Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az LMBTQ+-ról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Makoto-chan kérdése:

Mi a véleményetek az LMBTQ+-ról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 10:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
59%

az, hogy a meleg szülők szeretők és jók, a heteró szülők meg veszekednek és rosszak; sima rasszizmus. és kikérem magamnak.


/18 - nem takarózz tovább a rossz gyerekkoroddal. ha már felismerted a problémát, akkor tudsz ellene tenni. szakemberrel, önfejlesztésel...

én is rossz példát láttam, de pont ezért tudom ,mit nem szabad elkövetnem most családapaként.

tessék felelősséget vállalni és megváltozik az életed.


a kérdésre, én egyáltalán nem támogatom az lmbtq-t. saját maguk szerint is mások, akkor miért akarnak ugyanolyanok lenni? találják meg a helyüket és illeszkedjenek be.

van meleg ismerősöm, soha nem volt ebből feszültség vagy kellemetlenség, de soha nem is volt téma.

a kislányom egyszer megjegyezte neki, hogy: milyen lányosan állsz! röhögtünk egyet és kész.

egyetértek az előttem szólóval, a szabadságharcosokkal van csak a baj.

2020. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
58%
Semmi bajom azokkal, akik mások. Ugyanúgy emberek. Sajnos az ellenzőktől hallom, hogy kicsit túl van tolva a téma, de hát néha muszáj, mert odahaza egy olyan embert hamarabb ér baj, ha más. És erre fel kell hívni a figyelmet. Nem minden LMBTQ ember magamutogató, nem csak ez a Pride-generáció van. Van, aki csak élni szeretne és kész. Mindegy, hogy kit szeret.
2020. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

#21 azért jöttem a gyerekkorommal és az abból adódó negatív következményekkel, mert egy előttem hozzászóló pont ezt hozta fel indokként, hogy a nem anya-apa minta milyen törést hozhat egy gyerek életében. Én erre reflektáltam, hogy szerintem a törésnek nem ahhoz van köze h milyen nemű emberek nevelik fel azt a gyereket.

Meg amúgyis, hogy lenne már ez rasszizmus? :D a heterok es homoszexuálisok azok nem rasszok, szóval maximum diszkrimináció lehet amire te gondolsz, de senki nem vélekedik úgy, hogy a homoszexuálisok jó szülők, apa-anya pedig csak rossz lehet mert veszekednek. Viszont tény hogy a klasszikus családmodellben több érzelmileg a béka segge alatt lévő ember nevelkedik fel, már csak a nagy számok törvénye alapján is.

Egyébként ajánlom figyelmetekbe ezt a családot, sok kérdést megválaszolnak:

[link]

2020. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

/23 - Ez tény? Van arra kimutatás vagy tanulmány, hogy milyen családokban milyen az érzelmi élet? A nagy számok törvénye alapján nyilván több, de arányaiban érdekesebb lenne látni a hagyományost és a meleget.

Mér ez is megkülönböztetés, hogy a melegek jó családi kapcsolatban élnek, a heterók meg nem. Szerintem az arány egyenlő lehet, mivel emberekről van szó, a szexuális élettől függetlenül.


Szerintem az alapvetően fontos, hogy egy kisfiú vagy kislány azt látja otthon, hogy a szülei két neműek. Külön szerepeket, külön feladatokat lát és el tudja magát helyezni apaként vagy anyaként.

Egy meleg párnál ez hogyan működik?

2020. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

#24 ez az érvelés talán 100 évvel ezelőtt, vagy korábban megállta volna a helyét, de ma már nemigen vannak egy modern családban tipikus férfi-női szerepek, mivel egyenrangúak és mindketten dolgoznak, ugyanúgy kiveszik a részüket a gyereknevelésből. Nyilván vannak olyan tulajdonságok amik általában jobban jellemzőek egyik szülőre mint a másikra (pl anya-nagyobb érzelmi támasz, apa-nagyobb fizikai biztonságot tud nyújtani), de mivel ezek a nemből adódó tulajdonságok, nem fog rajta csorbítani semmit az, ha meleg pár neveli fel a gyereket.

Te milyen szerepre, feladatra gondoltál konkrétan?

2020. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

/25 - Hát egyértelműen arra gondolok, hogy én férfiként ülök a konyhaasztalnál cigarettázva, a nő kézzel mossa a szaros gatyámat a hipós vízben és ha üvöltök hoz egy új sört. A gyerekek meg kussoljanak amíg az én kenyeremet eszik.


Komolyan meg; pontosan a nemekből adódó különbség a lényeg.

Igen, mi is dolgozunk mind a ketten, összemosódtak a szerepek, de a különbségek akkor is megvannak.

Általában a fizikai munkát, a műszaki, barkács, építési munkát én végzem, a párom addig a háztartási dolgokat viszi.

De mosok és vasalok is, ha kell és a párom is kifesti az előszobát, ha éppen olyanja van.


De csak anyával lehet csajos dolgokat csinálni, csatokat válogatni, ruhákat venni, csiri-biri dolgokat nézegetni.

Én is veszek ruhát, de ha megvan menekülök a boltból mielőtt rohamom lesz.


Apával lehet veszélyes és izgalmas dolgokat csinálni, felmászni jó magasra, elmenni terepjárózni.

Anyával is mennek játszóra, de anya nem tudja olyan magasról levenni őket.



Imádom, hogy a szemükben anya a legrendesebb szuperhősnő, mert mindig van enni és van tiszta ruha, meg hogy apa a mindent megszerelő szuperhős. (ezt értsd jól kérlek!)


Nem azt mondom, hogy egy meleg vagy leszbikus pár mellett nem kap különböző fajta élményeket a gyerek, de nem látja, hogy mi köthető a nőhöz inkább és mi a férfihez inkább. Mert mindent vagy két nő, vagy két férfi csinál.

2020. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
83%
Nincs véleményem, nekem mindegy. Sosem teszek különbséget emberek között a szexualitásuk alapján.
2020. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


#26

"de nem látja, hogy mi köthető a nőhöz inkább és mi a férfihez inkább. Mert mindent vagy két nő, vagy két férfi csinál."


Ezen érvelésed alapján akkor a csonka családoktól is elvennéd a gyereket? Mivel náluk válás, szakítás vagy megözvegyülés miatt csak egy szülő, apa vagy anya neveli a gyereket, náluk meg mindent vagy egy nő vagy egy férfi csinál, így az érvelésed alapján a gyerek itt sem fogja látni hogy "mi köthető a nőhöz inkább és mi a férfihez inkább". Válásnál, szakításnál még ott lehet a közös felügyelet de, ott meg az fordulhat elő hogy, mindkét szülőtől lát mindkét nemre ráakasztott sztereotípiákat.


Niki

2020. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
#28: ha a szigorú miniszterelnöki definíciót nézzük, bizony ha a gyermeket egyedül neveli egy szülő, az már nem is család.
2020. szept. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
#29 azonos nemű szülők esetében sem nevezhető családnak a szigorú miniszterelnöki definíció szerint, mert Magyarországon sajnos alkotmány tiltja az azonos neműek házasságát, és csak az egyik fél lehet hivatalosan az örökbefogadó szülő.
2020. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!