Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót így írathat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót így írathat fel az orvos?

Figyelt kérdés
Még szűz vagyok és nem szeretném, hogy megvizsgáljon ott alul. De a pattanásaimra, bőrproblémáimra + rendszertelen mensesre már nagyon kellene valami. Elkerülhetetlen, hogy megvizsgáljon az orvos?
2011. aug. 11. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
vizsgálat nélkül nem.. sőt, kell hozzá vérvétel is..
2011. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
vérvétel már van... :/ de nem hiszem,hogy akkor hasznát veszem. azért köszönöm a gyors választ! :)
2011. aug. 11. 17:13
 3/16 anonim ***** válasza:
dehogynem veszed hasznát, az alapján irja ki a gyógyszert.. legalabbis igy kellene, h legyen, csak a legtöbb orvos lesz.rja h mi van veled.. de sztem csak a pattanások miatt ne szedj fogamzasgatlot.. hany eves vagy?
2011. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, könnyű találni olyan felelőtlen orvost aki vizsgálat nélkül is ir fel tablettát , sajnos sok ilyen van.

Ne felejtsd el , hogy a vizsgálat a TE érdekedben történik!! Gondolom tizenéves lehetsz. A rendszertelen mensesnek amugy is ki kéne vizsgálni rendesen az okát, mert a tabletta ezt nem oldaná meg, egyszerűen csak nem menstruálnál hanem megvonásos vérzésed lenne a kettő nem ugyanaz. Ha abbahagyod a tabletta szedését ugyanugy gondjaid lesznek!

Bőrproblémákat egyszerű étkezésbeli változtatásokkal, egy jól megválasztott tonikkal és a tinédzserkor kinövésével orvosolni lehet.

Ha már mindenképp szedni akarsz valamit akkor azt viszont körültekintő orvos jóváhagyásával. Attól a két perces vizsgálattól igazán nem kell félni:):)

2011. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom, de nagyon gátlásos vagyok az ellen, hogy megvizsgáljon. Meg nem csak pattanások miatt... Több bőrgondom van és a bőrgyógyász javasolta a fogamzásgátlót. Ráadásul a mensesem is nagyon rendszertelen. Egyszer másfél héttel hamarabb jön meg egyszer késik 2 hetet, ráadásul nem is érzem előtte, hogy megfog jönni.
2011. aug. 11. 17:19
 6/16 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok...
2011. aug. 11. 17:20
 7/16 A kérdező kommentje:
Normálisan étkezem. Már egy csomó mindenről lemondtam, de nem csökkent... sőt! 17 éves koromig 1 pattanásom se volt és most meg tiszta ragya a fejem, útálok tükörbe nézni. :((((
2011. aug. 11. 17:23
 8/16 anonim ***** válasza:
18 év fölött kötelező évente a rákszűrés. Ha még szűz vagy és megvizsgál a nőgyógyász,akkor elárulom hogy nem a vaginádon keresztül fog felnyúlni,hanem a végbélnyílásodon pontosan a szüzesség miatt. Ezekután fogadok nem fogsz elmenni nőgyógyászhoz!
2011. aug. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kell vizsgálat. De lehet nem is csak nőgyógyászhoz kellene elmenned, hanem endokrinológushoz is, mivel a hormonjaiddal lehet baj.

A rendszertelenségnek pedig ki kellene deríteni az okát. Ugyanis a tabletta nem oldja meg, hanem elfedi. Amíg szeded, addig rendszeres les a vérzés (bár köze nem lesz a menzeszhez), de utána ugyanolyan szar lesz, vagy még rosszabb (pl. egyáltalán nem les peteérésed).

Felőlem azt csinálsz, amit akarsz, de én a helyedben nem fogamzásgátlóval akarnám megoldani, mert az csak látszatmegoldás.

2011. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De, nőgyógyászhoz mindenképp elmegyek. Már voltam is, de "ott lent" még nem vizsgáltak és nem is fognak, amíg szűz vagyok :)
2011. aug. 11. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!