azzal, hogy csak azért mondom ezt, mert "mostanság ez a divat", hogy mindenkiből bi, leszbi és homo lesz, aki eddig csak "hetero" volt.

Akik nem lepődtek meg ezen, azok már rendelkeztek másoktól erre vonatkozó konkrétumokkal és/vagy feltételezésekkel rólam, annak ellenére, hogy nincs az az ember, aki ezt kinézné belőlem sem a külsőm, sem a viselkedésem alapján, ugyanis egy macsó alfahímnek nézek ki, és a viselkedésem is (sokszor teljesen indokolatlanul) cocky és/vagy pumpkin benyomást kelt másokban.

2023. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!