Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3. Napja szedem a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bellabo kérdése:

3. Napja szedem a fogamzásgátlót a menzeszem első napjától. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Elég alaposan elolvastam mindent a fogamzásgátlómmal kapcsolatban. Illetve a nőgyógyászom is megkérdeztem de mivel 2. alkalommal szedek csak fogamzásgátlót szeretnék tutibiztosra menni.

Szóval a menzeszem első napján azaz 3 napja bevettem az első szemet már reggel. Tegnap azaz 2. Napon lefeküdtem párommal és nem szakítottuk meg az aktust.

Az orvos és a tájékoztató is azt mondta, hogy 1. naptól véd az adott ciklusban ha a ciklus első napján veszem be a gyógyszert. Ez így is történt. Viszont estefelé a megszokotthoz képest kevesebb volt a vérzésem. Ma szintén. Nyilván a fogamzásgátló enyhíti a vérzést és ilyenkor még megszűnteti ezért normálisnak tartom.

Viszont érdekelne hogy mennyi esélyem van most így az elején hogy teherbe esek?

Alapból eddig nemigen védekeztünk leginkább megszakítással, nem volt gond.

Viszont úgy vagyunk vele hogy halasztjuk a babát még hogy biztos alapokat tudjunk felépíteni.

Azt hozzátenném mivel nőgyógyászom is megkérdezte, dohányzom.

Illetve 2 éve szedtem fogamzásgátlót de csak 3 hónapig és letettem.



2020. máj. 26. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy ezt mondta az orvosod??? Nem azt, hogy az első teljes levél végigszedése UTÁN véd?

Átváltanék óvszerre amíg az első levelet nem szedted végig... valószínűleg nem vagy terhes, de akkor is.

2020. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt mondta :/

Ha a menzeszem második napján kezdtem volna, akkor kellene 7 nap kiegészítő védekezés. Legalábbis ezt ajánlotta nekem

2020. máj. 26. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha menzesz ideje alatt szexeltetek nem hiszem hogy terhes lennél
2020. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első szemtől véd,ha a mensesed első napján kezded, valóban így van. Ha rendesen szeded,nem hánysz, nincsen hasmenésed,nem szedtél antibiotikumot akkor a védelem teljes és a 7 napos szünetben is védeni fog.
2020. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!