Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta és menstruáció?

Figyelt kérdés

Közösülés végén vettük észre, hogy a gumi kiszakadt. 12 órán belül bevettem az Escapelle esemény utáni tablettát, minden okés volt, nem volt hányingerem. Kérdésem az lenne, hogy mindenképpen meg kell jönnie az 5.napon vagy a szokásos ciklusom lesz elég?


Mert csütörtökön történt a baleset, és onnantól 11 nap múlva fog/kellene megjönnie. Vagy onnantól az 5.napon fog és kellene megjönnie? Kicsit összezavarodtam a betegtájékoztató laptól (elolvastam 10x legalább). És honnan tudom, hogy biztosan hatott a gyógyszer?

Illetve mennyire és mennyi ideig fogja felborítani a ciklusomat? Mire kell majd figyeljek?

Köszönöm, aki tudna segíteni, vagy tapasztalatot írni ugyanebben az eset alapján! Nagyon sokat segítene vele! :)


20/L



2021. máj. 29. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a legvalószínűbb, hogy a szokásos időben jön meg, de előfordulhat, hogy akár egy héttel előtte vagy utána.

Nincs olyan a betegtájékoztatóban, hogy a bevétel után 5 nappal jön meg, ezt nem tudom, honnan szedted. Lehetséges vérzés, mivel felborítja a hormonháztartásod, de ha csak 11 nap múlva esedékes a következő menstruációd, akkor ha pár napon belül vérzel a tabletta miatt, az nem mensi.

2 hét múlva ha nem jön még meg, akkor lehet tesztelni. De ne aggódj, valószínűleg már 3 napja megvolt az ovulációd és ha szabályos a cikkusod, akkor valószínűleg már nem vagy termékeny időszakban.

Mindent jól csináltál, ne aggódj, ha pontos a ciklusod, akkor valószínűleg nem lesz gond.

2021. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A férfi fél vagyok, idősebb. Hasonló baleset.


Felborult a ciklusa, nem jött meg időre a második sem, de nem lett baj. Olyan két hónapon át sokmindent produkált. (Folyás, kis vérzés, kimaradt menszesz).


Nem lesz gond, de ezt az időt ki kell bírni.


F, 39

2021. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja nekem is be kellett vennem, utána akkor jött meg, amikor egyébként is kellett volna (nekem is az "incidens" után kb. 10-12 nappal). A bevétel után pár nappal történő vérzés gyakori mellékhatás, de nem feltétlenül jelentkezik mindenkinél. Ha nem jelentkezik, az még nem jelenti, hogy nem hatott a gyógyszer. Biztosan akkor tudod, hogy hatott, ha a) időben megjön vagy b) nem jön meg az esetlegesen feldorult hormonháztartás miatt, de a megfelelő időben elvégzett teszt negatív.
2021. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, pontos a menstruációm, 28 napos néha 1-1,5 nappal előtte vagy utána jött meg, nagyon sokszor pontos. Sosem volt ebből problémám. Az ovulációs dolgot sosem értettem, az applikáció szokta kiírni, elvileg azon a napon nem volt már ott az ovulációs jelző, csak előtte lévő 4 napokon (ha jól értelmezem). Szóval egyáltalán nem is vagyok stresszes emiatt, mert az rosszabb lenne, ezzel tisztában vagyok. Sőt azóta nem is volt pecsételő vérzésem, se semmilyen fájdalmam. Köszönöm az értelmes, bíztató válaszokat!
2021. máj. 29. 13:48
 5/11 Csicuki ***** válasza:
100%
Az esemény utani teljesen felboríthatja a rendszert lehet hogy hónapokat össze vissza fog megjönni vagy meg se jön és ez már nem a védekezés kategória hanem az utó kezelés
2021. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszat mondtam. Kedden volt az ovulációm, utána egy "fertile" nap és a csütörtöktől már semmi sincs kiírva.
2021. máj. 29. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz semmi gond, én is hasonlóan voltam és nem lett gond. Esetleg lehet, hogy kevesebb vagy több, másmilyen lesz a mentruációd utána egy darabig. Persze,nem feltétlenül,csak saját tapasztalat alapján írom.

21|L

2021. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Update:

Elfelejtettem írni, már akit érdekel.

A baleset május 27, a következő menstruáció kezdete június 8. Viszont nekem 7-én jött meg, ciklusom 6-7 helyett ilyen 5-6 napos lett, folyás viszont első 3 napon volt normális utolsó 2-3 szinte napi 1-2x kellett cserélnem betétet, de volt folyás ugyanúgy, csak a mennyiség volt enyhébb.

Voltam dokinál, meg sem vizsgált. Mondta hogy nincsen nagy gond, már megtörtént a méhnyálkahártya leválasztás, stb.

A következő 9 nap múlva jön meg.

Tünetek nulla- Megnyugodhatok?:)

2021. jún. 26. 21:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugodhatsz:)
2021. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es: köszönöm!


Valószínűleg ebben a feltett kérdésem alatt ez lesz az utolsó kérdés.

—5 nap múlva kellene megjönnie, de épp most jött meg. Gondolom ez most normális, ugye?:)

2021. jún. 30. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!