Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 éves korban már lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves korban már lehet fogamzásgátlót szedni? És mennyi az az a szedésiidő ami elfogaható és nem leszek meddő vagy epilepsziás? Az orvosom írt fel Harmonet tabit. De még nem kedztem el. Az alacsony hormontartalmú?

Figyelt kérdés
Viszont egy másik orvos Belara-t írt fel!Most döntenem kéne,melyiket válasszam?Rendszertelen a mensim,de még elég korai ez a 17év anyukám szerint.Lehet bajom ha már elkezdem szedni?
2009. márc. 19. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik ennyi idősen kezdik mint te és 30 év után is szedik. Szerintem a te korod már pont ideális én is 16 évesen kezdtem most vagyok 20 és még mindig szedem és semmi bajom és nemrég kezdtük a baba projektet úgyhogy ne aggódj. Ritka az ha vki a tabitól lesz meddő vagy bármilyen baja... ne félj :) Inkább egy baba majd abortusz mint a biztonság?
2009. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

NEM lehet bajod! Akor lesz bajod, ha nem szeded. A mai korszerű készítmények alacsony hormontartalmúak, az összes!

Az, hogy melyikorvos mit ír fel az csak attól függ melyik cégnek van elkötelezve. Ki fizet neki többet azért, hogy írja a készítményt.

2009. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Harmonet nagyon alacsony hormontartalmú, a Belara már egy kicsit magasabb. Én az elsőt ajánlom neked és szedheted nyugodtan.
2009. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Nem javasolhatod egyiket sem hiszen nem tudod, hogy 30 kg vagy 80 kg mert ha 80 akkor a magasbb hormontartalmú kell
2009. márc. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
47 kg vagyok :)
2009. márc. 19. 14:32
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. márc. 19. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Én Belarát szedek, én nincs kellemetlen mellékhatás, meg vagyok elégedve vele. Amugy azt mondják, 5 év folyamatos szedés után érdemes kb. fél év szünetet tartani, hogy kiürüljön picit a szervezetedből. De addig még van időd, hisz most kezded!
2009. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet szedni.

10 évente érdemes szünetet tartani.

Harmonet az egyik legalacsonyabb hormontartalmú. A belarában jóval több a hormon. Amúgy miért mentél 2 dokihoz?

17 év szerintem annyira nem vészes.

Mellesleg nem csak a mensid lesz rendszeres, hanem védekezés szempontjából is az egyik legbiztonságosabb módszer.

2009. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én 15voltam amikor elkeztem,most 21 vagyok.még van pár havi adagom,aztán abbahagyom,szünetet tartok.pedig igy nagyon kényelmes,mert tudom mikor jön meg,és nem kell félnem a terhességtől.én ugy hallottam,hogy 3-4évente kell szünetet tartani.nem vagy fiatal a tablettához,de ahhoz igen hogy anya legyél véletlenűl.
2009. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
van egy ismerősöm aki 13 évesen kezde el szedni a fogamzásgátló tablettát nincs semmi baja sztem te is szedheted
2009. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!