Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló tabletta a jobb Diane-35 vagy Logest?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb. Vkinek ez válik be, vkinek az.
2011. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az összetétele végett gondoltam, hogy melyik a nem károsabb?
2011. dec. 15. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen sincsen. Mindegyik tabletta azonos módon hat. Vannak újabb generációsak meg régebbiek, de teljesen egyéni, hogy kinek melyik az "ártalmasabb".

Vki a legújabb, leghiperszuperebb gyógyszertől nagyon szarul lesz, és a régi meg tökéletesen beválik neki, vki meg pont fordítva.


Egyébként most utánanéztem kicsit, mert az előbb nem találtam a Logest tájékoztatóját.

Teljesen ugyanaz a kettő tabletta összetétele. Tehát ugyanolyan "káros" mind a kettő. Mindegy melyiket választod.

2011. dec. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jahj első és második vagyok.

EZER BOCSÁNAT!!!!

Véletlenül a Lindynettére gondoltam.


A Logest és a Diane NEM ugyanaz!


A Diane erősebb gyógyszer, és elsősorban nem fogamzásgátlásra találták ki, hanem hormongyógyszernek. Csak bizonyos hormonproblémák esetén szedhető, akkor is csak fél évig!!!


Még egyszer bocsánat.

2011. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Azért kérdem mert nekem az orvosom hormon zavar végett kiírta a Diane-35 tablettát, de az 3- éve volt és idén júniusig szedtem, aztán nem lehetett többet kapni és kiírta a Logestet. Most viszont újra kapható, és az orvosom kérdezte hogy szeretném e vissza cserélni. Mostmár csak fogamzásgátlásra kell. Azért nem tudom hogy mit tegyek mert a Dianet úgy hallottam hogy károsabb de még azt szedtem kevesebb pattanásom volt meg nem volt ennyire zsíros a hajam...
2011. dec. 15. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha nem vészes a helyzet (nem szőrösödsz nagyon, nincsenek nagyon durva pattanásaid, nem hullik a hajad), akkor maradj a gyengébb gyógyszernél mindenképpen.

Ha most is fennállnak a problémák, akkor pedig lehetőleg keress egy endokrinológust (hormonokkal foglalkozó orvost), aki csinál hormonvizsgálatot és annak megfelelően kezel.


Ugyanis a Diane azért van jó hatással a bőrre, szőrzetnövekedésre stb, mert antiandrogén hatása van, azaz ha vkinek magasabb a tesztoszteronszintje, akkor azt visszaszorítja.

Viszont a legtöbb esetben nem gyógyítja meg a problémát, egyszerűen csak amíg szedi az ember, addig elnyomja.

Akármikor abbahagyod, nagy vszínűséggel visszatér a probléma.

Ezért lenne érdemes az alapproblémát, azaz az okot kezelni, nem pedig a tünetet.


Azért nem ajánlják sok évig a Dianét, mert egyrészt a magasabb hormontartalma miatt könnyebben kialakulhat miatt pl. májprobléma, másrészt pedig ha vki sokáig szedi, elég jó kis cikluszavarokat tud okozni.

Értsd: abbahagyod és tejesen rendszertelen lesz, esetleg újra sem indul a peteérés.

Persze ez nem törvényszerű, csak lényegesen nagyobb esély van rá, mint mondjuk egy gyengébb tabletta mellett.


Szerintem tényleg az lenne a legjobb, ha endokrinológust keresnél fel.

2011. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!