Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos az óvszer?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztonságos az óvszer?

Figyelt kérdés
Csak óvszert használunk a párommal, nem szedek fogamzásgátlót.Egyszer lecsúszott az óvszer, bennem maradt.De még időben észrevettük.Megjött mindig a menstruációm.Mennyire biztonságos az óvszer?Nem folyhat ki a cucc az oldalán?És ha hozzám ért úgy a párom, hogy olyan maradt a keze?Lehetek akár terhes is?És a fogamzásgátlók mennyire biztonságosak?
2010. okt. 31. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik haveromnál mindig volt óvszer, mégis elütötte egy busz.
2010. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
haha ezt énis olvastam :D
2010. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
csak 88%-os biztonsággal véd a teherbeesés ellen (és ennyire is csak helyes használat mellett)
2010. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Érdemes vízalapú spermicid síkosítóval együtt használni, és minden használat után vizet tenni bele, és ellenőrizni, hogy nem ereszt-e. (Ha ereszt, érdemes esemény utáni tablettát használni.) Mindig odafigyelni, hogy a kívülre eső oldala ne érintkezhessen a hímvesszővel, ha ez mégis megtörténne - pl. rossz irányba kezded felcsavarni - akkor el kell dobni és másikat használni. Nagyon ügyelni kell, hogy a spermazsákban (a gumi végén lévő tartály) ne maradhasson levegő. Ha ezekre mind odafigyelsz, akkor a gumi majdnem olyan biztonságos, mint a tabletta, de még akkor sem éri el annak hatékonyságát. A tabletta szedése előtt viszont nem árt egy nőgyógyászati és hematológiai kivizsgálás (pl. ÁEK hemosztázis szakrendelésen, háziorvosi beutaló kell), illetve érdemes végiggondolni a beteg anamnesisét, a családban előforduló betegségeket, stb. Tablettaszedéskor oda kell figyelni arra is, hogy ha bármilyen gyógyszert veszel be (akár egy megfázás elleni neocitran port, tényleg bármit!) akkor utáni kell nézni, hogy az nem csökkenti-e a tabletta hatását. Így a tablettaszedés épp úgy igényel körültekintést, mint az óvszerhasználat.
2010. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"csak 88%-os biztonsággal véd a teherbeesés ellen (és ennyire is csak helyes használat mellett)"


Ez hülyeség. Ha nem szakad ki, nem csúszik le, nem kenitek össze kívülről spermával, akkor tökéletesen véd.

2010. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
8 éve használom, még soha nem szakadt...eddig minden ok :)
2010. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szakad ki akkor gyakorlatilag 0% az esély a terhességre. Tényleg nagy baromság ez a 88%, nem tudom honnan szedte a kedves kommentelő.
2010. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
és mekkora annak az esélye hogy kiszakad?? :S
2012. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kate6969 ***** válasza:
72%
szia! en ugy jartam hogy legutott kiszaladt az ovszer, es be kellett vennem egyesemenyutanit, aminek nagyon rossz mellekhatasa volt 2hetig... szoval hanyas, hanyinger, gyomor es hasfajas, szolval nyomtam az agyat ket hetig, ugyhogy ezt soha tobbet... ekkpr lett elegem az ovszerbol... egy az hogy szerintem nem elegge biztonsagos, ketto, pedig nem a leg komfortosabb... szoval en szeretem "erezni" a paromat szex kozben... ugyhogy elmentem feliratni nogyogyaszhoz fogamzasgatlot, es ma keztem el szedni... szerintem tedd te is ezt, mert ha kiszakad, akkor eleg nagy para van... es ezt az idegeskedest meg ezt a rosszulletet nem kivanom senkinek se.. :)
2016. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!