Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges az, hogy szünet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges az, hogy szünet nélkül végig szedek két levél fogamzásgátlót, hogy ne jöjjön meg a menstruációm szilveszterre?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ez lehetséges!Nem lesz tőle semmi bajom?
2008. dec. 18. 00:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
De lesz bajod. jól felborítja a ciklusodat, aztán majd várhatsz mire megint helyrejön. és ez esetben sokkal kellemetlenebb lesz ez neked hosszútávon, mint az, hogy hát istenem, szilveszterkor menstruálsz. rajtad kívül még nagyon sokan lesznek így.
2008. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
45%
Én nemtudom ki mondta neked,de ez egy jó nagy hülyeség!A fogamzásgátló úgy fejti ki a hatását ha az előírtnak megfelelően szeded külömben nem biztos hogy 100%-ban nyújt védelmet.A ciklust nem a fogamzásgátló irányítja!
2008. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
igen, van aki csinal ilyet, de en sem ajanlanam, mert kozti verzes elofordulhat barmikor, akkor meg mar nem mindegy, ha rendesen menstrualsz? Van tampon, aztan nem lesz semmi gond szilveszterkor.
2008. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Lehetseges, en is hallottam, a leanyzo nyaralni ment, es o is ezt csinalta.

En a helyedben nem szednek be ket levellel egymas utan, felesleges, ne csinald! Lehet hogy megis terhes leszel, ki tudja?! Ha szerelmeskedni akarsz, akkor majd az uj evben lesz eleg alkalom. Amugy tampon, ob, es jo kis betet, en is ugy megyek, mert nekem is akkor jon meg!

2008. dec. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Én már csináltam így nyaralás miatt és nem lett semmi bajom! Nem voltak köztes vérzéseim, a 2. levél után a szünetben pedig rendesen megjött, ahogy szokott! Persze nem szabad gyakran alkalmazni ezt a módszert, de 1x egy évben megengedett! A gyógyszer tájékoztatójában is benne van! Ne hallgass itt ezekre, mert ők még nem próbálták, azt sem tudják, miről beszélnek!
2008. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Én egyszer csúsztattam így egy hetet, ezután kérdeztem a dokimat, hogy ez nem jár-e majd azzal, hogy rendszertelenné válik a ciklusom. Ő ajánlotta, hogy ha nincs kedvem kihagyni, simán szedjem be akár az egész dobozt is. Nyugati országokban bevett szokás, egy csomó nő van, aki egy évig nem is menstruál.

Tegyük hozzá, hogy ez nem is menstruáció, hanem megvonásos vérzés, szóval igazán nem sokat hagysz ki.

Én most is így csinálom, már az 5. levelet veszem be zsinórban, azt hiszem. De ezt a dobozt minimum végigszedem. Nem volt közti vérzés, egyáltalán semmilyen problémám.

Nyugodtan kezdd el azt a levelet.

2008. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Nekem egyszer azért kellett végigszednem szünet nélkül a következő levelet, mert az utolsó előtti tablettát hagytam ki, és erre az esetre ezt írta a tájékoztató. Nem voltak jó tapasztalataim, két hétig köztivérzésem volt, és mikor megjött a 2. levél végén, akkor visszatértek a görcseim is. Biztosan alkati kérdés is, hogy kire hogy hat, nekem nem tett jót. De egyszer semmi baj nem lesz belőle, de ne lepődj meg, ha vérezgetsz közben!
2008. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Lehet igy csusztatni, de nem tul gyakran, két levélnél tobbet nem szabad egyhúzomban szunet nélkul szedni és csak kivételesen, semmiképp nem rendszeresen. De ez attol fugg, milyen fajta fogg.gátlot szedsz, az egyfázisuakkal lehet megcsinálni. Elvileg nem kéne,hogy bezavarjon a kovetkezo honapban, de hát ezeknél a hormonoknál már sose lehet tudni...

Milyet szedsz? Esetleg csorogj rá az orvosodra vagy kérdezz rá a gyogyszertárban.

2008. dec. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétfázisúakkal is meg lehet csinálni, csak akkor a 2. levélből a 2.heti adaggal kell folytatni (az első 7 szem, mást tartalmaz)!
2008. dec. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lidynette 20-at szedek!Soha nem csináltam még ilyet és nem is tervezem, hogy ez rendszeres lesz, de most nagyon jó lenne!
2008. dec. 19. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!