Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Honnan tudja megállapítani a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudja megállapítani a nőgyógyász, hogy milyen fogamzásgátló tablettát szedhetünk? Van olyan nő, aki nem szedhet tablettát. És ezt honnan állapítja meg?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
kórtörténet, vérkép, ultrahangos vizsgálat - ezek elég sokat elárulnak, nem gondolod?
2012. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában elküldenek egy vérvizsgálatra, kérnek egy teljes vérképet és vizeletvizsgálatot. Az eredményből kiderül, hogy minek fogamzásgátlót ajánlanak ill. ha valami baj lenne, akkor nem.
2012. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
48%
És melyik gyógyszergyárral vannak szerződésben.Mert az ő gyógyszerüket kell ajánlani,felírni,stb..stb..
2012. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem szedhetek....
2012. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Végigvizsgálják a paramétereket. Teljes vérvizsgálat, köztük a legfontosabb a májfunkció és a véralvadási adatok (általában itt bukik meg valaki, pl. hajlamosabb trombózisra), ultrahang, testsúly (minél súlyosabb valaki, annál több hormon kell), kórtörténet. Én pl. petefészekcisztára kezdtem el szedni, és 4 gyógyszert végigpróbáltunk, mire megtaláltuk a megfelelőt (mind más fázisú, más gyártótól, szóval nem volt igaz az "azt ír fel, amire szerződött"). Ez elég sok adat ahhoz, hogy el lehessen dönteni.
2012. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából tipp.

A vérvételből csak azt tudja megnézni, hogy van-e a májaddal vagy a veséddel gond, mert akkor semmilyen tablettát nem szedhetsz.

A ciklusod, a estsúlyod stb. alapján tud vmit tippelni (hogy kb. milyen hormontartalmú kell), de az orvos sem tudja előre, hogy mi az, ami beválik, mert a mellékhatások szervezetedtől függnek.

Nem látja előre senki, hogy neked épp lecsökken tőle a libidód vagy bármi bajod lesz.

Olyat írnak, ami azért ált. a legtöbb nőnek beválik.

Aztán ha neked mégsem, akkor megy a kísérletezés.

2012. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Nos, nem értem a 3-ast miért kellett lepontozni. Pedig ő mondta meg a tutit. Ne legyetek már naívak. A laborvizsgálat sokba kerül, egy makk egészséges fiatal nőnek nem fogják megcsinálni. Én már 3 különböző nőgyógyásznál voltam, és mindegyik hasra csapva írt fel gyógyszert. Illetve az egyik azt mondta, hogy szerinte ez a legjobb. (Gondolom ők támogatták.) Nekem nem vált be, mert köztes vérzéseim voltak, visszamentem, azt mondta, szedjem csak be, majd elmúlik. Se vérvétel, se vizeletvizsgálat.

A másik meg azt mondta, hogy majd ha szedem 1-2 éve, akkor küld el laborba, hogy esetleg okozott-e valami bajt. Köszi, eső után köpönyeg.

2012. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!