Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mindenki mondja, hogy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki mondja, hogy a megszakításos védekezés nem biztonságos. Mi így védekezünk már 3 éve és nem csúszott be baba. Lehetséges, hogy azért mert mondjuk nem lehet gyerekünk? Annyi mindent olvastam ezzel kapcsolatba. N

Figyelt kérdés
Őszintén szólva kicsit megijedtem, hogy mi van ha azért nem csúszott be baba, mert nem vagyok egészséges. Itt gyakorin is szinte mindenki azt mondja, hogy a megszakításos védekezés mellett teherbe esett. 2 év múlva már szeretnénk gyereket, és kicsit beparáztam, hogy lehet velünk van baj. Nem törvényszerű megszakításos mellett teherbe esni?

2020. nov. 16. 21:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
88%

Nekem becsúszott, mindig időben kivette és a termékeny napokon óvszert hazsnáltunk, az orvos annyit mondott hogy nagyon termékeny vagyok...


Amúgy nem arról van szó hogy annyira rossz lenne maga a módszer inkább az a probléma hogy nem lehet előre megmondani hogy kinek fog beválni és kinek nem. Van ahol sikeresen alkalmazzák és nem lesz terhesség ennek 2 oka lehet, az egyik ugye amitől te is félsz, a másik meg a szerencse (másképp nem tudom megfogalmazni, nem tudom azt mondani hogy az ügyesség vagy tudás mert nem attól függ). Máshol meg a "helyes" alkalmazás mellett is egyből teherbe esik a nő. Ez ilyen, ez van. Én azt szoktam mondani hogy ne ajánlgassák másnak, ha már te ők így védekeznek nekik bevált az remek, de a másiknak lehet nem fog és ezt nem lehet sajnos előre megmondani.

2020. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy baráti pár pont így járt...


10 éven át osztották mindenkinek az észt, hogy a megszakítós védekezés a legjobb, nekik sosem lett belőle bajuk, hülyeség a tabletta/gumi, és marhaság, hogy nem biztonságos.


Aztán 10 év után gondolták, hogy gyereket vállalnak, és kiderült, hogy bár elvileg lehet közös gyerekük, a természetes fogantatásnak nagyon pici az esélye, így aztán kezdődött a mesterséges megtermékenyítős kör, amivel eljátszottak még 2 évet, mire összejött.


Szóval az, hogy nektek sem jött össze sok mindent jelenthet:

- mázlitok volt eddig

- egyikőtök medddő

- egyikőtök sem meddő, de valami olyan körülmény van, amivel egymással nagyon nehezen jön össze (ez volt az ismerősöméknél)

2020. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Volt kérdésem ezzel kapcsolatban, talán érdemes elolvasni: https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__fogamzasgatlas__..
2020. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Világos, hogy sokan a megszakításos módszert gyakorolják, de a nevében is benne van, hogy "megszakításos". Tehát megszakítasz egy folyamatot, aminek egyébként be kellene teljesülnie. Olvastam már olyan választ is férfitől, hogy nagyon kontrolálni kell magát, hogy idejében kihúzza, tehát nem tudja magát isten igazából beleélni a szeretkezésbe.

Ondósejtek nemcsak az előző (röviddel ezelőtti) magömlésből maradhatnak a húgyvezetékben (igen, ezen át jön az ejakulátum!), hanem már az előjáték során is keveredhetnek az előnedvvel. Megbízhatatlan az a módszer is, ha pl. a maszturbálás után a férfi elmegy pisilni, gondolván kipisili, ami a vezetékben maradt. Ez tényleg megtörténhet, da az újabb izgalom után mégiscsak előbújhatnak az ondósejtek és keveredhetnek az előnedvvel. Behatolás után pedig eljuthatnak a petefészekbe is, tehát hiába van a megszakításos védekezés, mert ez már eső után köpönyeg.

Ezzel szemben - mint előttem két válaszoló is írta - évekig lehet így védekezni teherbeesés nélkül.

2020. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

"Ezzel szemben - mint előttem két válaszoló is írta - évekig lehet így védekezni teherbeesés nélkül."


A probléma ezzel csak annyi, hogy sosem tudod, hogy te abba a kategóriába fogsz tartozni, akinek egy év alatt megszakítás mellett simán összejön a gyerek, vagy abba, aki 10 évig gond nélkül ezzel védekezik.


Ez kb innentől egy oroszrulett.

2020. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

Valóban igaz, a megszakításos védekezés nem biztonságos. Ugyanakkor egyre kevésbé nem az.

A férfiak spermaszáma drasztikusan csökkent az elmúlt években és csökken folyamatosan. Stressz, mozgáshiány, étkezés, stb. Van egy orvosilag megállapított határérték, ami felett normálisnak tekintendő a spermaszám. Na ezt az értéket az elmúlt években brutálisan csökkentette az egészségügy, hogy legyen még valaki, aki felette van.

Emellett a nőknél is fokozódik a stressz, és egyéb lelki tényezők, amik nehezítik a teherbe esést. Nagyon sok pár küzd ezzel évekig, ha babát szeretne.

Sajnos sok olyan eset van, ahol 3 év célzott próbálkozás után sem jön a baba, ezért egyáltalán nem meglepő, ha nektek 3 év megszakításos védekezés után nem csúszott be.

De ez nem jelenti azt, hogy ha próbálkoztok, ne sikerülhetne azonnal, vagy hamar. Lehet az is, hogy újabb évek telnek el mire összejön. Persze sosem kizárható, hogy valami olyan körülmény van, ami miatt orvosi segítség kell majd, de ez a 3 év még egyáltalán nem utal erre, emiatt kár aggódni.

2020. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiak spermaszáma drasztikusan csökkent az elmúlt években és csökken folyamatosan. Stressz, mozgáshiány, étkezés, stb."


"Emellett a nőknél is fokozódik a stressz, és egyéb lelki tényezők, amik nehezítik a teherbe esést."



Így van, sőt a nőknél hozzá kell tenni, hogy már 25 felett sokkal kisebb a teherbeesés valószínűsége, mint mondjuk 16-18 éves kor körül (minden egyéb egészségügyi probléma nélkül is), és amíg déd/nagyanyáink 18-20 évesen gyereket szültek, addig manapság a nők nagy része 28-30 körül kezd ezzel foglalkozni.


Ettől még rengeteg embert ismerek, akinek 35 felett is simán jött a baba egy pár próbálkozásból (ahogy olyat is, akik évek óta küzdenek vele).


Továbbra is tartom, mindenben igazad van, a spermaszám csökkenéstől a nők nehezebb teherbe eséséig, csak éppen előre a kutya nem tudja megmondani, hogy nem e te vagy az, aki pont kifogott egy átlagnál potensebb férfit, aki pont maga is az átlagnál termékenyebb.


Ez továbbra is olyan, mint az oroszrulett. Ott is 6 emberre jut 1 golyó, tehát csak 1 fog meghalni, 5-nek haja szála sem görbül. De azért kevesen tartanának a fejkhöz töltött pisztolyt, még akkor is, ha 100-ból csak egy hal meg.


(egyébként a statisztikákról csak annyit, a nővéremnek azt mondta az orvos, hogy borzasztó kicsi az esélye a természetes fogantatásra, mert van egy EÜ probémája, és az életkora is magas. Ehhez képest 3 gyereke van, egyikkel sem próbálkoztak fél évnél tovább. Pedig ott is igaz volt minden hátráltató tényező. Igen, ő valószínűleg az az 1%, akinek ennek ellenére is könnyen jött a gyerek.

De erre azért nem lehet védekezést építeni)

2020. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
77%

Figyelitek?

Kevés kérdésre jön ennyi 100 %-os válasz, mint erre.

2020. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%
Mert ez nem egy tipikus minden nő Qva, minden férfi pinabubus típusú kérdés, amire már csak azért is lepontozzák a másik oldalt, mert a férfivel/nővel értett egyet :D
2020. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
És a mindenkit lepontozó trollok sem jelentek meg
2020. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!