Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Történt már valakivel olyan,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Történt már valakivel olyan, hogy a felrakás után 1 nappal kicsúszott a spirálja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 07:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
nem.
2011. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem hiszem, hogy a kérdésre válaszoltál volna! Amúgy nem az enyém, hanem egy 16 éves lány járt így, aki nemrég szült. Én segítettem neki az ügyeit intézni, és a spirálra a nőgyógyásszal együtt beszéltük rá, mert annyira figyelmetlen, hogy más fogamzásgátló eszköz szóba sem jöhet nála. Most nem tudom eldönteni, hogy magától esett le, vagy zavarta, és addig piszkálta, amíg kijött.

2011. jan. 1. 11:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért tűnhet furcsának az előző kommentem, mert a választ, amire írtam, jellege miatt törölték.
2011. jan. 1. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy spirál nem esik ki csak úgy magától. Visszavitted az orvoshoz a lányt? Valószínű, hogy ő lenne a legmegfelelőbb ember, aki értelmes magyarázatot tud adni.
2011. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is. A védőnő is ezt mondta. Csak az a baj, hogy megkötötte magát, hogy Ő nem akar még egyszer így járni, és meg retteghetek, hogy újra teherbe esik. Az előző babával szülés előtt 1 héttel csíptem meg, addig titkolta. Hát ezt nem szeretném még egyszer végigcsinálni. Tudsz esetleg valami alternatív megoldást javasolni?
2011. jan. 3. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiskorú, nem ő felel saját magáért, nem kötelessége egyedül hozni a döntéseket, főleg ilyen komolyakat, mint egy gyerek. Ha magától nem hallgat rád, irány a gyermekvédelmisek, gyámügy. Alternatív megoldás? Ha ilyen felelőtlen, akkor nem kell szexelni. Használjanak gumit, szedjen tablettát, menjen el és rakassátok fel mégegyszer a spirált. Létezik fogamzásgátló injekció is, amit havonta, vagy három havonta kell beadni, közbe nem kell figyelni semmire, nem kell bevenni semmit, nem esik ki, viszont úgy feldúrja a hormonháztartást, hogy előfordulhat, hogy hetekig egyfolytában vérezni fog, és kaparásra küldik. Olyanokat is ismerek, akiknek semmi baja nem lett tőle, olyanokat is, akit megkapartak, mert elvérzett volna attól az injekciótól. Nem is kell informálódni, hanem elrángatni a kisasszonyt, részletes felvilágosítást kérni egy szakértőtől, akár tiniambulancián, akár nőgyógyászaton, és dönteni. Ha ő azt mondja, hogy egyik sem kell, akkor ráerőszakolod és kész.
2011. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam: Nem is = Nem itt* kell informálódni...
2011. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha az én lányom lenne, egyrészt remélem meg sem történt volna, másrészt tényleg elrángathatnám. De én csak egy jószándékú ismerős vagyok, aki kicsit a hóna alá nyúlt néhány emberkének. Az anyukája pedig, hát arról jobb nem is beszélni. A gyermekvédelmis meg az én segítségemet kérte, mert én állok hozzá a legközelebb, és lássuk be, jogilag Ő sem tud semmit tenni. Hát ezért informálódok itt. Bár az alapkérdés csak arra vonatkozott, mi történhetett a spirállal.
2011. jan. 3. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire "leszärja" a saját anyja, akkor bizony a gyermekvédelmiseknek kell lépniük jogilag, hogy intézetbe kerüljön a gyerek vagy nevelőcsaládhoz, nem pedig egy ismerősre kell ilyen komoly feladatokat ráhárítani. Te vagy az, aki nem tehet semmit az ügy érdekében, a gyermekvédelmiseknek ott vannak a jogaik a kezükben. Fordulj máshoz, ha az adott gyermekvédelmis "gyáva".

A spirált meg vagy kiszedte valahogy, vagy szex közben mozdult el és kicsúszott, magától nem fog kiesni, legalábbis elég picike esélyt látok rá.

2011. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Addig a pontig amíg a most 3 hónapos kisbabát megfelelően ellátják, a gyermekvédelem nem szól bele. És az tény, hogy nagyon szépen gondoskodnak róla. Nem is cél, hogy ez a pici csecsemőotthonba kerüljön, vagy az anyukájával együtt anyaotthonba, egyszerűen most még nagyon nincs szükség kistesóra. Az én feladatom meg valahogy "rámragadt", és addig amíg van értelme, szívesen segítek. Ezt a családot már évek óta pesztrálom, de csak most keveredtem bele ennyire. Amúgy rajtuk kívül még egy hasonló esetem is van.

A spirállal kapcsolatban megerősítettél, elbeszélgetek még egyszer a leányzóval.

2011. jan. 3. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!