Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akik híznak a fogamzásgátlótól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik híznak a fogamzásgátlótól, azok azért, mert megnő az étvágyuk? Vagy a hormon miatt ugyanannyi evéssel is lehet hízni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 16. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az étvágyat fokozza.
2019. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Azért híznak, mert sokat esznek.
2019. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért híznak, mert zabálnak és közben meg nem mozognak semmit, önmagában a fogamzásgátló tablettának ehhez nem sok köze van...
2019. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember azt gondolná, hogy ha a bevitt kalória ugyanannyi, mint amennyit felhasználsz, akkor egyensúlyban vagy és nem hízol.

Sajnos a hormonok képesek árnyalni a helyzetet, és több irányból is hatni az elhízásra, nem csak az "éhesebb vagy" irányból.


Például hatással vannak a testalakra, vagyis hogy hova menjen mennyi zsír, sőt, az izomtömegre is. Emiatt lehetséges az, hogy hormonok hatására izom leépüljön, zsír meg fel, ugyanannyi evés mellett is. Sőt, hatással lehetnek a testhőmérsékletre is, ami viszont a kalória felhasználást befolyásolja (ha melegebb vagy, akkor többet fűtesz, ergo több kalóriát égetsz, mintha hidegebb lennél). Az is lehet, hogy némely hatások kiütik egymást.


Például az biztos, hogy a tabletta hat a testhőmérsékletre, de a normálsnál hol magasabb, hol alacsonyabb irányba (a nők testhőmérséklete alapból ingadozik a hormonális ciklus alatt). Azt nem tudom megmondani, hogy összességében több vagy kevesebb kalóriát használsz-e fűtésre, mint tabletta nélkül.


Úgyhogy a kérdés annyira nem egyszerű, mint ahogy azt ideböffentik a nagytudású urak.

2019. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
4# azért a te válaszodról is elmondható valami, elég hosszú volt, de sok mindent azért nem mondott, vagy legalábbis konkrétumokat...
2019. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak akik híznak a terhesség alatt például, az antipricctabi pedig ugye álterhességet hoz létre, elhiteti a szervezettel hogy terhes vagy, ezért nincs peteérés. Szóval igen, a hormonok is benne vannak.
2019. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"4# azért a te válaszodról is elmondható valami, elég hosszú volt, de sok mindent azért nem mondott, vagy legalábbis konkrétumokat..."


Hát sajnos mi kutatók már csak ilyenek vagyunk. Ha valamiről nem tudjuk hogy pontosan mi a helyzet, akkor elmondjuk, hogy ez és ez merülhet fel, de nem dobunk be valami bombasztikus állítást mint egyetlen és megkérdőjelezhetetlen tényt.

Sajnos a fogamzásgátló esetén nem igazán tudni, hogy a lehetséges okok közül melyik milyen mértékben okozz az elízást.

2019. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# akkor szerintem azt is tudnod kell, hogy nagyon sok nő szed fogamzásgátlót és abszolút nem hízik el. Vizsgálatok azt is kimutatták, hogy "segítHET" a elhízásban a tabletta, de csak akkor, ha olyan "életvitel" társul mellé....🤔
2019. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
92%

1,2,3. válaszolók remélem, férfiak. Ellenkező estben rémesen buta nők.

15 évesen kezdtem el szedni a fogamzásgátlót nőgyógyász javaslatára a nagyon erős menstruációs görcsök kezelésére. Az első bogyótól egy hónap alatt 10 kilót híztam, pedig nem ettem semmivel többet, mint korábban. 46 kiló voltam eredetileg. Mint kiderült, víz halmozódott fel a szervezetemben. Váltottam gyógyszert és egy hónap múlva le is ment 6-8 kiló.

2019. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat.

Egy hónapja szedek gyógyszert, de se hízást, se étvágy növekedést nem tapasztaltam, mondjuk elég sokat sportolok.

Csak érdekelt volna, hogy ennyi idő után már tapasztalható lenne e...

2019. aug. 17. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!