Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Teherbeestem fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teherbeestem fogamzásgátló mellett a pasimtól . Mit tennétek? Elvetessem vagy tartsam meg? Az abortusztól kiráz a hideg.

Figyelt kérdés
19/L egyetemre járok .
2012. ápr. 19. 20:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
Hát megbeszélném a párommal. Ha nem mész abortuszra akk megszülöd v örökbe adod. Mindkét esetben szüneteltetned kell a tanulmányaid
2012. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:

Ennyi idősen nem akarok szülni.

Ha abortuszra megyek lehet h soha többet nem lehet gyerekem.

2012. ápr. 19. 20:17
 3/81 ASOT ***** válasza:

azért ma már nem annyira veszélyes mint régen.

igen ezért mondják h semmi sem 100%. ....


csak fájdalmas dolog..mert ezt ugymond nem díjazzák ha valaki egy életet ki akar kapartatni...nade ha valóban ilyenek ak örülmények akkor néha meg kell hozni nagyon nehéz döntéseket is az életben!


Sajnálom!

2012. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:
Nem élném túl ha nem lehetne ez miatt gyerekem .
2012. ápr. 19. 20:21
 5/81 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is meg kellene beszélned a pároddal, de persze a végső döntés a tiéd.


Egy hasonló kérdésben leírtam a véleményem, bemásolom ide (bár lehet azt is te tetted fel...)

21 éves vagyok. Ha babás lennék, biztosan megtartanám. De megmondom őszintén, 18 évesen is megtartottam volna.

Szerintem nem úgy kellene felfogni, hogy "tönkreteszed az életed". Miért tennéd tönkre? Egyszerűen más lesz. De hidd el, egy gyereknél nincs nagyobb öröm. És azért a gyerek nem marad örökre csecsemő. Ha halasztasz a suliban, később simán befejezheted. Sőt, az sem igaz, hogy nem mehetsz bulizni. Nyilván az első időkben nem nagyon tudsz majd, de később el lehet járni szórakozni.

Egy ismerős házaspárnak (elég fiatalok, de tervezett baba volt) most kb. fél éves-8 hónapos a babája. És jönnek szinte mindig mindenhova:) Sőt, hozzák a babát is.

Persze nem kell vad dolgokra gondolni, nem tolják be a babakocsit a diszkóba...de egy kertipartira, összejövetelre simán eljönnek. Nem maradnak sokáig, hisz a babát fürdetni kell, fektetni, de mi is alkalmazkodunk hozzájuk azzal, hogy nem 9-re tesszük az összejövetelt, hanem mondjuk 6-ra.

És mindenki imádja a babát:) Tünemény, komolyan:)


Persze ha nem lenne szülői támogatás, ráadásul munkátok sem lenne, bevételetek sem, akkor meggondolandó lenne a dolog. De a szüleid melletted állnak, ami nagy ajándék:)


Aztán arra is gondolni kell, hogy bizony lehet, hogy többet nem lehet babád.

Szerintem inkább ilyen fiatalon szüljön egy nő, mint soha vagy akár 40 évesen.

Testileg, egészségügyileg is jobb így. Könnyebben regenerálódsz, kevésbé kockázatos a terhesség, kevésbé valószínűek a különböző rendellenességek.


És szerintem a gyereknek is jó, ha kisebb a korkülönbség az anyuval:)

Barátom is korai baba volt (anyukája 18-20 évesen szülte), de azt mondja sose bánta. Még tök fiatalok voltak, mikor a gyerekek már viszonylag nagyok, nem kellett rájuk annyira vigyázni. Így a férjével elmehettek ideoda:)


Szóval ne úgy nézd a dolgot, hogy "jaj elb.szom az életem". Úgy fogd fel, hogy más lesz, de ugyanúgy jó, csak más:)


Én a baba mellett vagyok teljesen, és úgy érzem, hogy te is:)

(Ha vkin azt látnám, hogy tényleg egyáltalán nem akar gyereket, nem erősködnék, hisz az ő élete. De szerintem te a szíved mélyén már megszeretted azt a babát. Sztem 2 hónap múlva már iszonyatosan várni fogod a kicsit:)

2012. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
100%

Először járd ki szerintem az egyetemet és utána jöhet a gyerek. Én valószínű elvetetném, de ahogy írtál nekem az jött le, hogy nem szívesen tennéd.

Szüleiddel milyen viszonyban vagy? velük beszéld meg először. a párod elhagyhat, de a saját szüleid csak nem hagynak cserben

2012. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
61%

Mióta vagytok együtt?? A barátod hány éves??


Szerintem semmiképp se vetesd el, mert utána egy életre bánni fogod. Ha nem tudod felnevelni, akkor add örökbe. Nagy sok olyan házaspár van, aki szeretne babát, de nem lehet nekik.

2012. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 ASOT ***** válasza:

20 éve még veszélyes volt nagyon, most is fent áll de max 100-ból 1-nél!

El kell dönteni!

- Hová szülöd?

- szülők támogatására számíthatnál?

- a pasi elfogadná, segítene veled élne nevelné a gyermeket vagy elhagyna, és kapnál gyerektartást?

- lesz e miből felnevelni?

- utána lesz e munkád?

- nem volt munkád! nem kapsz se gyest se gyed se semmi, max családi pótlék!

- hová mennétek? a pároddal 1 lakásba, vagy hazaköltöznél?

- egy gyerek az nem egy barbibaba, akit öltöztetni meg pelenkázni kell csak! Egy gyereknevelés nem könnyű és kib@szott drága! Az éjszakák, a nappalok...

- a fiatal időszakodnak ezzel lőttek!


sokan azt mondják "ez egy élet" ezt elhiszem én is...de vajon "hová szülöd meg?"

2012. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék ennyi idősen babát.

Nem én irtam azt a kérdést.

Nem szeretném feladni a bulizást és a vad dolgokat .

2012. ápr. 19. 20:30
 10/81 A kérdező kommentje:

3 éve járunk .

A pasi 22 éves .

2012. ápr. 19. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!