Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Ha ez tényleg nemi erőszak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ez tényleg nemi erőszak, ilyen helyzetben a partnernek hogyan kellene reagálnia?

Figyelt kérdés
A nemi erőszak mint tudjuk definíció szerint az, hogy A nem akar szexuális tevékenységet végezni, B viszont rákényszeríti. És manapság egyre gyakrabban jön szembe velem az, hogy az is nemi erőszak, ha az áldozat beleegyezett, semmilyen módon nem ellenkezett, nem volt rákényszerítve, de igazából nem akarta. Például Csilla házibulit rendez ahol megismerkedik Ádámmal. Ádám hosszas beszélgetés, flörtölgetés után felveti hogy felmehetnének Csilla szobájába, aki erre igennel válaszol. Felmennek a szobába és Ádám mégegyszer rákérdez hogy biztos akarod? Semmi gond, ha nem, nem erőltetem. Ha mégis meggondolod magad, akkor szólj. Csilla határozottan azt válaszolja hogy igen akarja, holott magában érzi hogy nem, de ennek semmilyen jelét nem mutatja. Ebben az esetben a szó szoros értelmében beszélhetünk nemi erőszakról, hiszen Csilla nem akarta az aktust. Viszont Ádám sem vonható felelősségre, hiszen ha semmilyen módon nem fenyegette a másikat (tehát semmi rossz nem történt volna ha nemet mond), és többszörösen is határozott beleegyezést kért, igazából csak akkor jött volna rá hogy a másik nem akarja, ha gondolatolvasó. Leírom a saját véleményem. Szerintem ebben az esetben Csilla hibázott, hiszen nem volt képes nemet mondani (ez sok embernek probléma az élet minden területén). Ádám ebben az esetben nem vonható felelősségre, ő mindent megtett, amit meg kellett tennie. Ti hogy látjátok ezt a dolgot?

2023. aug. 25. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Üdv 2023-ban!😅
2023. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem nemi erőszak. Más kérdés, hogy Csilla miért nem mond nemet, miért hazudik?
2023. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Az a durva, hogy a közös megegyezéssel történő aktus után közvetlenül a nő simán beperelheti a férfit szexuális zaklatásért. A rendőrség meg a szöveti vizsgálat alapján (amire nincs ráírva a szándék) el is fogja rendelni a letartóztatást, mondván, hogy bizonyíték az „erőszakra”. A férfi meg hiába mondja azt, hogy a nő is akarta. Senki nem fog neki hinni.

Aktus előtt írásos beleegyező nyilatkozatot meg egyrészről ciki kérni a nőtől, másrészről meg ha a nő még bele is menne, pár sör után mondhatná azt, hogy nem volt magánál, amikor aláírta.

Ahogy drága jó papuskám mondta, „A nőkkel és a nőkre mindig vigyázni kell!”.

2023. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Bolond ez a világ, nem Magyarországon történt, de egy kolleganőt betanítottam, és pozitív visszajelzést adtam, és megkérdezte, hogy ugye nem azért dícsértem meg, mivel mint nő megoldotta a feladatot, semmivel nem utaltam a nemére, de döbbenten álltam a reakció előtt. Mondjuk, ha a nyilatkozatot arra hivatkozással támadná meg, hogy sör, vagy más bódulat hatása alatt áll, akkor lenne jogos, ha én erőltetem hogy igyon, vagy valamit belekeverek az italába, de ha ő idézi elő önmagának az állapotot, arra már nehezen hivatkozhat, de itt jön be az a tény, ha eljárás lesz belőle akkor jön be a szubjektív elem. Minden erőltetést, erőszakot megvetendőnek tartok, azt is, amikről mostanában már beszélnek, hogy tapasztaltabb tanárnő nyomul rá fiatal srácra, mert történetben, filmben jól hangzik, de ha érzékenyebb az a valaki jó kis sérüléseket szerezhet.
2023. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Na ezért felesleges a nőket kérdezgetni, akarnak-e dugni. El kell kapni őket megdugni és kész.
2023. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Itt a nagy szövegek között elveszett a lényeg. Addig semmiképpen nem eröszak amig a csaj nem mondja, jelzi, stb, hogy mégsem akarja. A bizonyithatoság már más kérdés. Jellemzöen a tiltakozás ellenére folytatott szexnek testi jelei is vannak: dulakodás, erös megfogások, megfélemlitö pofon, betérdelés, .....
2023. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lány vagyok.

Én nem tudok nemet mondani, mondjuk úgy hogy megfelelési kényszer miatt.

De a pasit semmiképp sem hibáztatnám.

Alapból nem mennék fel.

Szexre nem mondanék nemet, de arra hogy szobába menjünk kettesben arra igen

2023. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Értelmesebb korokban ezért tartották otthon a nőket és ezért kellett az apját kérdezned, hogy feleségül veheted-e a lányát, aztán ha az apa és a lány is beleegyezett, megvolt az esküvő.


Egyébként házastársi "nemi erőszak" sincsen, feminista találmány. Ha a feleséged nem akar szexelni veled mert "nem köteles" (de igen, ez a lényege a házasságnak), akkor a férj sem köteles azt a nőt etetni, lol.

2023. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
23:07 Mondjuk nem lep meg, hogy hozzád csak akkor érne nő, ha különben éhen hal...bár lehet, hogy még akkor se.
2023. aug. 27. 05:15
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

>azonnal próbál megszégyeníteni ha javasolni merem hogy a nõknek is vannak kötelességeik


Jelenleg a férfi börtönbe kerül ha nem elégíti ki a kötelességeit a nōvel szemben, pl. gyerektartás formájában.


Ti meg itt vonyítotok ha szóba merem hozni hogy a nõnek is talán ki kéne tennie magáért egy házasságon belül, pl. olyan hatalmas terhekkel, hogy szétteszi a lábát amikor a férfinek igénye van rá (ha ebbe nem egyezett volna bele, a férfi nem Vette volna el, különösen hogy a legtöbb nōnek ez az egyetlen értéke és pozitív tulajdonsága).


Ugyanakkor ti máshol, mikor nem arról van szó hogy a törvényes férjeddel kéne båszni, akkor persze nem vonyítotok hogy mekkora teher a båszås olyannal, aki egy úgy kezel mint más a WC-t, belétek jár könnyíteni magán. :D

2023. aug. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!