Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta vs. Gumi. Előnyei és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta vs. Gumi. Előnyei és hátrányai. És mik vannak még?

Figyelt kérdés

Tabletta az lényegében egy hormontartalmú cucc. Mennyire vágja szét a nő egészségét és az agyát? És veszélyeztetné a dolgot később, ha gyereket akarnánk?

Óvszer mennyire rontja az élményt nőknél? Ha sokszor csináljuk akkor nyilván drágább módszer is. És sose korlátlan. Emellett milyen fogamzásgátlási eszközök vannak? A megszakításos és naptármódszert most mellőzzük!

16/F


2011. márc. 12. 21:51
 1/10 Vadmeggy ***** válasza:
74%

Gumi előnye hogy minden ellen véd, így ha cserélgeted a partnereidet, akkor csak ebben bízhatsz.

Tompítja az érzést, így hosszabb szex lehetséges, de az érzés nem olyan intenzív, mint naturálba.


Tabletta előnye, hogy nem kell óvszerre költeni, ami azért nem olcsó dolog és sokkal intenzívebb érzés, mind neked mind a nőnek.

Azért a mai tabletták már igen csekély hormontartalmuak, így nyugodtan lehet őket szedni különösebb mellékhatások nélkül.

Kezdetben lehet émelygés, vagy hányinger, de ez később elmúlik. Az előnyök közé sorolnám még, hogy gyakran megnő a cici is a tablettától :D

2011. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Na a nagy élettapasztalatoddal már el is mondtad az általad igényelt választ. Vannak olyanok, akiknek nem jó a tabletta, azok majd írnak is ész nélkül. De a nők többségének nem okoz semmiféle problémát. Millió előnye van. Állandó partnernél feleslegessé teszi a gumit, ami úgy sz@r, ahogy van. Sok nő azt mondja, neki mindegy, nem érzi, hogy gumi van benne. Hát nekem nem.
2011. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bananina válasza:
43%

1, Honnan veszed,hogy a tabletta szétvágja az agyát?! Ez szerintem egy kicsit szánalmas,ne haragudj :)

És a tabletta se nyújt 100%-os védelmet,ahogy szinte egyik módszer se. A tabletta az nagyon felborítja a hormonháztartást,de ezt szerintem ti is tudjátok.

2, Végül is elviselhető,de persze csak akkor,hogyha elég síkos vagy az óvszer vagy a lány különben nagyon fog fájni a lánynak.Akár még ki is dörzsölheti a szeméremajkát és utána nagyon fájni fog neki.

3, Még mindig olcsóbb 1-2hetente 800-forintot költeni 12db óvszerre,mint 3hetente 5000-forintokat költeni fogamzásgátlóra. Persze tudjuk,hogy ez se 100%-os védelmes,de ha kiszakad csak meg érzitek majd remélhetőleg,még a 'lényeg' előtt..

4, Van még ilyen spirálos módszer,de azt még nem ajánlom,mivel gondolom,hogy nincs még gyereketek és általában azt már azután szokták,miután már nem szeretnének több gyereket. (kb.6évente cserélni kell) [link]

itt egy link innen tudtok válogatni.

2011. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó honnan vetted, hogy 3hetente 5000 a fog.gátló? 3 HAVONTA annyi. És ha mondjuk a gumi hetente 800, akkor 3 hónapra az 9600...

Én eddig csak gyógyszert szedtem, és néha kellett a gumi, így ezek alapján tudok véleményt írni

Gyógyszer előnyei- gumi hátrányai:

1. Már fent is írtam, a gyógyszer hosszú távon olcsóbb.

2. Gyógyszerrel bármikor egymásnak eshettek, nem kell, hogy legyen nálad gumi.

3. Intenzívebb az érzés mind a nőnek, mind a férfinak

4. Nem veszi el a pillanat hevét, hogy "várj, még fel kell húzni a gumit"- nekünk valahogy sosem volt ugyanolyan szenvedélyes a szeretkezés, mikor meg kellett állni közben, hogy gumit húzzunk, egyszerűen elrontotta az egész dolog varázsát.

5. Nekem pl. nőttek tőle a melleim, más mellékhatás nem jelentkezett, pedig 2,5 éve szedem

6. Van, akinek pont hormonális problémákra írják fel, pl. Anyukám azért szedett, mert minden menstruációnál hányt és napokig rosszul volt... A maiaknak alacsony a hormontartalma, de van, hogy segítségre használják, így semmiképp sem ártalmas.

7. A gyógyszert abbahagyhatod, ha gond van vele.

8. Végezetül: van, aki a gumira allergiás...

Gyógyszer hátrányai- gumi előnyei

1. A gumi véd a fertőzésektől (de ha állandó kapcsolatod van, akkor nem kell félni az ilyesmitől)

2. A gyógyszert elfelejtheted bevenni- de ez kb ugyanaz a kategória, minthogy nincs nálad óvszer- csak ha a gyógyszert elfelejted bevenni EGYSZER, kisebb a kockázat, hogy teherbe esel, mert a többi hormonadag ugyanúgy jelen van előtte és utána, míg ha gumit nem húzol EGYSZER, ugyanakkora a teherbe esés esélye, mint ha soha nem védekeznél

3. A gyógyszernek valóban lehetnek káros mellékhatásai, ezekről meg kell kérdezni az orvost, és mindenképp el kell olvasni a betegtájékoztatót- pl.hüvely gombásodás, vízvisszatartás, ödéma, hangulatváltozások, depresszió, migrén, fejfájás, szédülés, idegesség, hányás, hasi fájdalom, pattanás, vérzészavarok, rendszertelen vérzés vagy pecsételő vérzés, testtömeg-változás. Súlyosabb a trombózis vagy a májdaganat. DE rendes orvos elküld vérvételre és trombózis-hajlam vizsgálatot kér- ezzel leellenőrzi, hogy normálisak e a májfunkciók és van e trombózisra való hajlam. Egyéntől függ, hogy milyen hatást vált ki a gyógyszer. Esetleg az is előfordulhat, hogy a szedés abbahagyása után nem jön meg a menstruáció, ilyenkor más gyógyszerrel szoktak segíteni, hogy visszatérjen a normális ciklus. De ahogy írtam is, nekem 2,5 év alatt semmi mellékhatása nem lett, és magamon kívül még 10 lányt ismerek, akik szedik és szintén maximum mellnövekedés lett az "eredmény".

Én hirtelen ennyit tudtam összeszedni, mindent egybevetve, én mindig is a gyógyszer mellett álltam, a szüzességem elvesztésekor is azt szedtem (mellesleg egyetlen szexuális partnerem volt, illetve még mindig Ő az, több, mint 3 éve). Nekünk sosem okoz gondot, ha épp nincs kéznél óvszer, vagy pl mikor a barátom álmában rám mászik, nem kell kb alva azzal bíbelődni, hogy feltegyük az óvszert... Legutóbb pl. egyszer úgy szeretkeztünk álmunkban, hogy egyikőnk se tudta, mi is történt valójában, csak reggel mindketten valahogy emlékeztünk, hogy mintha történt volna valami, és elég nedves volt az ágy is...

De amúgy ezt a dolgot mindenképp a lánynak kell eldöntenie, mivel Ő szedi a hormont, neki kell mérlegelni, hogy vállalja e a vele járó kockázatokat.

20/L

2011. márc. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a párod is annyi idős, mint te, akkor maradjatok az óvszernél.

A tabletta alapvetően nem lenne annyira nagyon veszélyes gyógyszer (ha nagyobb körültekintéssel írnák fel az orvosok, és nem szednék olyanok, akik alkalmatlanok rá!), de ilyen fiatal korban igen is az.

Szétcseszheti a lány hormonrendszerét.

2011. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én most kezdtem pár napja gyógyszert szedni. Nekünk így jobban megéri mert már együtt vagyunk 8 hónapja és még leszünk is úgy érzem sokáig. Mikor mentem orvoshoz mondtam hogy írjon fel valami olcsóbb fajtát. Első 1-2 nap fájt a fejem picikét és hányingerem volt, meg pár pattanás de eddig semmi egyéb.Az sem zavarna ha 2-3 kilót híznék mert vékony vagyok. Én Triregolt szedek, sokan mondják hogy sok hormont tartalmaz, de nekem eddig semmi bajom tőle, nem is volt sok 3 havi adag csak 3.200 ft körül.Bár az tény hogy a gumi jobb mert nem kell szedni gyógyszert de ha esetleg valami baj történne akkor meg mehetnétek esemény utániért ami sok hormont tartalmaz.De akkor is gáz van ha a gyógyszert elfelejti bevenni barátnőd.Szóval jól gondoljátok meg.

L20

2011. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: A lány 18 éves. Így is lehet gond?

Ha nem nagyon, akkor úgy néz ki a tabletta mellett döntöttünk. Ő eleve azt akarta, csak én féltem egy kicsit.

Mellesleg az "agyát" rész csak fogalmazáshiba volt, a hangulatváltozásra gondoltam, meg hogy lehetséges-e személyiségváltozás.

2011. márc. 17. 14:24
 8/10 anonim ***** válasza:

18 évesen már használhat, de természetesen csak alapos kivizsgálás után.

Menzesze rendben van? Mindig pontos? Mikor állt be neki? Milyen hosszú a ciklusa?

Egyébként hangulatváltozás lehet tablettától. Sőt, akár depresszió is.

2011. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nincsenek ilyen infóim. De gondolom ezeket az orvos is fogja kérdezni. Köszi szépen!

Meg annyi, hogy általában mennyi ideig kell szedni mielőtt elkezdenek hatni?

És mi van akkor, ha már most depressziós valamennyire? Az már kizáró ok?

2011. márc. 27. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha 1 hónapig szedi, bár sok gyógyszerre az van írva, hogy az 1. szemtől véd. Én ebben nem hiszek, inkább kivártam az 1 hónapot, mert akkor látja meg, hogy megjön e a vérzése. Nem kizáró ok, ha már most kicsit depressziós, mivel nem tudni, hogy fog hatni rá a gyógyszer. Rengeteg mellékhatás fel van sorolva rajta, legsúlyosabbként az infarktus és a trombózis, de a barátnőd szervezetétől függ, hogy hogy reagál. Mindenesetre olyan orvost válasszon, aki elküldi vérvételre- ami úgy alapból megszabja, hogy szedhet- e egyáltalán, pl. májfunkciók miatt, és Leiden mutáció vizsgálatot is kérjen- ez való arra, hogy megállapítsák, mennyire hajlamos a trombózisra (mert pl. ha van ilyen mutációja, 50szer hajlamosabb lehet a trombózisra, és valószínű, hogy a gyógyszer okozni is fog...) Azért írtam le ezeket, mert sajnos sok olyan orvosról hallottam, akik még csak vérvételt sem kértek, és nem egy lányról hallottam már, aki 19 évesen trombózist kapott...
2011. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!