Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az, hogy ha feltesze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha felteszek egy kérdést, a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban, egyből jönnek, és meg akarnak téríteni, hogy ez nekem rossz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 13:48
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%
Én is észrevettem, hogy van egy két nótorius "térítő" aki minden fogamzásgátlóval kapcsolatos kérdésnél leírja hogy az milyen baromi rossz a női szervezetnek, nem lehet majd gyereked, használj gumid, blablabla. Én pedig igyekszem mindig leírni ennek cáfolatát, nehogy valaki bevegye és nekiálljon parázni tök feleslegesen. Nem kell foglalkozni vele.
2008. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

fenyegetnek, hogy bajom lesz, de konkrétumot senki nem ír.

Miért baj az, ha megbízom az orvosomban, miután kivizsgált, és mellékhatásmentes a tabletta a második hónaptól?

2008. nov. 30. 13:54
 3/42 A kérdező kommentje:

Óvszer... mire kibontogattuk, meg felraktuk, pedig nem voltunk kezdők..

Tabletta kényelmesebb, és azóta a szex is sokkal jobb

2008. nov. 30. 13:55
 4/42 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanezt gondolom én is, amit te. A modern tablettáknak szabályszerű használat és alapos előzetes kivizsgálás mellett nincsen egészségkárosító hatása. A nőgyógyászok nem hülyék hogy felírják a tablettát ha az veszélyes. A riogatók általában nagyon maradi emberek vagy olyanok akiknek személy szerint nem jött be a tabletta és másokat is el akarnak ijeszteni tőle.

Első válaszoló

2008. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
Engem is idegesit, amikor valaki ennyire tabletta ellenes. Nem kell figyelni rájuk, ha az orvosod kivizsgált, és semmi bajod a tabitól, akkor szedd. Szerintem is ez a legkényelmesebb védekezési módszer. Én sajnos nem szedhetem a migrénem miatt, de azért próbálkoztam vele egy ideig, de csak még rosszabbul lettem. Nos azt mondom, bárcsak szedhetném, akkor nem kéne hóvégén idegeskedni, hogy terhes vagyok e v sem, nem beszélve arról, hogy gumival nem olyan jó.
2008. nov. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem olyanok írják, akik még a régebbi időkben szedtek tablettát, és nekik esetleg rossz volt. Nekem az enyémmel semmi bajom nincs, sőt, addig volt problémám, míg nem szedtem (ugye a 25 napos vérzés se normális...), ez legalább megoldotta ezt a problémát is.
2008. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
Én is most szeretném elkezdeni szedni, bár még előttem áll a szokásos vérvizsgálat, illetve várom, hogy megjöjjön, ami 2-3 hét múlva esedékes. Annyi kérdésem lenne, hogy olvastam, hogy a Belara a leírtaktól eltekintve nagy hormontartalmú. Nekem azt mondta a dokim, hoyg nem az. Akkor most mi az igaz?
2008. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
Szia!Én is megpróbálkoztam vele anno,bár egy orvos ismerősöm megmondta,hogy ne tegyem!Nem hallgattam rá, szedtem és nem volt mellékhatása!Sőt!Elmúltak a menstruációs görcseim, nőttek a melleim,és rövidebb lett a menstruációm!Aztán babát szerettem volna,azóta sincs,mert nincs peteérésem!Én tudom a legjobban,hogy mennyire kényelmes a tabi,de hidd el,hogy nincs annál rosszabb,amikor pár év kényelem miatt nem lehet gyereked!Sajnos nem én vagyok az egyetlen!Tény,hogy vannak olyan nők,akik szerencsések ilyen téren,de közülük is soknak alapból hormonproblémával születik babájuk, mégha azt az orvosok nem is veszik észre...Pl egy lány kisbabának tini korában nem fejlődik ki rendesen a melle,mert az anyukája szervezetéből az övébe is férfihormon került!És az viszont tény,hogy nem 1-2 év,mire kiürül a tabletta a szervezetből,szóval a tabi abbahagyása után is a magzat szervezetébe kerülnek a hormonok!És a dokik miért írják fel olyan lelkesen???Mert minden doboz tabletta után,amit felírnak, a tabletta árából százalékot kapnak!És hát tudjuk,hogy milyen pénzcentrikus a világ!Én senki életébe nem akarok beleszólni,eddig nem is tettem, csak gondoltam elmesélem a történetemet! Sok olyan nővel kerültem kapcsolatba,akik olyan helyzetben vannak,mint én!Most már azt mondom,hogy inkább 17 évesen szültem volna egy picit,minthogy most ne lehessen!Nem ijesztgetni akartalak,csak gondoltam elmesélem a dolog másik oldalát.És lehet támadni,sértegetni,lázadni ellenem,de én átéltem,és mint ahogy már említettem,elég sok nő jár hasonló cipőben,akiket ismerek,nem 10ezerből 1 nő vagyok!Igazából minden védekezési formának van negatív oldala, de...Szóval a Ti döntésetek!
2008. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

ez egy példa.

De rendesen szedem, nem dohányzom, nincs a családban semmi májbetegség, tombózisra hajlam, stb.


Ha mégis sok nőnél utána nincs peteérés, akkor is, miért ne dönthetném én el mivel védekezünk?


Akkor elmondom én is:

gumival élvezhetetlen, körülményes - keveset tudunk együtt lenni, legalább az legyen nagyon jó

krémekben, kúpokban nem hiszek.

hüvelygyűrű valahogy nekem furcsa

injekcióról nem tudok sokat

még nem szültem, tehát spirál meg ilyenek nem működnének.


Aszpirin a térdem közt, vagy retina petting???

Naptár módszer, megszakítás... ezekről nem is beszélek

2008. nov. 30. 14:21
 10/42 anonim ***** válasza:
66%
Hm...Nem értem,hogy miért szólod le az utolsó válaszolót!Ezek után már el se mesélem az én sztorimat!Minden esetre remélem,hogy ha ennyire képben vagy,akkor azt is tudod,hogy a betegségek,amiket felsoroltál,csak 50%-ban függnek attól,hogy milyen hajlamokat örököltél!Senki nem írta,hogy ne szedd!Vélemény kértél,mi meg elmondjuk!De akkor legközelebb így fogalmazz: "csak azok válaszoljanak,akik tabipártiak,és győzzenek meg arról,hogy tényleg tökéletes módszer,és hülyék azok,akik ellenzik!"!Senki nem akar bántani, nem így kéne felfognod!Csak próbálunk tanácsot adni!A Te választásod,hogy elfogadod-e vagy sem,de senki nem oszt azért,mert mégis tabit szedsz,de akkor Te is tiszteld annyira a másikat,hogy nem szólod le azért,mert rossz tapasztalatai vannak,és nem gyógyszerezi magát!
2008. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!