Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vérvétel/vizsgálat nélkül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vérvétel/vizsgálat nélkül milyen mellékhatással járhat a fog. Gátló?

Figyelt kérdés

Nagyjából két hónapja voltam dokinál, aki mindenfajta vizsgálat nélkül felírta nekem a Stodette nevű anti-bébit. Anyukám is csodálkozott, hogy nem vettek vért, meg hasonlók, de gondoltuk, ő az orvos.. :) az a baj, hogy azóta folyamatos folyásom van, és eléggé zavaró és kellemetlen. Lehet ez a bogyótól?


Többiek, nektek volt előzetes vérvétel és vizsgálat, mielőtt felírta a bogyót a dokitok?


Köszönöm a hasznos válaszokat! :)


2011. okt. 2. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát elég furcsa megoldásai vannak.. Menj vissza hozzá hogy ez és ez a panaszod, adjon másik gyógyszert és ha az sem válik be, válts orvost.
2011. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem nem volt előzetesen semmi vizsgálat. Bementem a dokihoz, elmondtam, hogy fogamzásgátlót szeretnék iratni, aztán kaptam egyet, az be is vált, 3 évig használtam.
2011. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nekem sem volt vérvétel előtte, csak egy szimpla vizsgálat, egy évig szedtem az akkori legalacsonyabb hormontartalmú készítményt, majd kiderült, hogy soha életemben nem szedhettem volna hormonális készítményt, mert már akkor volt egy olyan hormonális betegségem, amiről nem tudtam ,a gyógyszer erősítette fel annyira a tüneteket, hogy életem végéig gyógyszert kell szednem a kialakult betegségre. Ha nem szedtem volna fogamzásgátlót, akkor is elképzelhető ,hogy kialakul a betegségem, de biztos, hogy nem 18 évesen, hanem sok-sok évvel később.
2011. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mostmár, hogy a tudomány itt tart, igenis minden orvosnak ki kéne vizsgáltatnia a pácienseket.


Még anno nővéremet sem vizsgálták ki, 3 évig szedte, aztán kiderült, hogy nem kellett volna.


Az a minimum egyébként, hogy megkérdezik van e trombózisos a családban. Ha valamelyik orvos ezt nem teszi meg, akkor arra joggal lehet mondani, hogy felelőtlen.

2011. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kellett volna vizsgálniuk mindenképp. Elvileg a kórtörténet alapján is írnak de szerintem hanyagság nem teljes körű vizsgálatot csinálni.

Az h milyen mellékhatása lehet, ugyan az ami a többinél is ha nem jó a szervezetednek a tabletta az kiderül, figyeld a tájékoztatót minden le van írva.


Egyébként én is Stodettét szedek 1 éve lassan. Nekem volt kivizsgálás előtte. A folyás inkább gomba lehet, ami gyakrabban előfordulhat fogamzásgátlót szedőknél.


22N

2011. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt vérvizsgálat, 5 kilót híztam + az egyik gyógyszer kiszárított teljesen. Váltottam, azóta semmi problémám nincs.

20/L

2011. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően vérvétellel csak azt állapítja meg az orvos, hogy rendesen működik-e a májad, azaz szedhetsz-e fogamzásgátló tablettát (akármilyet).

Plusz ha előfordult a családban trombózis, akkor olyan vizsgálatra is elküldenek, ami azt vizsgálja, hogy van-e a trombózisra örökletes hajlamod.


Ezeken kívül mást NEM tud megállapítani az orvos egy rutin laborból.

Az, hogy neked éppen milyen mellékhatás fog előjönni (hogy meghízol-e vagy épp nullára csökken-e a libidód), azt senki nem tudhatja előre, még az orvos se!


Persze azért a májfunkció és a trombózis hajlam miatt kellett volna vérvétel, meg persze előtte egy nagyon alapos kikérdezés.


A folyás lehet a tablettától, de az is lehet, hogy összeszedtél vmi fertőzést (ami tabletta mellett nagyon gyakori).

2011. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!