Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes fogamzásgátlót szednem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes fogamzásgátlót szednem, vagy nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a barátommal lassan 4 éve vagyok együtt. Óvszerrel védekeznünk, de az nekem nagyon kényelmetlen. A fogamzásgátlón gondolkodtam, mivel az nyilván kényelmesebb megoldás lenne, csak nagyon félek, mert rengeteg negatív hatásáról hallottam és nem szeretném tönkre tenni a szervezetemet. Esetleg azok, akik rendszeresen szedik már, le tudnátok írni, hogy ti tapasztaltatok magatokon valami negatív mellékhatást? Vagy esetleg van neki valami pozitív hatása is? Pl. tisztább bőr, rendszeres menstruáció stb. (Egyébként az igaz, hogy a cici is nőhet tőle vagy

ez csak egy népi mendemonda?)


A válaszokat előre is köszönöm! 😊



2020. aug. 11. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Tapasztaltam a negatív mellékhatásait
Minden rendben volt a szedésével
Semmi rossz nem történt a szedésével, még pozitív hatásokat is észrevettem magamon
Csökkent a szexuális étvágyam
Növekedett a szexuális étvágyam
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
rézgyöngyről hallottál már?
2020. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha többé tabletta:( Hízás, hangulatingadozások, libidó eltűnése, rendszeres migrén...

Barátnőim is számoltak be kellemetlen tünetekről.

Én biztos nem szedem be többet, de sokaknak működik, úgyhogy lehet, neked is fog.

2020. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pro és kontra mellékhatásai egyaránt lehetnek (ahogy fent írtad), viszont nem mindenkinél jelentkezik! A negatív nem jelentkezik ha megfelelő készítményt választasz (az orvos ajánlj egyet, de lehet másik fog bejönni). Pozitívból a rendszeresebb, kiszámíthatóbb, enyhébb lefolyású ciklus mindenképpen jelentkezni fog a többi meg vagy igen vagy nem...
2020. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp vizsgáltasd ki magad, van e a családban trombózisra hajlamos, vérnyomás probléma ilyesmi, mert a fogamzásgátló ezt előidézheti. Kérj vérvizsgálatot is, ne engedd hogy csak puff felírják és kész, rengeteg orvos írja fel anélkül hogy bármit megnéznének, mert hogy ez jó lesz, mrg nem lesz pattanásod nesze. De borzalmas sok, komoly következménye is lehet.

Vigyázzatok magatokra! Csak ez a lényeg

2020. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve szedek, most vagyok a 2. Fajtán de nem azért mert baj volt az elsővel csak készlet hiány. Mielőtt bárki lehurrogna hogy hát ez nem igaz elmondom az én saját tapasztalataimat. Először is sokkal kevesebbet görcsölök, és a vér mennyisége is jelentősen csökkent ami nekem nagyon nagy pozitivum. A bőröm is szebb, a mellem nem nőtt és a libidóm sem csökkent, ugyan akkor nem is hiztam inkább fogytam 1-2 kilót.
2020. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szedtem fogamzásgátlót, de elég rövid időn belül elkezdtek elő jönni a negatív dolgok. Én nem tapasztaltam a szokásos libidó csökkenést, hüvely szárazságot, hízást. Nekem tönkre vágta a belfloram, egy idő után állandó lett a rossz közérzet, fájt a gyomrom, émelyegtem, ment a hasam mindennap, hánytam.

Ami pozitív volt hogy a libidóm megnőtt, kevesebb volt a vérzésem és nem volt fájdalmas.

Nem lehet tudni előre hogy neked beválik-e vagy sem, akkor derül ki mikor kipróbálod. De amit tanácsként tudok mondani neked hogy mindenképp egy lelkiismeretes orvoshoz menj aki tabletta felírás előtt megvizsgál, elküld vérvételre és gondosan kikérdez.

Ha elkezdenéd szedni a tablettát mellette szedj vitaminokat és probiotikumot.

2020. aug. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Én 4 éve szedem a fogamzásgátlót. A dokim kikérdezett van-e valami problémám, volt-e a családban bárkinél trombózis. Féltem feliratni, mert a mellékhatások miatt aggódtam. (hízás, erős szőrzet, stb.) De! Előtte nagyon erős görcseim voltak, rendszeresen fájdalomcsillapítón éltem, volt hogy hánytam, szédültem a vér mennyiségről nem is beszélve, majd vérszegény és vashiányos is lettem. Emiatt írattam fel és én nem bántam meg. A pattanásaim elmúltak, görcsöm csak első nap van, amire még gyógyszert sem kell bevennem. Sokkal kevesebb a vérmennyiség is, nincsenek rosszulléteim és pontosan kiszámítható, hogy mikor fog megjönni. Nekem nagyon pozitív tapasztalatom van .
2020. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Egybe 100%-ig biztos lehetsz, a libidó csökkenésben!

Pont elég ha a kapcsolatod rámegy! (tapasztalat)

2020. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne 100%-ig biztos?
2020. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

16évesen kezdtem el szedni. Akkor még nem a szex miatt, hanem mert olyan fájdalmaim voltak mikor megjött, hogy minden hónapban mentő jött, vagy mi mentünk a dokihoz és kaptam a fájdalomcsillapító inekciót, mert semmilyen gyógyszer nem segített.

8évig szedtem. Semmit nem híztam, a havim óramű pontos volt, a libidóm is oké volt. Abbahagytam a babatervezés miatt, első hónapban össze is jött a fiunk.


Aztán szülés után is gyógyszerhez tértem vissza, de egy totál másmilyent kaptam, mert szoptattam. Mikor elkezdtem szedni, 2hónapig megállás nélkül véreztem. Utána pedig egyáltalán nem jött meg. Akkor még nem tűnt fel, de a libidóm a béka segge alatt sem volt. 1 évig szedtem, újra babát tervezünk. Abbahagytam, 3 hónap alatt 10kg-t híztam. Fél éve próbálkozunk, eddig sikertelenül. A havim azóta hol 2 hétre, hol 35napra jön meg. Dokik nem látnak semmit ami rossz lenne.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem ördögtől való dolog, csak tényleg a megfelelőt kell megtalálni. Ha összejön a gyerek utana is gyógyszert fogok használni, de csak is amit először. Vagyis azt a fajtát.

2020. aug. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!