Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek milyen fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek milyen fogamzásgátlás mellett lett már terhessége? (óvszer, tabletta, stb. )

Figyelt kérdés
Itt mennek a dobálózások, lehet-e így terhes, meg mennyi az esély stb. Én annyit szeretnék tudni, ki hogyan védekezett amikor mégis teherbe esett, mert rémhíreket meg %-okat lehet dobálni de engem a valós megtörtént esetek érdekelnének, így kérem az írjon akivel megtörtént vagy közvetlen ismerősével történt meg az eset, és nem csak hallotta valahonnan!
2011. nov. 3. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ha normálisan használják az adott fogamzásgátlót akkor nagyon kicsi az esélye a teherbe esésnek!
2011. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólást, ezzel szerintem mindenki tisztába van, de engem az érdekel, hogy az ittlévők és ismerőseik közül melyik fogamzásgátlásnál hányan tartoztak bele az 1%-ba, hogy mégsem védett :)
2011. nov. 3. 14:54
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Osztalytarsnom kozepiskolaban, fogamzasgatlo mellett lett terhes. Akkor derult ki, hogy az orvosa, (nagy esszel!!!!!) olyan fogamzasgatlot irt fel neki, amit altalaban frissen szulteknek szoktak, kevesebb benne a hormon. Nyilvan neki nem erre lett volna szuksege, csak nem tudott rola. Akkor volt 16 eves. A kisfia ma mar 11.
2011. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én 17 éves vagyok és Nuvaringet használtam (hüvelygyűrű). Mindent a leírtak szerint használtam, és a 4dik gyűrűnél teherbe estem. Most vagyok 7hónapos terhes. Jöttek is a kritikák, hogy fiatalság ne éljen szexuális életet, de ha már valaki szexuális életet folytat figyeljen a fogamzásgátlásra! Velem megtörtént a baj annak ellenére, hogy erre a témára fokozottan nagy figyelmet fektettem.
2011. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem. Hát sajnos előfordul, persze mindig azt mondja az ember, hogy nem ő lesz az az 1 aztán mégis néha :( várom a további hozzászólásokat is, és köszönöm az eddigieket :) Elég sok fogamzásgátló módszer van, ez eddig 2 a sokból :) A fogamzásgátló tablettához én is hozzátennék egy strigulát, mert egyik ismerősömnek is azzal volt gond és nála is úgy lett baba.
2011. nov. 3. 16:14
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogamzásgátlóhoz csak akkor tegyél strigulát, ha valaki úgy lesz mellette terhes, hogy megfelelő hormonadagút szed, mindig pontosan követi az utasításokat, mindig ugyanabban az időben veszi be és más gyógyszert sem szed soha, ami gyengíti a hatás.

Mert igazából a fogamzásgátló szedés melletti teherbe esés csak olyan esetben fordulhat elő, ha a gyógyszer egyáltalán nem hat, vagy ha valaki nem tartja be a pontos előírásokat- mivel normál hatású fogamzásgátló szedése mellett nincs ovuláció, így képtelenség teherbe esni.

Nekem minden barátnőm évek óta szed gyógyszert és senki nem esett teherbe. Akik gumival védekeznek hosszú távú kapcsolatban, és odafigyelnek a használatára, azoknál sem fordult még elő terhesség.

20/L

2011. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az újabb hozzászólást :) igaz amit írsz, csak gyógyszer esetén több a hiba lehetőség, valószinüleg azért hallani több esetről :)
2011. nov. 6. 17:31
 8/18 anonim ***** válasza:
Barátom úgy született, hogy anyukája fogamzásgátló tablettát szedett, pedig mindent betartott,időben vette be, nem szedet mellé olyat amit nem lehet...stb,de valahogy mégis becsúszott...:) Barátom nővérének meg 2 éve született meg a negyedik kislánya óvszer mellett(nem szakadt ki,nem csúszott le az óvszer).
2011. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm úgy lett terhes, hogy mindig beszedte a foggátlót, ami már évek óta rendesen tette is a dolgát. Aztán egyszercsak mégsem...

Annyira nem bánták a férjével, mert már egyébként is megvolt minden (saját lakás pl.), csak épp nem terveztek még babát :)

2011. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
20:20as - Az lehetetlen. Ha az óvszerrel minden rendben volt, akkor a csaj nem eshetett teherbe. Mivel máshogy nem tudja elhitetni a párjának, hogy tőle van a gyerek, hát erre hivatkozik. És a pasi annyira naiv, hogy ezt el is hiszi.
2011. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!