Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pár napos, max 1 hetes menzesz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár napos, max 1 hetes menzesz késéssel még kérhetem a nőgyógyásztól a tabletta felírását? Később nem okozna nagy gondokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

nekem sosem volt pontos a menstruációm, de ez nem befolyásolja a tabi felírását, sőt, van, aki azért kezdi el szedni, mert rendszertelenül jön meg neki. ha szeded, szépen beáll, és akkor azt is tudni fogod, hogy melyik órában jön meg.

20L

2011. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Rendszertelen ciklusra nem szabadna fogamzásgátlót felírni, annak ellenére, hogy sok orvos megteszi. Ha vkinek nincs normális, pontos peteérése, akkor félő, hogy a tabi abbahagyása után még olyan sem lesz, mint addig volt.

Nem tudom, hogy a pár napos-hetes késés mennyire számít rendszertelennek. De nem ártana ellenőrizni, hogy van-e peteérésed (pl. alaphőmérséklet méréssel).

2011. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogyan kell azt a mérést csinálniés mivél nagyon érdekelne
2011. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is attól félek, hogy ha abba hagyom a tabletta szedését még annyira nem lesz peteérésem mint most, és akkor lehet még arra is gyógyszert kell majd szednem, hogy legyen. Párommal később tervezzük a babát és emiatt is tettem fel a kérdést.

Alaphőmérséklet mérésre én is kíváncsi lennék, hogy kell azt csinálni? Vagy esetleg a doki csinálja ezt?

2011. ápr. 29. 16:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha alapból félsz is, és abban sem vagy biztos, hogy van-e rendes peteérésed, egyelőre ne szedj gyógyszert.


Az alaphőmérséklet mérést úgy kell csinálni, hogy minden reggel, közvetlenül ébredés után megméred a hődet. Nagyon fontos, hogy az első mozdulat a hőmérő legyen, nem szabad felkelni előtte!

Állítólag a hagyományos hőmérő erre a célra jobb, mint a digitális.

A dokim szerint végbélben kell mérni a hőmérsékletet, de olvastam már olyat is, hogy szájban is jó. De vlószínűleg a rektális mérés pontosabb eredményt ad, így inkább azt javaslom.

Csinálsz egy grafikont, és minden reggel bejelölöd, hogy mennyi volt a hőmérsékleted.

Szerintem célszerű pl. ciklus.hu-n vezetni, mert akkor nem kell lapon szórakoznod vele:) Plsu ott rengeteg mindent bejelölhetsz pluszban (folyást, gyógyszereket, aktus, terhességi és ovu tesztek eredményét, saját megfigyeléseket, tüneteket stb. Szóval hasznos kis oldal:)).

A mérést a menzesz első napján célszerű kezdeni, és onnantól folyamatosan.

Normális esetben a görbe úgy néz ki, hogy ovu előtt alacsonyabb a hő, ovu után pedig megemelkedik és egészen a menzeszig magasabb marad.

Ha az értelmezésében nem vagy biztos, elviheted a nőgyógyászodhoz, és megkérdezheted, hogy megfelelő-e vagy sem.

De ha www.orvostudakozo.hu-n belinkeled Dr. Hamvas Ferencnek, ő is biztosan megmondja, hogy megfelelő-e vagy sem.

2011. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként ha rákeresel arra, hogy alaphőmérséklet mérés, találsz még pár tippet:)

Itt van egy pár görbe, hogy hogy is nézne ki a dolog:


[link]

Ez pl. éppen ciklus.hu-s grafikon:)


[link]

[link]

2011. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!
2011. ápr. 29. 17:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen:)
2011. ápr. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Manka68 válasza:

Szia!

Ha rendszertelen a ciklusod, és nem szeretnél teherbeesni, akkor nyugodtan irass fel fogamzásgátlót. Persze, tényleg nem vagy rendben, valószínűleg nincs, vagy ritkán van peteérésed. Ennek a kivizsgálása, vagy a kezelése teljesen felesleges, ha nem akarsz még babát, mert a hormonális fogamzásgátló ugyanazt teszi a szervezeteddel : megakadályozza a peteérést, elvékonyítja a méhnyálkahártyát, és átjárhatatlanná teszi a méhnyakat a spermiumok számára. Nem fog az állapotodon rontani semmit, csak elfedi a tüneteidet : lesz rendszeres mensesed, és nem leszel pattanásos.

Kiderítheted, hogy most mi a gondod, hőmérözhetsz, vizsgálatokra mehetsz, kezeltetheted a gondot, aztán az első szem tablettával semmissé teszed az egészet.

Inkább majd akkor kellene rögtön kivizsgálásra menned, amikor úgy döntesz, hogy babát szeretnél. Valószínűleg megint rendszertelenné fog válni a ciklusod, és előjön minden kellemetlenséged, ami a tabiszedés előtt volt. De nem a tabletta okozza a gondokat, hanem a visszatérő problémád, amit majd akkor lesz érdemes kivizsgáltatnod és kezeltetned.

2011. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: Már leírtam, de akkor neked még egyszer.

Ha vkinek akadozik a peteérése, és úgy kezd el tablettát szedni, akkor az abbahagyás után valószínűleg MÉG ROSSZABB lesz. Pl. ha eddig legalább kéthavonta volt egy peteérése, akkor azután már az sem lesz.

Pont, hogy előbb kell kezelni, hogy mire babát szeretne, addigra legyen normális peteérése.

Ha vki babát szeretne, akkor nem akar 3 évig kezelésre járogatni, hogy összejöjjön.

2011. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!