Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlást használ...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlást használtok? Melyik mennyire kényelmes?

Figyelt kérdés
Tablettát már nem akarok szedni a mellékhatások miatt!
2011. okt. 17. 00:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Azért a fogamzásgátlás nem egy olyan dolog, hogy ajánlat alapján megy a dolog. Sok tényezőt kell megvizsgálni, csak ezt néha az orvosok is elfelejtik. Nagyon sok körülményt számba kell venni, és úgy kell eldönteni, hogy mégis mi a legmegfelelőbb. Attól, hogy vkinek pl. nem ajánlnám a gyógyszert, mert alapvetően nem vagyok a híve, vkinél igen is azt tartom a legjobb megoldásnak. És ugyanígy vagyok a spirállal is.
2011. okt. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
ne érts félre, én is anno gyógyszert szedtem, csak kiderült, hogy trombózishajlamom van.. ha nem lenne, ezt szedném egészen addig amig nem terveznék gyereket. de a kérdező irta, h nem szedne tablettát, nyilván nem a legjobb ha mesterségesen beleszólnak a szervezet működésébe. na meg, megint csak saját példából kiindulva, az orvosok nem igazán törik magukat, h rendesen kivizsgálják az embert, hanem csak találomra irnak fel gyógyszert.. :S a kérdező a mi véleményünkre, tapasztalatainkra volt kiváncsi, nem biztos h ez alapján fog dönteni. esetében a legjobb továbbra is az óvszer, sztem.. vag a spermicidek, pl. nekem ezekkel semmi bajom nincs, néha kicsit csip engem meg a barátomat, de inkább ez mint az abortusz..
2011. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem értettem félre, csak erre a spirál ellenes dologra reagáltam:)

Csak hogy értsd, miről beszélek: Én pl. a tablettát nem tartom jó megoldásnak, főleg fiatal korban. De mondjuk adott egy leányzó, aki 16 éves, és semmiképpen nem szeretne gyereket még.

Nyilván a szexről nem tudom lebeszélni, így első körben azt ajánlom, használjon óvszert, mert az hormonmentes, nem ártalmas, eléggé megbízható.

Viszont a csaj pasija az istenért sem hajlandó felhúzni a gumit, és minden második aktusnak az a vége, hogy inkább megszakítással csinálják, aztán a csaj parázik, és inkább elmegy esemény utániért.

Utána mondjuk ajánlanám neki a pesszáriumot spermiciddel, de a csaj annyira felelőtlen, hogy egyszerűen "elfelejti" alkalmazni a spermicidet. Vagy éppen nagyon csípné, és nem tudná használni.

Ilyen esetben azt mondom, hogy akkor már inkább szedje be a tablettát, mint hogy 16évesen abortuszra kelljen mennie, hiába vagyok alapvetően a tabletta ellen.


Szóval a fogamzásgátló módszer kiválasztásához több dolgot is figyelembe kell venni.

2011. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
hat 16 évesen mindenkeppen óvszer.. én 21 évesen a 25 éves pasimmal, aki már tapasztalt, bevállalom a megszakitást, persze csakis spermiciddel ( volt pár kivétel, de az a saját hulyeségem :SS ), de 16 évesen tabletta.. háát.. ami meg a pesszáriumot illeti, úgy tudom, h nálatok is csak megrendelésre lehet kapni, nálunk pl. nem is lehet, és nem is emlitette nekem 1 orvos se..
2011. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
viszont, gondolom nem szült még a kérdező, ugyh a spirál eleve kiesik..
2011. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországra lehet rendelni, akkor máshová is.

Vagy ha nem, de van magyar ismerősöd, akkor rajta keresztül megrendeled és kész.

2011. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
persze, h van :D vannak ott rokonok meg minden.. igazából ezt én nem tudom elképzelni.. azt felhelyezni meg minden mensinél levenni.. nekem macerás lenne..
2011. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem mensinél kell levenni, hanem minden aktus után. Aktus előtt fel, aktus után le.

De nem azért mondtam, hogy azt kellene használnod, csak nem értettem ezt a kifogást, hogy nem lehet kapni". Ez nem kifogás. Az, hogy nem akarod használni, mert nem tetszik a módszer, az érthető.

2011. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
nalunk nemis lehet kapni, meg nem is akarom használni.. de ez csak az én véleményem, ettől még mások használhatják.. irtam még pár módszert...
2011. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat amúgy 25 éves vagyok csak 8 éve szedek gyógyszert és elég fura dolgok történnek velem amik szerintem a gyógyszer miatt ahogy utána olvastam(libidó csökkenés, hüvelygomba...)Na ezektől akarok megszabadulni!

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt és még nem akarunk babát de ha mégis "becsúszna" megtartanánk.

2011. okt. 18. 00:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!