Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy zajlik az első nőgyógyász...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik az első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szeretnék felíratni,most megyek először nőgyógyászhoz.

Mit fog csinálni?Benyúl majd?Hogy vizsgál meg?Vérmintát vesz?

Ha rendben talál mindent,egyből felírja a gyógyszert?

Ilyenkor menjek úgy,hogy teljesen le van szedve a szőr lennt?Mert nekem le van,csak már van rajta 2-3 napos kisborosta,baj,ha azt nem szedem le?Nem akarom,mert csípne...még nem olyan hosszú.


19/L


2011. febr. 15. 20:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szűz vagy?

Normális doki alaposan kikérdez és megvizsgál. Megnéz kívülről, benyúl egy ujjal, kicsit megtapogatja a hasad. Ha élsz nemi életet, akkor csinál rákszűrést. Ehhez bedug egy fém eszközt, kicsit kitágítja a hüvelyed, és egy hosszú fülpiszkálószerű vmivel kenetet vesz.

Megkérdezi volt-e trombózis a családban.

Elküld vérvételre. (nem ő csinálja, hanem elküld laborba).

A normálisabbak csak akkor írják fel a tabit, ha rendben van a rákszűrés eredménye és a vérvizsgálat is.


De van olyan doki is (bár az ilyet jobb elkerülni), aki meg sem vizsgál, csak felírja.

szőr meg marhára nem érdekli. Nyugodtan hagyhatod borostásan.

2011. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Már nem vagyok szűz,és élek nemi életet,igaz majdnem 1 hónapja már nem,mert előbb szeretném elkezdeni szedni a gyógyszert.

Ha elküld rákszűrésre,és vérvételre,akkor a gyógyszert csak azután írja fel miután megkapta az eredményt?Magánrendelőbe megyek,ez azt jelenti,hogy,ha másodjára is vissza kell mennem,akkor kétszer kell kifizetnem a rendelés árát?

Valamint,hogy úgy is megvizsgál majd,hogy teljesen meztelen vagyok,mármint állok,és akkor megnézi a melleim stb..ilyesmi..?

Ahhoz képest,hogy nemi életet élek,elég szégyenlős vagyok:D

Ha megjön,mert most lenne esedékes,akkor lekell mondanom a vizsgálatot?

Utolsó kérdésem:egy mai,alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátló,mennyi idő után ad védettséget?Mikor lehet utána elkezdeni a nemi életet?

2011. febr. 15. 20:40
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Próbálok sorrendben válaszolni a kérdéseidre. Egyébként azt mondd majd neki, hogy még nem voltál nőgyógyásznál, ez az első, mert akkor mindent mondani fog, hogy mit tegyél, ill. közvetíti, hogy ő most mit fog csinálni.

Igen, benyúl majd, és a hasadat is nyomogatja közben, így méri fel a szervek fejlettségét, állapotát. Előtte menj pisilni, mert nekem volt, hogy megkérdezte, nem kell-e... :) Már nem volt időm, én következtem. Szal a vizsgálathoz fel kell ülni a vizsgálószékre, a lábaidat a kengyelbe kell tenned, ő meg majd mondja, ha előrébb kell csúsznod a fenekeddel. Ha megvizsgált, sanszosan a beszorult levegő kijön... :) Nem kell mentegetőznöd, nem csak Te adsz majd ki pukizós hangokat :) Ha lelkiismeretes, a májfunkció miatt elküld vérvételre, ő maga nem vesz, sem az asszisztense. Ha elküld vérvizsgálatra, kérdezd meg, éhgyomorra kell-e menned. A vérvétel eredménye után mehetsz vissza, és a vizsgálat meg a laboreredmény alapján írja ki a fogamzásgátlót. Ha nem lelkiismeretes, akkor nem küld, vérvizsgálatra, hanem akkor és ott a helyszínen kiírja. Ez a valószínűbb. Külön miatta nem kell borotválnod. Neki tök mindegy, 2-3 napos meg még nem is gáz. Képzeld mekkora felüdülés neki így is a mammerek dzsungele után... Böáf! Ha végzett a vizsgálattal, ad egy kis betétet is. Ja, sanszosan csinál rákszűrést is. Majd úgyis mondja, hogy lazíts, egy fém cuccot tol beléd, de nem fog fájni, csak kellemetlen, aztán hurkapálcikára csavart vattával vesz mintát - ez inkább csikis sztem, meg bekukkol egy mikroszkóp kinézetű cuccal. Ez nem ér hozzád, úgyhogy ne is törődj vele. Ha felkelhetsz, mehetsz öltözni, szólni fog. Elvileg a melleidet is át kell taperolja rákszűrés céljából.

2011. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Vérvételt akkor csinálna,ha még szűz lennék?
2011. febr. 15. 20:41
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
20:40 Igen, ha megjön, akkor el kell halasztani a vizsgálatot, ilyenkor csak sürgős esetben vizsgálnak.
2011. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
20:40 Elvileg vérvételt szüzességtől függetlenül, a májfunkció miatt mindenképpen kellene csináltatnia.
2011. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
20:40 Az én dokim nagyon aranyos, de nem csináltatott sose vérvizsgálatot... Én Tri-Regolt szedtem 9 hónapig. Majdnem meghaltam agyvérzésben. Kitágított egy agyi eret, ennek köszönhetem a migrénemet, ami egy életen át elkísér. A barátnőm rosszabbul járt, ugyanezzel a magyar csodával. Neki elfeketedtek a lábai, trombózist, meg talán légmellet kapott, és szóltak a szüleinek, hogy búcsúzzanak el tőle... Szerencsére túlélte.
2011. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ez nem kifejezetten a Tri-Regol gyógyszer hibája. Van, akinek mondjuk épp a Lindytől vagy akármelyik más gyógyszertől lesz ugyanilyen baja.

Itt alapvetően az volt a probléma, hogy nem vizsgáltak ki elég alaposan.

Ha volt trombózis a családban, akkor pl kellene arra irányuló vizsgálatot végezni, hogy van-e öröklött hajlama vkinek. (Bár jobb lenne minden esetben elvégezni, csak úgy tudom nem támogatja a TB, ha nem indokolt).

Migrénes nőnek pedig fel sem szabadna írni tablettát.

Sajnos az orvosok eléggé elhanyagolják a vizsgálatokat. Felírják, azt örüjjé...

Pedig pl. szükség lenne olyan vizsgálatra is, hogy van-e vkinek normális peteérése. Na hát még egy embertől se hallottam, hogy ezt megnézték volna neki.

2011. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De ez az utolsó eléggé megijesztett!

Mennyire lehet dohányozni fogamzásgátló szedése mellett,én dohányzom,kb.1 éve,olyan napi 3 szálat szívok el.De,ha nagyon nem ajánlott,akkor leszokom róla,bár így már elég sok lemondással jár a gyógyszer szedése..persze,tudom az egészségem szempontjából a dohányzás abbahagyása nem negatív dolog..

Mennyire megbízhatóak ezek a gyógyszerek,mármint,ennyire súlyos következmények milyen gyakoriak?Mennyi idő után hat a gyógyszer,és lehet elkezdeni a szexuális életet?

2011. febr. 15. 21:07
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Az olyan mellékhatások, mint amilyeneket az egyik válaszoló említett, szerencsére elég ritkák, de láthatod, előfordul.

Viszont a libidócsökkenés, hüvelyszárazság, migrén, étvágynövekedés/hízás, mindenféle hüvelyi fertőzés elég gyakori. Sokkal gyakoribb, mint azt az emberek gondolják szerintem.

A dohányzásról mindenképp szokj le szerintem, legalább ennyivel csökkentsd le a komoly következmények esélyét.

A tabi elvileg (ha menzesz első napjától szeded), akkor azonnal hat, de az én dokim 15 napot javasol, szerinte akkora alakul ki biztosan a védettség (a tabletta fajtájától függetlenül).

2011. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!