Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes fogamzásgátlót szednem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes fogamzásgátlót szednem, vagy nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a barátommal lassan 4 éve vagyok együtt. Óvszerrel védekeznünk, de az nekem nagyon kényelmetlen. A fogamzásgátlón gondolkodtam, mivel az nyilván kényelmesebb megoldás lenne, csak nagyon félek, mert rengeteg negatív hatásáról hallottam és nem szeretném tönkre tenni a szervezetemet. Esetleg azok, akik rendszeresen szedik már, le tudnátok írni, hogy ti tapasztaltatok magatokon valami negatív mellékhatást? Vagy esetleg van neki valami pozitív hatása is? Pl. tisztább bőr, rendszeres menstruáció stb. (Egyébként az igaz, hogy a cici is nőhet tőle vagy

ez csak egy népi mendemonda?)


A válaszokat előre is köszönöm! 😊



2020. aug. 11. 20:31
1 2
 11/14 horvathviki0305 válasza:
100%

Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is.

Pozitív: pontos, kevesebb vérzés, nincs görcs, nincsenek pattanások, nyaralásnál nem kell félni, hogy a strandon megjön, mert ha akkora is várnád, ha nem hagyod abba a gyógyszert, akkor nincs (mondjuk ez nem ajánlott, eddig én is csak egyszer csináltam 5 év alatt)

Negatív: nincs libidó, híztam vagy 15 kilót (hiába a sport, kalóriaszámolgatás nem megy le), hüvelyszárazság,hangulatingadozás, állandóan visszatérő felfázás (gyógyszer előtt soha nem volt), migrén. (ja és még narancsbőröm is lett, ami soha nem volt)

2020. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Én sosem szedném. A rézgyöngyöt más is említette, arra vess egy pillantást szerintem.

Inkább ez még mindig, mint a hormonháztartásod totális felborítása.

2020. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Oly kevés idő telte el a két kiemelés között, hogy nincs érdemi változás :D
2020. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 1 éve szedem, nem tapasztaltam semmi negatívumot, inkább pozitívat: pontosan jön meg a havi, kevesebb a vérzés, nőttek a melleim, viszont nem híztam, sőt még egy kicsit le is tudtam fogyni, amikor szerettem volna. Nagyon szép lett az arcom, sokkal kevesebb a pattanásom is.

Másban nem volt változás.

A dokim amúgy rendesen megvizsgált és kikérdezett, de vérvétel nem volt, ennek ellenére jól eltalálta, melyik gyógyszer a nekem való. Plusz a gyógyszer mellé javasolt D-vitamint.

2020. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!