Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Maripen antibiotikum gyengít...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Maripen antibiotikum gyengíti a Volina fogamzásgátló hatását? És meddig kell kiegészítő védekezést alkalmaznunk?

Figyelt kérdés

Most kaptam ezt a gyógyszert torokfájásra, ezért szeretnék biztos lenni abban hogy szedhetem-e, mert eléggé parázós vagyok. Elolvastam a betegtájékoztatót is, meg megkérdeztem a háziorvosomat hogy gyengíti-e, azt mondta hogy igen. Szóval egyet tudok, azt hogy gyengíti a fogamzásgátló hatását. De meddig kell gumit használnunk? Gondolom az antibiotikum szedése alatt, meg utána is kell védekezni.

Egyébként jövő héten csütörtökön kellene, hogy megjöjjön a menzeszem. Ugye nem kell aggódnom, akkor ha védekezünk?


Várom az értelmes válaszokat, kérlek minél hamarabb írjatok!

Köszönöm :)


2011. márc. 2. 12:01
 1/5 A kérdező kommentje:

Még kérdeznék valamit:

Az antibiotikum mennyi időre hatástalanítja a Volina fogamzásgátló hatását? 1 hónap? Meddig védekezzünk? A következő vérzésig? És a vérzésbe is bezavarhat?

Egyébként kb 9 hónapja szedem a Volinát. És a nőgyógyászomat nem tudom elérni.

Kérlek válaszoljatok!!

2011. márc. 2. 12:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumok szedése esetén (kivéve rifampicin, grizeofulvin) a barrier elvű fogamzásgátlást elegendő a gyógyszer elhagyását követő 7 napig alkalmazni. Amennyiben a barrier elvű fogamzásgátlás ideje a Volina filmtabletták ciklushosszánál tovább tart, a szokásos tablettamentes időszakot kihagyva meg kell kezdeni az új doboz szedését.
2011. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát az utolsó szem maripen után hét napig gumi.
2011. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, gyengíti.

Igen, kell óvszer, amíg szeded + 7-10 nap, ha közben megjön, akkor onnantól újra véd.

Tehát a 7 napos szünet után már nem kell védekezned, akárhány nap telt el. Addig igen.

Bekavarni nem fog, áttöréses vérzést okozHAT a menzesz előtt, de nem hinném, hogy fog.

Nem kell aggódnod.


NEM KÖVETENDŐ PÉLDA, mert én más helyzetben vagyok, mint te, de én soha nem védekeztem antibiotikum mellett (mármint + fog.gátló mellett), pedig jópárszor szedtem együtt. Soha nem volt baj.

De ezt csak megnyugtatásul írom, hogy óvszer mellett ne parázz, mert nálunk nem lenne tragédia, ha becsúszna a baba, férjnél vagyok és fel tudjuk nevelni. Más ne utánozzon, mert attól, hogy nálunk nem volt baj, az nem 100%-os garancia, hogy másnál sem lesz.

2011. márc. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Amennyiben a barrier elvű fogamzásgátlás ideje a Volina filmtabletták ciklushosszánál tovább tart, a szokásos tablettamentes időszakot kihagyva meg kell kezdeni az új doboz szedését.


Én rákerestem a Volina betegtájékoztatójára, semmi ilyesmit nem írnak antibiotikum esetére. Én nem csinálnám, mert jó eséllyel lesz áttöréses vérzésed a köv. ciklus alatt attól, hogy 42 tablettát vettél be 21 helyett.

Rákerestem az idézetre is: valóban kiadott egy oldalt a net, ahol ezt írják, de ez EGY oldal több másikkal szemben.

Legjobb lenne, ha a kérdező elolvasná a saját betegtájékoztatóját, ami a dobozban volt, az a leghitelesebb (legújabb) verzió.

2011. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!