Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lanyok! Tapasztalatok fogamzas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lanyok! Tapasztalatok fogamzasgatlo tablettaval? mennyire ajanljatok avagy mennyire nem? mennyire mutatkoztak meg rajtatok a mellekhatasok? nem tudom eldonteni hogy elkezdjem e szedni

Figyelt kérdés
2021. jan. 20. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam semmi mellékhatása nem volt. Sőt, megszűntek az extrém erős görcsök menstruációkor. Ettől függetlenül nem mindenkinek van ilyen szerencséje és az is tény, hogy hormonokkal tömöd magadat. A párom nekem is mondta kb 100x, hogy váltsunk óvszerre, de nekem ez kényelmesebb.

Van rengeteg hormonmentes fog. gátló mód is, nézzél körül, hátha találsz mást a gyógyszer helyett :)

2021. jan. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is jobbat tett inkább , helyre rakta a ciklusomat , es nem gorcsolok stb, mint az elsőnek nekem is szerencsem van, illetve szerintem sokat szamít a rendes nőgyógyász is
2021. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha többé nem szednèm

Pro: kevesebb, fájdalom mentes ciklus,felszabadultabb együttlét

Contra: minden nap fejfájás (egyáltalán nem vagyok fejfájós) tanulni sem tudtam,pedig vizsgáim voltak, hányingerrel keltem,ami egész délelőtt tartott, edzés közben alig kaptam levegőt (hozzá teszem, mielőtt szedtem és miközben szedtem,semmi változás nem történt csak a tabletta, szóval amiatt volt.), Libidóm csökkent nem is kicsit ezáltal be sem nedvesedtem,alig tudtunk szexelni,de ha sikerült ,akkor se élveztem.

Illetve a tudat,hogy szintetikus hormonnal szakítok meg egy igen fontos folyamatot.

Azonban mindenki maga dönti el mit szeretne. Trombózis vizsgálat nem árt, bár hallottam ismerősömtől,nem volt hajlama rá és a vérvétel,tromb.vizsgálat is tökéletes volt, trombózist kapott, azóta szenved vele.

2021. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Lányok, egy pasi sem ér annyit, hogy hormonkészítményekkel mérgezzétek magatokat. Teljesen tönkreteszi a szervezetet, van akinek pl. a negatív mellékhatások már a szedéskor jelentkeznek, de a többségnek mikor abbahagyják. Későbbi hormon és keringési zavarokat okoz. Barátnőmnek pl, a pajzsmirigy hormonjait vágta szét. A másikból egy bálna lett. Mellesleg a pozitív hatásai is átverés, csak addig tart míg szeded ezt a mérget, vagyis csak tüneti kezelés, magát a problémát nem oldja meg. Húzzanak gumit a farkukra a pasik és pont.
2021. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én kb 1 éve szedek fogamzásgátlót. Én is sokat gondolkodtam, hogy elkezdjem-e , de egy szerencsétlen baleset után úgy döntöttem, hogy kipróbálom. Az első 2 hónapban voltak mellékhatások, nem volt kellemes, de kibírható. Feszültek a melleim, megnőttek, néha görcsölt az alhasam és a közérzetem nem volt tökéletes. A tünetek tegyük hozzá, hogy hétről hétre enyhébbek voltak, majd teljesen megszűntek. Ez egyébként benne is volt a tablettám leírásában, hogy az átállás időszaka ilyen lehet, ha utána is fenn áll 2 hónap után akkor orvoshoz kell fordulni. Azóta nem érzékelek mellékhatást, bár a mellem egy kicsit nőtt. Sokkal kevésbé ingadozik a hangulatom a vérzés előtt/alatt. Szóval az én tapasztalataim összességében pozitívak.


Te tudod csak, hogy akarod-e szedni. Más kedvéért ne kezdj bele semmiképpen sem. Nekem megéri szedni, mert nyugodtabb vagyok, de javaslom, hogy mindenképpen egy kis hatóanyagtartalmú készítményt válassz, mert azok kevésbé borítják fel a tested egyensúlyát.


Ez előző reakciókra pedig annyit szeretnék mondani, hogy ma már nem tartjuk a fogamzásgátló tablettát károsnak. Nem vagyok szakértő, de van releváns forrásom: a tabletta hatásait a legtöbb esetben pozitívnak itélik meg a szakértők, de ez nem jelenti azt, hogy agyatlanul mindenkinek azt kell szednie.

2021. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!