Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Itt nincsenek önbizalomhiányos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt nincsenek önbizalomhiányos emberek? Vagy akiket valami trauma ért?

Figyelt kérdés
Akárhányszor ha kiírtam egy kérdést, hogy hogyan beszéljek meg valami szexualitással kapcsolatos dolgot a párommal, ha félek róla beszélni, mindig csak bunkó kommenteket kaptam, hogy "nyisd ki a szád", stb. Vagy ha más kérdéseket és kommenteket olvasok, ott is mindenki olyan természetesen írja, hogy megmondja a másiknak, hogy mire vágyik, mit szeretne csinálni, vagy mit szeretne, ha a párja csinálna. Én a feldolgozatlan traumám és az önbizalomhiányom miatt nem merek ilyeneket. Mivel úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, az én vágyaim nem fontosak, és amúgysem akarom a másikat fárasztani a hülyeségeimmel. Ezt komolyan senki nem érti meg? Senki nem érzi át? Amikor erről írok ki kérdést, miért nem lehet segíteni, miért kell bunkózni és mégjobban belerúgni az emberbe? Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy tényleg ne lenne itt rajtam kívül más is hasonló cipőben. Nem akarom elhinni, hogy mindenkinek egészséges önbizalma van és soha senkit nem ért semmi ilyen jellegű trauma, ami miatt nem merne beszélni a saját vágyairól.

2022. júl. 25. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De vannak
2022. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Trauma engem is ért bőven
2022. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a nagyszájú kommenteket vagy olyanok írják, akiknek életükben nem volt probléma az önbizalmukkal, vagy az ellenkezőjük és szándékosan trollkodnak.

Egyáltalán nem könnyű őszintének lenni. Már csak azért sem, mert az őszinteségnek is több módja van. Intelligens ember nem úgy őszinte, hogy csak úgy odab*ssza a másikhoz, ami eszébe jut, hanem gondolkodik, mielőtt beszélne. Nem mindegy, hogyan adjuk át az igazságot.

Plusz ott van még az is, hogy aki önbizalomhiányos, az fél megnyílni intim kapcsolatban, ezt a problémát meg nem lehet ilyen proli odaszólásokkal letudni.

2022. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam önbizalomhiányos, de a saját igényeimet általában nem nyomtam el. Bizonyára nehéz lehet, de bárki aki úgy érzi magát mint a kérdező, és a kérdező is, értsétek meg hogy nem értek kevesebbet és a ti igényeitek is fontosak, annak sose lesz jó vége ha csak az egyik fél fogalmaz meg igényeket mert a másik nem meri, bármikor ott van a lehetőség (persze akkor sokkal könnyebb ha nem valami defektes elnyomó figura a párod). Próbáljatok felülkerekedni a félelmeiteken, menjetek bele a szituációkba amiktől féltek, legyetek bátrak és lépjetek túl ezen, nagyon megéri.
2022. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az oldal közönségének 95%-a az. Pont azért bunkók, mert idejönnek kompenzálni a saját életükben való tehetetlenségüket. Pl. ő se tudja “kinyitni a száját” és idegesíti a saját gyávasága, így kapva kap azon, hogy másnak lenézően ossza az észt. Nagyon sok hozzászólás lángol a verbális agressziótól. Ezzel nyilván a problémájukat nem oldják meg (mert terápiára menni már fájna), csak pótcselekvés, hogy amíg a sorstársamat szapulom, nem kell szembenézni azzal, hogy én is ugyanabban a cipőben járok.
2022. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én ezeket az embereket sosem értettem. Én is egy önbizalomhiányos, nyomi, béna, félénk izé vagyok. Akkor mégis miért kötnék bele egy ugyanilyen emberbe? Ha nem tudok neki tanácsot adni, akkor legalább írok valami együttérzőt, vagy ha azt se, vagy nincs kedvem, akkor szimplán figyelmen kívül hagyom a kérdést, de nem köpöm szembe magamat. (Egyébként én járok terápiára.)


Ahh, most olyan értelmes hozzászólások érkeztek, köszönöm nektek. Nem tudom, hogy máskor miért csak a parasztok találnak be, de azok 3 oldalon keresztül...

2022. júl. 25. 22:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedből idézve "feldolgozatlan traumával" ne a GyK-t keresd fel, hanem egy jó pszichológust. Itt pár válasz nem fogja megoldani a problémádat még akkor sem ha segítő szándékú.

Az egyszerűbb esetekben hasznos lehet a GyK, vagy olyannal konzultáció akinek van valami halovány affinitása a pszichológiáról (a te problémád elsősorban NEM szexuális eredetű, az csak egy kivetülési felülete), de az akut esetek nem oldhatóak meg távolról.

2022. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
#6 gondolj egy szemét trollnak, de együttérzés helyett inkább olyat szoktam írni ami hátha kimozdítja az illetőt a holtpontról. Ha ehhez az kell hogy az irány felé mutatva rúgjak egy jó nagyot akkor azt fogom csinálni. Puszta együttérzéstől nem fog benned változni semmi!
2022. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7: Járok pszichológushoz. De más miatt, és vele nem tudok szexuális dolgokról beszélni, próbáltuk már. Még nem tartunk ott. Valóban hasznosabb lenne, ezt én is tudom, de nem megy. A neten, anonim módon idegenekkel sokkal könnyebb.


#8: Az lehet, de ha belém rúgnak, attól sem. A különbség annyi, hogy az empatikus kommentektől legalább pár másodpercig jobban érzem magam, míg az "iránymutató rúgástól" néhány hétig elég szarul. De attól se fog megoldódni a probléma, sőt, méginkább egy rakás szerencsétlenségnek fogom érezni magamat, aki tényleg nem érdemel meg semmit.

2022. júl. 25. 22:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 folytasd akkor a terápiát! Idővel meg fogsz tudni nyílni szexuális kérdésekben is. Mondtam a problémád elsősorban NEM szexuális eredetű, az csak egy lecsapódási felület.
2022. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!