Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az LMBTQ+-ról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Makoto-chan kérdése:

Mi a véleményetek az LMBTQ+-ról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 10:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

Niki!

Ez teljes félre magyarázás.

A csonka család esetén is (jó esetben) a gyerek lát apát és anyát és az összefolyt szerepek között ott lesznek a csak anya (nő) vagy apa (férfi) tulajdonságok. És az sem mindegy, hogy a gyerek hány éves korától lesz csonka a család.

Egy azonos nemű pár esetében ennek az esélye sincs meg.

Szerintem nem jó, hogy a természetellenes eltérés legyen az alap.


András (#26)

2020. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
#31 Természetesen, abban igazad van hogy a tökéletes idilli családban alap hogy anya-apa legyen. De, ez még egyáltalán nem garancia arra hogy jól nevelik azt a gyereket. Szerintem az fontosabb tényező, hogy mennyire lesz érzelmileg intelligens, empatikus, törekvő és magabiztos felnőtt belőle, mint az hogy ilyen apróbb különbségeket megtanuljon a 2 nem között. Ezek a nemi szerepek majd úgyis alakulnak egy családban, személyiségtől függően, de ha te alapból egy kiegyensúlyozott, érzelmileg támogató családban nőttél fel, akkor a gyerekeidnek is ezt fogod tanítani. Erre pedig ugyanúgy képesek az azonos nemű szülők is. Nyilván valamilyen szinten jobb lenne, ha ezt anya és apa tudná megadni a gyereknek, de én azon a véleményen vagyok hogy akkor már inkább egy normális meleg pár nevelje, minthogy intézetben nőjön fel, vagy erőszakos, alkoholista, nemtörődöm, alkalmatlan szülőkkel.
2020. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

#32

Persze, hogy nem garancia, de az esélye meg van, hogy jól alakuljanak a dolgok és természetes környezetben legyen.

Mint ahogy arra sincs garancia, hogy egy azonos nemű pár nem fog elválni, esetleg valamelyikük mégsem bírja a gyerek nevelést és agresszív alkoholista lesz. De bárhogy is lesz, az biztos, hogy a normális család modellt nem fogja látni.


Vonatkoztassunk már el attól, hogy a meleg párok és emberek csak jók lehetnek. Ha a szexuális beállítottság alapján szétválasztjuk az embereket, szerintem arányaiban közel azonos az aberrált , a pedofil, a normális, a kedves, az agresszív, az alkesz, az okos...


Tehát "az akkor inkább már melegek neveljék" szerintem tévút, mert ez sem garancia semmire, csak arra, hogy ne természetes családban éljen.

Nem tudom mi a jó megoldás a rossz sorsú gyerekekkel, de biztos nem az eltérés támogatása.


#31

2020. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
#33 amúgy ezeket az érveket, ellenérveket több oldalon és kommenten keresztül lehetne sorolni, de nem vagyunk pszichológusok hogy eldöntsük milyen hatással van mindez egy gyerek fejlődésére. Még csak ezzel kapcsolatos tanulmányt sem lehet találni, mivel ez egy elég új dolog. Valószínűleg a Te véleményeddel többen egyetértenek, főleg Magyarországon és azon belül is a 30 feletti korosztály. Az pedig, hogy meleg párnak ítélnek-e egy gyereket, legtöbbször az ügyintézőn múlik, aki több mint valószínű, hogy nem az elfogadóbb, ilyen kérdésben nyitottabb Z generációhoz tartozik.
2020. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
#30: na igen, az már csak hab a tortán.
2020. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Az LMBTQ+ emberekről az a véleményem, mint minden cisz-hetero honfitársamról: nem látom milyen különbséget kellene tenni közöttük. Ha jó ember, akkor jó ember, ha rossz ember, akkor rossz. Egy ember értékét nem befolyásolja az, hogy kikkel fekszik le vagy kinek érzi magát.


A hozzászólások közt sokszor elhangzott, hogy azokat bírják, akik csöndben élik az életüket. Akik nagy hangon parádéznak, akik feltünősködnek, azokat nem bírják. Ezeket a kedves embereket megkérdezném, hogy miért ez jutott eszükbe az LMBTQ+ emberekről. Vajon hogyan gondolnak azokra a cisz-hetero emberekre, akik a villamoson közvetlen mellettük nyalják-falják egymást? Azokról, akik hangosan kérkednek hány partnerrel voltak? Ez bizony - szerény véleményem szerint - nem szexuális irányultságtól függő. Bárki lehet ilyen extravertált.


Nem tartozik a kérdező kérdéséhez, de felvetődött többször is a válaszokban az örökbefogadással kapcsolatban, hogy "nem lát a gyerek anya-apa szerepet". Azokban a családokban, ahol mindkét (hetero) szülő nagyon kedves és hatalmas szeretettel gondozza a gyerekét, vagy mindketten szigorúak, ott el kellene venni vajon a gyereket a szülőktől? Másrészről hol van az igazolva, hogy a szülők szexuális orientációja befolyásolja a gyereknevelést? Vagy az, hogy milyen neműnek érzik magukat? Milyen ruhát hordanak?


Azt még lehet, hogy az anyuka nadrágot hord? (Erre száz éve biztos nemet mondott volna mindenki.)


Mi az a magasztos minta, amit egy apának feltétlen át kell adnia a gyereknek, amire egy nő nem képes? Mi az az anyai minta, amit egy gondoskodó férfi nem tud átadni a gyerekének? Komolyan érdekel, mert képtelen vagyok megérteni, nem trollkodásképpen kérdezem.

2020. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Sziasztok!


#András


Nem volt félremagyarázás, te a női/férfi szerepmodellt hiányolod az azonos nemű szülőknél, én leírtam hogy egy csonka családban is fenn áll ez még ha közös felügyelet is van, nem beszélve a válás, elárvulás miatt fellépő lelki problémákról a gyermeknél és itt nem annyira lényeges hogy a gyerek hány éves egy 16 éves kamaszt ugyan úgy megviselhet egy válás mint egy 6 éves kisgyereket, nem is beszélve az elárvulásról. És ez sokkal sújosabb következményeket hozhat mint két azonos nemű szülő.


"a gyerek lát apát és anyát és az összefolyt szerepek között lesznek a csak anya (nő) vagy apa (férfi) tulajdonságok....

...Egy azonos nemű pár esetében ennek az esélye sincs meg."


Azt nem mondhatod hogy, a meleg szülők gyermekei nem tapasztalják meg a nemi szerepköröket mert ez nem így van.


Pl.:

Idehaza az oktatási rendszer igen csak sztereotip ha a nemeket nézzük. Már óvodás korban arra tanítják a gyerekeket hogy mit csinál(hat) egy lány és egy fiú, gondolok itt arra hogy, rászólnak a fiúra ha babázik a lányra meg ha kisautózik (legalább is amikor én jártam akkor még ez volt). Vagy az iskolában technika órán (nálunk még volt ilyen) a lányok varrni tanultak a fiuk meg "barkácsolni", tesiórán a fiuknak inkább a "fiús sportokat" nyomták a lányoknak pedig a "lányos sportokat". A pályaválasztás során is a lányokat inkább a "nő szakmák" felé terelgették/terelgetik inkább, a fiukat pedig a "férfi szakmák" felé, szétnézel egy szakközépben nem sok fiút látsz fodrásznak, vagy lányt asztalosnak tanulni. És ugyanezt a nemi sztereotip felosztást az egész társadalmon látni.


És egy meleg/leszbikus pár is el tud beszélgetni egy gyerekkel amikor azok a bizonyos kérdések felmerülnek a gyerekben.


Ez csak az én véleményem, de szerintem a te érvelésed alapja az évtizedeken át a társadalomba sulykolt homofóbia nem sértésből, te ebben nőttél fel. Sajnos ez megint nagymértékben jelen van már politikai, kormányzati szinten is


Niki

2020. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Szégyen és gyalázat.
2020. nov. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 38-as válaszoló,

az állításod inkább saját magadra és a mentalitásodra igaz.

2020. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!