Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért van az, hogy ha feltesze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ha felteszek egy kérdést, a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban, egyből jönnek, és meg akarnak téríteni, hogy ez nekem rossz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 13:48
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
37%

Én biztos nem vállalnám, hogy lekapcsoljuk a heréimet. Így egy lánytól ser várom el, hogy lekapcsolja a petefészkeit. A nő a petefészkeitől lesz nő, a férfi meg a heréitől lesz férfi. Termeljenek azok csak nyugodtan szerintem. Kell az energia, amit előállítanak. Egyébként az orvosok sem istenek szerintem. Nem jó dolog, vakon megbízni bennük. Milyen dolog pl. olyat állítani, hogy ha egy férfi elér eggy bizonyos kort, akkor elkerülhetetlen a prosztatájának betegsége?

Ez csak az én véleményem, tiszteletben tartom másét.

2008. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
81%
Nos, én mondom, nekem a tabletta tette helyre a hormonproblémáimat. Nekem tényleg volt, hogy majdnem egy teljes hónapig véreztem, és olyan is, hogy 2 hetente jött meg, olyan is volt, hogy késett heteket, ez úgy vegyesen, abszolút kiszámíthatatlanul. Ez nem egészséges, és mást orvosok se tudtak kitalálni, hogy mivel lehetne kezelni. Szóval az az igazság, hogy az intenzív vérzés így, ahogy nálam volt tabletta előtt, az se normális, és igenis megviselte a szervezetemet, azért eléggé kimerítő. És a helyzet az, hogy ha nem áll be magától, márpedig 11 évesen volt az első vérzésem, és 21 éves koromra is rendszertelen maradt, ennyire, szóval nem állt be magától még 10 év alatt se valami elfogadhatóra, lehet, hogy pont emiatt nem lehetne soha gyerekem, a tabletta most rendben tartja, és bízom benne, hogy ha szeretnék babát, akkor lesz, de nekem orvosok megmondták, hogy ha nem áll be, ne számítsak babára egyáltalán. No ennyit arról, hogy a tabletta rossz lenne. Lehet, hogy valakinek rossz, de másnak pedig ugyanolyan okok miatt lehet hasznos.
2008. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Nem leszóltam, csak azért tűnhetett úgy, mert 2-3 kérdést tettem fel ebben a témában, és mindnehol jöttek a hasonló hozzászólások...

Nem tanácsadás, hanem a tukmálás, hogy soha nem lesz gyerekem, elkapom az AIDSet, és még folytathatnám milyen dolgokat kentek a képembe..

Úgy érzem ezek nem segítő jelleggű válaszok.

Két oldala van az éremnek, persze az óvszernek is vannak jó oldalai (betegség dolog).


Amit az utolsó válaszoló írt, azzal egyet tudok érteni. Nem leányálom havonta egyszer azért otthonmaradni 1-2 napot, mert kiegyenesedni nem tudsz a görcsöktől, és 2 hétig menstruálni sem egy jó dolog...

Arról meg nem is beszélek, hogy az elmúlt nyarak úgy teltek, hogy jaj csak akkor nehogy megjöjjön...

3-4 évig szeretném szedni, nem 8-10 évig mint sokan, 22 évesen kezdtem szedni.


Ezek az én érveim, hozzátenném előtte hiába védekeztünk óvszerrel, mindig jött a stressz a ciklus végén, hogy na vajon mi lesz, a tabletta sem 100% hozzáteszem...

De számomra nagyobb biztonságot ad a tabletta, ezt szeretném használni, döntöttem valami mellett - előtte ha hiszitek ha nem rengeteg hozzászólást, tapasztalatot olvastam el, orvostól kérdeztem.


Csak más emberek nem fogadják el a döntésemet, és ezekkel a beszólásokkal nem a kérdésre válaszolnak...

2008. nov. 30. 15:14
 14/42 A kérdező kommentje:

Senki nem írta,hogy ne szedd!!Senki nem akar bántani, nem így kéne felfognod!Csak próbálunk tanácsot adni!A Te választásod,hogy elfogadod-e vagy sem,de senki nem oszt azért,mert mégis tabit szedsz,de akkor Te is tiszteld annyira a másikat,hogy nem szólod le azért,mert rossz tapasztalatai vannak,és nem gyógyszerezi magát!



erre csak anynit, hogy igenis konkrétan írták nem csak nekem, hogy NE szedjem, mert ez meg az, méghozzá elég provokatív, néhol sértő modorban. Akkor kérdem én, ki nem tartja tiszteletben a másikatM

2008. nov. 30. 15:17
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szóltam le senkit, hogy nem tablettázza magát, csak leírtam az én sztorimat, hogy nekem meg miért kell.
2008. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
37%
Én is férfi vagyok,és tudom,hogy a tabletta azért véd,mert megakadályozza a peteérést,és "mesterséges" vérzést idéz elő!Magyarán nem menstruál a nő!Van nőgyógyász rokonom,és ezt ő mondta!Szóval a hónapokig menstruáló hölgynek üzenek,hogy remélem tudja,hogy a fogamzásgátlóval nincs megoldva a problémája,csak a tünetek enyhültek!Soha nem engedném a barátnőmnek,hogy szedje,mert hiába is akarják bevezetni a férfi fogamzásgátlót,én se szedném soha,mert nem érezném magam férfinek,ráadásul az egészségem sokkal fontosabb!Olyannal kell lefeküdni,akit szeretünk annyira,hogy nem okoz problémát egy baba,és akkor,amikor az ember már felelősséget tud vállalni a tetteiért!A 14-15 éves elkurvult lányok pedig igenis használjanak gumit,és ne tegyék tönkre a fejlődő szervezetüket mindenféle gyógyszerekkel!Lehet,hogy most ez a "divat", de soha nem kéne olyan nő,aki 20 éves korára tucatnyi pasin túlvan!A fiúk csinálják,mert részükről kell a tapasztalat,hogy késöbb ki tudják elégíteni az élettársukat vagy a gyermekük anyját,de könyörgöm!Hova faul ez a világ?Én azt mondom,hogy mindenki kérdezze meg a párjától,hogy fordított esetben vállalná-e a kockázatot,hogy pl:nem lehet gyereke!Mert a pasik sokszor elvárják,hogy nekik kényelmes legyen, a nő meg belemegy ugyanígy kényelemből,de nem gondol a következményekre!
2008. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
47%
Ja!És akkor arról nem is beszélve,hogy az oldalon minden második kérdés arról szól,hogy itt fáj,ott fáj nem jött meg, szédülök,hányok stb...Ha egészséges lenne a tabletta,lenne ilyen mellékhatása???
2008. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként az a helyzet, hogy nincs erre általános szabály. Minden embernek más és más a szervezete és így minden nőnek is. És ez nem csak a fogamzásgátlók esetén van így, hogy ugyanaz más-más embernél más-más hatást ér el.


Én pl. nem szedhetek Klacidot, mert jöttek az allergiás tünetek, mikor szedtem, kapkodtam a levegőt, rosszul lettem, és kipirultam, de másnak pedig ugyanarra a betegségre, amire ezt kitalálták, jó, és semmi mellékhatás.


Más-más szervezet eltérően reagálhat ugyanarra a dologra, de ne menjünk messze, gyógyszert se kell említeni, élelmiszer összetevőkre is lehet érzékeny valaki, rovarcsípésre is, valakinek csak egy kellemetlen viszketés, de ha engem csíp meg, duplájára dagad, és ha lábamon, akkor lábra se tudok állni, mert a szervezetem így reagál.


Nincs erre általános szabály. Csak ugyanígy a riogatásoknak se látom értelmét, szóval én se riogatok senkit a rovarcsípésekkel, ha nem ismerem, hogy az ő szervezete milyen.

2008. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
79%
Uraim, azért olvassák már végig, persze, oké, nem oldotta meg, csak valahogy mégis, 1 hónapig menstruálni, gondoljanak bele, milyen érzés, és nem csak azért, mert lehet, hogy emiatt soha nem lehetne gyerekem, ha nincs a bogyó, hanem mert egyszerűen kifárad a szervezet. És ne pecsételő vérzésre gondoljon senki, hanem erősre, görcsökkel. Bírnák?
2008. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező!

szerintem te már döntötted hogy szedni fogod és saját magadat próbálod meggyőzni hogy miért lenne jó. Miért érdekel más véleménye? Ha az orvosban megbízol 100%-ban? Nem értem...


Más: biztos vannak olyan nők, akiknek a menstruációs görcsei elviselhetetlenek. Nekem is fájdalmas, de kibírom, azért nem szednék tabit, hogy megszabaduljak a görcsöktől. azért ennyit el lehet viselni, kivétel akinek már tényleg elviselhetetlen. Nem kell ennyire összeomlani egy kis hasgörcstől, már elnézést...

Tisztelem azt a hozzászólót, aki azt írta, hogy nem várja el a barátnőjétől hogy tabit szedjen!

2008. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!