Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után váltottátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után váltottátok le az óvszert az első komoly kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem az elsőben, akkor hanyadik volt? Mire váltottátok? Ki miatt váltottatok: miattam/másik fél miatt/közösen akartuk. Megbántátok, vagy meg vagytok/voltatok elégedve az új módszerrel?

Írjatok kort és nemet légyszi!



2020. dec. 3. 08:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem váltottam le, maradtunk az óvszernél
2020. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem, megkérdezhetem, hogy mennyi ideje használjátok?
2020. dec. 3. 08:47
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Az első darab óvszert fél év után dobtuk ki, váltottuk le. Eléggé elhasználódott már addigra. Azóta egy 3-as csomag óvszert 1 év alatt használunk el.
2020. dec. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
1 es vagyok, ameddig tartottak a kapcsolataim. Másfél év, meg 1 év
2020. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Előre tisztáznék valamit:

Nem hiszek abba az elterjedt sztereotípiába, hogy "alkalmi kapcsolatban óvszer, komoly kapcsolat fogamzásgátló gyógyszer". Szerintem ez egy hihetetlenül nagy terhet helyez a nőkre, és úgy ámblokk egy helytelen elv. Rengeteg pasi nyilatkozta már az életbe, hogy őket nem zavarja az óvszer olyan nagyon mint amennyire kereszthalált halnak itt sokan. És rengeteg pasi is nyilatkozta itt azt, hogy ő inkább húzza fel a gumit, minthogy a barátnőjét mérgezze.


Mert bizony, a fogamzásgátlónak rengeteg mellékhatása van, és lehet.


De a kérdésre válaszolva: bár nagyon fogamzásgátló ellen vagyok, én azt szedek. Majdnem két éves volt a kapcsolatunk amikor elkezdtem. De hangsúlyoznám, hogy nem a védekezés szerepe miatt szedem, hanem mert van egy nőgyógyászati betegségem, amit nagyban segít a hormon.

De mindezen túl utálom a fogamzásgátlót és azt is, amit a testemmel okoz. Én több tünetet is észlelek, és talán a legfeltűnőbb a hízás volt - itt megjegyezném: nem a gyógyszer hízlal, hanem kiváltsa azt az éhség és kívánosság állapotot, hogy folyton enni akarj. Ez pedig nekem hihetetlenül rombolta az önbizalmamat, mert pont a gyógyszer szedése előtt tudtam fogyni egy jó 10-15 kilót, ami által sokat bullyingoltak. Nekem tragédia volt, hogy gyógyszer szedése után alig 1-1,5 hónap után híztam vissza 5 kilót.

De még vannak mellékhatások, és van amire nagyon kell figyeljek is. Ilyen például az, hogy csak vacsora után tudom bevenni a gyógyszert, mert ha hamarabb veszem be, akkor egész este émelygek és hányingerem van. Ez pedig akkor is igaz, hogyha nem eszek közvetlenül bevétel előtt. Ezt sok idő volt megtapasztalni, de gyakorlatilag az első pár hónapban a fogamzásgátló szemeivel párhuzamosan fogyott a Cerucal is.


Én kvázi muszáj szedjem a gyógyszert, különben a ciklusom jelentősebb napjain (pms, ovuláció és mensi) úgy fáj az egész kismedence tájékom, hogy mozdulni se bírok. Ebből a szempontból megéri. De másképp soha, senkinek nem javasolnám a gyógyszert...

És azt javaslom csakis akkor vágj bele, ha végignéztél legalább 5 "miért hagytam abba a fogamzásgátlót" videót a youtube-n és végigolvastad a mellékhatáslistát.

2020. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Végig gumit használtunk, és a következő kapcsolataimban is így lesz.

A fogamzásgátlónak számos mellékhatása van, és inkább vagyok szingli mellékhatások nélkül, mint kapcsolatban mellékhatásokkal. Ha találok egy férfit, aki probléma nélkül gumizik az egész kapcsolatban, akkor fogok vele járni, ha nem találok, nem alkuszom.

2020. dec. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 🥺
2020. dec. 3. 09:27
 8/23 anonim ***** válasza:
9%
Magyarul itt még senki nem szexelt egy igazán jót ahol mindent normálisan érez is közben. Szoktam zokniban tusolni de valahogy nem az igazi.
2020. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%
8. A gyakorikerdesek.hu más mint a valóság. Itt a fogamzásgátlás topicban 90% az óvszer támogatottsága. (Talán ugyanaz az 5 nő kommentel minden kérdéshez?) A való életben ahogy tapasztaltam a nők kb 20-25%-a akkor is szed tablettát, amikor nincs kapcsolatban és a rajtuk kívüli nők kétharmada is benne van, hogy egy kapcsolatban max pár hónap után tablettára álljon át. Mások az arányok a való életben, mint itt.
2020. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
#8 vagy csak mindeki gondolkozott, tanult a témában, majd döntött hogy mi a legjobb neki.
2020. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!