Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki fogamzásgátlót váltott mi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki fogamzásgátlót váltott mi miatt tette, leírnátok a tüneteket, ha lehet mindent nekem is voltak váltottam is? !

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki miért váltott, milyen tünetek miatt,és hogy az újat hogy kezdték el. Nekem az új Yadine.A régi meliane.És ami még fontos, hogy nektek volt e peteérés szerű nyákotok mikor szedtétek (fehér nyúlós valami)néhány napig, mert nekem eleinte nem volt 10 hónapja mikor elkezdtem szedni, de az utolsó 2 levélnél már igen, majd pedig barnáztam vagy 10 napig és a mensi szite semmi volt, egyik nap valami sötétbarna foszlányok nagyobbak mint régen a hozzászokás alatti barnázáskor, majd másnap is egy kicsi, de lehet amiatt hogy előtte olyan hoszzan barnáztam. Félek, hogy esetleg nekem hamarabb van peteérésem mert már a szünet alatt volt ilyen nyákom ha meg van akkor hat a gyógyszer?:SNem merek a párommal lenni így, félek kérlek segítsetek! Ja

és váltáskor megint lehetnek problémák mellfeszülés enyhe hányinger a gyógyszer miatt?

Előre is köszönöm!de kérlek ne egy két szóval válaszoljatok!


2009. jan. 8. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló szedése alatt nincsen peteérés! Amúgy én is yadinet szedtem, nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Nekem állandóan hányingerem volt tőle, és a fejem is nagyon fájt. Emiatt enni se birtam 10 kilót fogytam, és a viszereim is kijöttek! Nekem is gyógyszert kellett volna váltanom, de inkább abbahagytam a gyógyszerszedést.
2009. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én mostmár a negyedik fajta tabimnál tartok,kivétel nélkül mind köztes vérzés miatt kellett lecserélnem.

Novynette-Lyndynette 20-Yadine-és a mostani,a Diane 35 a sorrend,ahogy szedtem őket.Novynette 6 hónapig bírta rendes vérzéssel,Lynd. 20-as kb. 8 hónapig,Yadine kb. 6 hónapig,és a mostani,Diane 35 pedig ez a negyedik hónapom,hogy szedem.Aköztes vérzések sajnos abból fakadnak,hogy ezek a mai tabletták(kivétel nélkül)NAGYON alacsony hormontartalmúak,és...hosszú elmagyarázni,hogy miért,de ez a vége,köztes vérzés,pecsételgetés.Nőgyógyász hosszasan magyarázta el,hogy mikor magasabb hormontartalmú tabik voltak forgalomban(nem a legrégebbi lovaknak való hormonadagos tabikra gondolok,hanem az előző generációsokra),mert akkor nem volt ennyi köztes vérzéses,cisztás nő.Mivel már nincsen forgalomban picit magasabb hormonadagos tabi,így sajnos be kell érni a jelenleg piacon lévőkkel.És váltani,amikor már a szervezetem hozzászokott az alacsony hormonhoz újra,és jelentkezik a köztes.

Másik megoldás ilyenkor,hogy az orvos nem cseréli le a szedett tablettát(a köztes vérzés ellenére sem)hanem kivár.Van,akinek rendbe jön 1-2,esetleg 3 hónap mulva a menzesze.Nagyon fontos,hogy ha a doki ezt rendeli el,tehát tovább kell folytatni a tabletta szedését,akkor amíg teljesen rendbe nem jön a köztes vérzés,kiegészítő védekezést kell alkalmazni!Mi végig ilyenkor óvszerrel védekeztünk.Kivétel nélkül,minden alkalommal.Hiszen ilyenkor nem teljes a védelem,megbízhatatlan.

Hozzáteszem,nekem egyetlen alkalommal sem oldotta meg a köztes vérzést a kivárás.Végig megvolt a köztes,amíg le nem cserélte a doki a tablettát,ami bírta egy ideig rendesen,aztán megint rendetlenkedett a vérzés.

Van,akinél működik a kivárás.

2009. jan. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most fogom abbahagyni a Mercilont,mert 14 hónapja szedem,de csak rossz tapasztalatom van vele.Nem kívánom a szexet,nem nedvesedem,fáj nagyon a közösülés.Kirepedezem a hüvelyem környékén,sőt még a végbél környékén is,ezek a repedések akkor jönnek elő amikor az utolsó heti adagot szedem be.Minden hónapban végig csináltam ezt,most úgy gondoltam abbahagyom és váltok,mert a nőgyógyászom azt mondta,hogy ez nem a bogyó hatása,de nekem a gyógyszer előtt semmi ilyen panaszom nem volt,normálisan megjött mindig,nem fájt a szex,kívántam is,nem jöttek elő ezek a repedések sem.Alhasi fájdalmaim is vannak.Még megkérdeztem egy másik dokit aki azt mondta,hogy előidézheti a bogyó ezeket a tüneteket tartsak 3 hónap szünetet és térjek át a yasminelle-re,de előtte végeztessem el a kötelező vizsgálatokat,mert ez a doki aki felírta nekem a mercilont nem küldött el vér és vizeletvizsgálatra sem.Meg én nem akkor kezdtem el hízni amikor elkezdtem szedni a tabit,hanem rá vagy egy évre,és a tabi mellett hiába fogyózom nem tudok fogyni sem.Remélem minden rendben lesz a tabi abbahagyása után a ciklusommal,és utána elkezdhetek egy másik gyógyszert.

2009. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!