Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Aszexuálisként semmi esélyem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuálisként semmi esélyem párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a problémám, hogy egyáltalán nem, vagy csak időnként érzek szexuális vágyat (akkor is csak ha nagyon szerelmes vagyok az illetőbe). Hormonzavarom van, illetve kisebb zaklatások és a sok perverz ember is közrejátszik, de a kiváltó ok igazából mindegy is, ez világéletemben így volt.

Szeretnék kapcsolatot, sőt, családot is, és szerelmes is tudok lenni, de a szex nekem max ilyen 5%-ban fontos és kínosnak érzem kissé, ha valaki begerjed rám és mondjuk elküldi a farkát stb. De hogyan lehetne ebben a szexuális tartalomban túlfűtött világban így élni? Elég sok kínos pillanatot megéltem már, mert sok ember érdeklődött irántam, de én amint megtudtam, miket gondolnak, ki is ábrándultam belőlük. Valaki él kapcsolatban aszexként? Lányok és fiúk egyaránt érdekelnek romantikusan.

24/L



2023. nov. 12. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem lehetetlen , de sokkal nehezebb így kapcsolatot kialakítani valakivel és igen nagy szerencse is kellhet hozzá .

De még ha sikerül is , nem biztos hogy később is működni fog , ha csak nem tudtok megegyezni a leendő barátoddal ,pároddal .

2023. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötekedni, de a leírtak alapján nem vagy aszexuális. Ugyanis azzal születik az ember. Ha neked hormonzavarod van meg rossz szexuális tapasztalataid, amik miatt ritkán érzel nemi vágyat, akkor nem vagyok aszex.

Talán érdemes lenne mind a hormonzavaroddal mind a veled történtekkel foglalkozni. Sokat segíthet ha ezeket megoldod, hisz akkor nem érzed majd kínosnak sem az ilyesmit és talán visszajön a vágyad is.


Amúgy lehet kapcsolatban lenni aszex-ként, csak iszonyatosan nehéz.


Mert míg egy normál kapcsolat esetén "n" dolognak kell megfelelnie mindkét(!) személy részéről, addig aszexként ez a szám n+1. És mivel egy alap dolgot mellőzöl, nagyon kevés ember fogadja ezt el.

2023. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De van, csak legyél másik aszex emberrel. Biztos vannak ismerkedésre alkalmas csoportok vagy ilyesmi.Ez az egyetlen megoldás, különben mindketten szenvednétek a kapcsolatban.
2023. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezek a problémáim úgy egy-két éve állnak fent. Tinédzserként se érdekelt a szex, maximum képzeletben, de sosem vettem volna rá magam valahogy. Most meg ugye kissé taszít is, amit tényleg lehet kezeltetni kellene, de nincs rá lehetőségem 😅 De ha nem taszítana akkor se kívánnám kimondottan, de a kapcsolat ötlete az, ami tetszik, hogy van valakim nekem is, aki hozzám tartozik és szeretünk egymással időt eltölteni. De lehet nem vagyok aszex 100%-ban, de ez amúgy is egy skála elvileg. Privikre amúgy csak később tudok válaszolni holnap xd.
2023. nov. 12. 20:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, azért is írtam itt kérdést, hátha. Csak a többség mindig az ország másik felén lakik pont, meg ugye ki tudja, ők milyen emberek.
2023. nov. 12. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is aszex vagyok, de érzéki vonzalmat érzek, szükségem is van rá. Ugyanúgy "beindulok" egy jó csajtól, szívesen markolnám a seggét vagy fognám a melleit ha hátulról átkarolom. Kizárólag maga a szex taszít, más testi kapcsolat nem.

Ez a baj az aszexualitással, amit a kérdező is írt, hogy szinte mindegyik aszexnek más igényei vannak, és ez ebben az esetben jobban kitűnik. Egy heteroszexuális párnál nem nagy probléma ha a nő igényli hogy kényeztessék a melleit is, de a pasi nem csinálja szívesen, hiszen van ezernyi más testi kontaktusuk és élvezetük. De egy aszexuális esetében ezek száma nagyságrendekkel csökken és sokkal fontosabbá válnak az apró egyéni igények, emiatt nehezebb párt is keresni.

Biztosan lehet így párkapcsolatban élni, sokan élnek is, de ehhez olyan párt kell találni, aki szintén aszexuális vagy aki teljesen el tudja engedni az élet ezen részét, esetleg megoldja máshogy.

Nyilván nehezebb, hiszen szűkül a lehetőségek köre, de egyáltalán nem lehetetlen. Szerintem még mindig könnyebb párt találni aszexként, mint pl. mozgássérültként vagy valami más testi fogyatékkal élőként, ahol még arra is "figyelned" kell hogy ne sajnálatból legyenek veled.

23f

2023. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
Én is azért írtam neked privátot, hátha. De most, hogy írtad, hogy többet kaptál, már alábbhagyott a lelkesedésem. :)
2023. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Lehet kapcsolatod - egy hasonlóan aszexuális emberrel, akinek ugyanúgy 0-hoz közelít a libidója.

Ezzel együtt amit keresel NEM megoldás, csak menekülés saját magad, a démonjaid elől. Keress fel inkább egy jó szakembert aki segíteni tud a teljes élethez vezető utat megtalálni.

2023. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na, én például szeretem, ha a mellemet megfogják, bár egy deszka vagyok, de minden mást lehet rühellenék. Szóval aszexuálisból is van ezerféle, aki lehet mást néha kicsit kíván, de nem konkrétan a reszelős szexet. Telefonról vagyok és nehezen tudok gépelni innen annyira, azért akarok majd a laptopról később válaszolni, de nem tudom, hányan írtatok. De nyilván ugye mindenkinek vannak elvárásai, csak az aszexnek egy plusz egy ugye az alap elvárásokhoz 😅
2023. nov. 12. 21:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt egy időszakom kb 3-4 év amikor semennyire se kívántam a szexet. Főleg stressz illetve prosztata gyulladás miatt, ami még most is van, így ingadozó a libidóm. Az az érdekes hogy én szex nélkül is teljesen elvagyok de közben ha ezek nem lennének, akkor az átlagtól nagyobb étvágyam lenne és néha van is pár napig. Na így még nehezebb találni bárkit is.
2023. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!