Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet kockázata, ha hosszútávo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kockázata, ha hosszútávon nem tartok szünetet a fogamzásgátlóval? (Nuvaring)

Figyelt kérdés

Ugye elvileg úgy kéne használni hogy 3 hétig bent van, utána egy hét szünet.

HOSSZÚTÁVON milyen károm származhat belőle ha nonstop alkalmazom? Tehát szünet nélkül, minden 4. héten csere újra.

Nem arra gondolok hogy 1-2 alkalommal, mert azt már próbáltam és nem volt semmi gond, hanem arra gondolok hogy ha 10 évig minden hónapban így csinálnám.


(Amúgy ha valakinek van ennél jobb tippje a vérzés eltüntetésére akkor nyitott vagyok az ötletekre.)


Az orvosomat is meg fogom kérdezni, de őt ismerve úgyis azt mondaná hogy nem lesz gond, itt inkább személyes tapasztalatra lennék kíváncsi, vagy hogy valaki olvasott-e valami tanulmányt erről. Egyszer azt olvastam hogy a megvonásos vérzés csak azért ajánlott mert “pszichológiailag jót tesz” 💀


Ki mit tud erről?


2023. aug. 23. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tünteti el a vérzésed, csak felborítja, és hormonproblémákhoz vezet.
2023. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Volt hogy 3 hónapot nyomtam le így, és akkor eltüntette.


A “hormonprobléma” alatt mit értesz pontosan? Milyen jellegü probléma?

2023. aug. 23. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan fogamzásgátló, amivel eleve nincs vérzés, beszélj orvossal erről.
2023. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Semmiképpen nem akarok tablettát szedni.

2023. aug. 23. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tabletta, hanem injekció. Pl: amerikában asszem Depo Provera a neve. Nem biztonságos szerintem az sem, mert melyik injekció tart 3 hónapig fenn hormonfelborulást amitől nem lesz se peteérés, se mensi...
2023. aug. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!