Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Mercilon tablettát mikor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Mercilon tablettát mikor kezdjem el szedni, a menzesz 1. vagy 3. napjától? És mikor kell 7 nap szünetet hagyni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 16. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is mercilont szedtem és én a menstruációm első napján kezdtem szedni. Az első hónapban elhúzódott a menstruációm 10 napig, de aztán ez helyreállt. 7nap szünetet azután kell hagyni, hogy beszedted az első levélből a 21 darabot minden nap, lehetőleg mindig ugyanabban az időpontban, órára pontosan. A menstruációd a gyógyszerszünet 2., 3. napján fog nagy valószínűséggel jelentkezni, de az sem baj ha később.
2008. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
én is Mercilont szedek. Én rögtön a menzeszem első napján bevettem az elsőt és egy hónapig azért használtunk mellette óvszert is, bár ugye azt írja a tájékoztató, hogy ebben az esetben már egy hét után védettséget élvezünk. Mi inkább a biztosra mentünk etéren.:) egyébként megvagyok vele elégedve. 21 nap után tartsál 7 nap szünetet és a 8. napon kezd el a kövi levéllel. Így mindig ugyanazon a napon fog megjönni mad minden hónapban és mindig ugyanazon a napon kell kezdened ill. befejezned a gyógyszer szedését. Én keddenként veszem be az utolsó szemet minden hónapban és szombaton betegszem meg, majd szerdán kezdem a következő levelet. Nekem már első hónap után beállt rendesen. Nincs vele semmi problémám. Ja mikor elkezdem az következő levelet még mindig an minimális vérzésem, ill. szerintem az már az ürülés, ami még bennem maradt. Szóval ne ilyedj meg ha el kell kezdened a következő levelet és még azon a napon vérzel, mert másnapra már semmi nem lesz!
2008. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!