Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy szedjem tovább a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szedjem tovább a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

25.szombaton vettem be az utolsót.1.-én pénteken jött meg. 3.-án vasárnap kellett volna újra elkezdenem a másik levelet. tegnap voltam -1 hétben.( nyáron annyira rendszertelenül szedtem, hogy elfelejtettem mindig bevenni 9kor, nem volt időm soha, hogy pontosan beszedjem. )de ahogy haza jöttem elkezdtem megint normálisan szedni, de most megint kiesett egy hetem.egyszerűen elfelejtettem hogy már hány napja nem szedtem...:S pedig már lassan 2 éve szedem. mit csináljak? hadjak ki egy hónapot? vagy kezdjem el ma? elvileg (tegnap,vasárnap) volt egy hét csúszásom, ma a 8. nap. vagyis 15 napja nem szedtem be...

így a havim se fog megjönni rendesen...mert mindig csütörtökön jött meg...most már biztos nem úgy fog..:S


2010. okt. 11. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Észrevetted te már a kis betűket a fogamzásgátló hátsó részén? Ilyenek, hogy "H", "K", "SZ" stb. Na, azok - most figyelj - a napokat jelentik.
2010. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz és beszéld meg vele!Egyik verzió sem a legjobb.Ezt most tovább szedni teljesen felesleges!Ennek a hónapnak annyi.Egy hónapot kihagyni és újra szedni megint csak durva a szervezetednek!Akkor lehet,hogy minimum 3 hónap kihagyás lenne a még elviselhető szünet.Beszéld ezt meg az orvossal,hogy ezt ő hogy látja.A vérzésed pedig valóban kétséges most,hogy mikor fog megjönni.Az is lehet,hogy lesz köztes vérzésed.
2010. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, te összevissza szeded. Tehát közel sem vagy védett. Én a helyedben tartanék két hóap szünetet, hogy helyreálljon a ciklusod, és utánna kezdeném el szedni normálisan.


Az első hónapban: a menszeszed első napján kell beszedni az első tabletát. Aztán ahogy elfogyott az első levél akkor egy hetet kihagysz, mert akkor fog megjönni.


Második hónapban: Az egy hét utólsó napja péntekre esik, akkor szombaton veszed be a második levél első tabletáját. És innentől kezdve mindíg szombaton kezded el szedni az első tabletát az összes töbi hónapban is.



Nem játék ha összevissza szeded, nem leszel olyan védett, int kellene. És ha becsúszik a baba, akkor minden valószinűséggel nem lesz normális. hiszen ha már nem is szeded a tabletát, mire észreveszed legalább két hetit beszedtél a terheséggedre, és még a tabletta utóhatása is nyomot hagyhat a babán.


Ne légy felelőtlen!

Ne keljen abortuszra mened!


L/24

2010. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"egyszerűen elfelejtettem hogy már hány napja nem szedtem...:S pedig már lassan 2 éve szedem"


Ha nem akarod teljesen taccsra vágni a hormonrendszered, akkor vagy keress olyan módszert, amit nem kell ennyire észben tartani, vagy tanuld meg időben bevenni a tablettát. Ez így nem mehet a végtelenségig...Szted a szervezeted mit szól hozzá, hogy egyszer adsz neki egy kis hormont, aztán nem, amikor eszedbe jut megint tömsz bele egy kicsit, aztán megint nem?

Ez nem cukorka. Persze a te tested, a te dolgod mit csinálsz vele.

Amúgy én a helyedben most hagynám (ha jól értelmezem most úgy sem kezdtél még el egy új levelet), és megvárnám míg megjön rendesen a menzesz. Akkor elkezdeném szedni újra, normálisan és pontosan. Állítsd be a telefonod, vagy írd fel naptárba, rakd ki az éjjeliszekrényre vagy tudom is én. Vagy pedig menj el orvoshoz és kérdezd meg a véleményét. Ha erre nincs lehetőséged, akkor www.orvostudakozo.hu-n kérdezd meg Hamvas Ferencet, elég hamar szokott válaszolni.

De a legjobb tanácsom ez: Használj óvszert.

2010. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azt már csak remélem, hogy ha már nem szedted normálisan, legalább védekeztél más módszerrel is. Mert természetesen így egyáltalán nem vagy védett sem.

Ergo amire elvileg való a tabi, arra így nem alkalmas, viszont a hormonrendszeredet szépen szétcseszted vele.

2010. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oh hát nagyion szépen köszönöm, ezeket az igencsak kúlturizált válaszokat. csak erre számítottam, grat. nektek!!!;):S
2010. okt. 11. 17:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj már, de ezekkel a válaszokkal mégis mi volt a problémád? Mindenki teljesen értelmesen válaszolt a kérdésedre. Nem értem minek kérdezel ezen az oldalon, ha semmilyen normális választ nem fogadsz el.
2010. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de elfogadom, de engem ilyen stíéussal eggyik se oktasson ki...azt se tudják h. nekem miért nem volt időm beszedni...stb...és senki nem kérte h. most még te is itt okoskodj!!! nem olyan választ vártam amik lenézőek, és fölényesek..."remélem azért gumit használsz..." nem hülye vagyok...csak épp időm nem volt az elmúlt egy hónapban semmire!!! szóval ellehet takarodni ha ennyire okos vagy!!!!mert elegem van már a sok okoskodó majomból itt ezen az olalon!!! 100ból ha 5 ember tud normális, és tanulságos választ adni!! inkáb nézzél tévét ...fej!!!!:S
2010. okt. 11. 17:45
 9/12 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm a válaszát!!!
2010. okt. 11. 17:45
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas, hogy még arra sem vagy képes, hogy beismerd, ha hibáztál. Marhára nem fölényeskedett senki, hanem normális tanácsot adtunk.

És teljesen mindegy, hogy miért nincs időd beszedni a rohadt tablettát. Ha nincs időd rá, akkor keress olyan módszert, amire van időd. Ennyi.

Jó lenne, ha nem osztanál ki olyat, aki vette arra a fáradságot, hogy normális választ írjon a kérdésedre.

Baromi idegesítő, hogy a kérdezők egy része még a válaszadókat baszogatja, holott direkt normális választ írtak.

2010. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!