Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Angliaban elo anyukak/lanyok!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Angliaban elo anyukak/lanyok! Milyen fogamzasgatlot valasztottatok, kaptatok?

Figyelt kérdés

Jovoheten megyek a szules utani kontrollra. Sajnos tejem nincs, igy ez nem szempont, hogy milyen fogamzasgatlo modszert szeretnek. Viszont nem igazan tudok donteni, pedig kellene...

Az elmult evekben Nuvaring huvelygyurut hasznaltam, otthon irattam fel mindig. Legszivesebben most is azt valasztanam, mert kenyelmes volt, egyszeru es elotte a tablettat a majam nem birta, ezert kaptam huvelygyurut, mert az valamivel kimeletesebb.

Kerdeztem anno a midwife-ot es azt mondta, hogy szerinte itt a GP nem fogja nekem a huvelygyurut kiirni. Itt nem ismerik szerintetek?

Ha ez nem jon ossze, akkor mit valasszak?

Spiraltol kicsit tartok, annyi rosszat hallottam mar, a pesszarium kenyelmetlennek tunik, az injekcio a paromnak nem szimpatikus, mert joval tovabb tarthat elvileg a hatasa, mint kellene, az is lehet, hogy az 1-2 evre kiut, marpedig lehet, hogy jovore bevallaljuk a masodik babat.

Kizarasos alapon akkor megis maradjon a tablettas megoldas?

Hogyan mukodik itt a fogamzasgatlo felirasa? Szerencsere eddig meg semmilyen gyogyszerre nem volt szuksegunk GP-tol, nem tudom hogyan mukodik itt a receptezes. Ugyanugy kapok egy papirformaju receptet, amivel mehetek a gyogyszertarba? Csak azert kerdezem, mert a rendelo recepciojan multkor lattam egy dobozt, ami elvileg recepteknek van, es egy pasi a dokitol kihozott receptet oda dobta be es ott hagyta. Itt mas rendszer van, mint otthon?

(Abbol is gondolom, mert az ASDA-ban is lattam egy hirdetest, miszerint megbizhatom oket, hogy begyujtsek a receptet a gp-tol es ott atvehetem a keszitmenyt. Hogy is van ez?)


2009. jan. 22. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

én még nem élek angliában, de hamarosan kiköltözöm..egy ismerősöm mesélte, mikor legutóbb kint voltam, hogy neki rossz tapasztalatai vannak a tablettával kapcsolatban, mert a nőgyógyász sehogy sem tudta eltalálni, hogy milyen kellene neki..bár ez nem általános, csak ő így járt.

szerintem vegyél a gyógyszertárban olyan tablettát/kúpot/tampont/habot, amit ha felhelyezel, akkor elpusztítja a spermákat..magyarországon a pharmatex a nyerő ilyen téren, angliában nem tudom, milyen néven futnak ezek a termékek..szerintem nézz körül.van olyan hatásos, mint az óvszer, ha helyesen használjátok. [csak valakit (köztük engem is) csíphet]

2009. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!