Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan beszéljem meg a barátnő...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem meg a barátnőmmel, hogy szedjen fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Nem híve a dolognak, nem szeretne szedni, fél a mellékhatásoktól. Pedig biztonságosabb, olcsób lenne mint a gumi, ne adj isten anty baby.. Értem n, h az ő teste, de ez mégis közös ügy.
2012. máj. 8. 09:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%

Sehogy. Nagyon jól tudja, hogy durva mellékhatásai vannak, te mégis bele akarod hajszolni? Szedj akkor te fogamzásgátlót kisfiam, ha ennyire ragaszkodsz hozzá...


Én most szenvedek a hatásaitól, a hormonháztartásom teljesen felborult, pattanásos lettem mint egy tini, zsíros a bőröm, a hajamat 2 naponta moshatom, hogy a lelki dolgokról már ne is beszéljek.

Nem állítom hogy teljes mértékben a fogamzásgátló miatt, de nagy részben ezért ment tönkre 3 éves kapcsolatom. Egy idő után már nem kívántam a párom, és kb 1 év alatt 3x ha szeretkeztünk.... Aztán ott voltak a hangulatingadozások....azokat is nehéz volt ám kezelni.


Úgyhogy mondd csak neki, de fogalmad sincs, hogy egy nő mit vállal azért, hogy neked csak be kelljen alá feküdnöd...

2012. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán értelek kedves kérdező!

Ha neked ennyire fontos, miért nem dugaszoltatod el magad!

Annak az esélye, hogy nem lehet többet gyereked nagyon kicsi!

Te miért nem teszed meg?

Jaaa... értem...

Nahát ő ugyan ebből az okból nem teszi meg.

2012. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
68%

Nem azzal van a probléma, hogy a kérdező szeretné, ha a barátnője gyógyszert szedne, hanem azzal, hogy a lány bizonyos okokból nem akar szedni, de ő mégis ráerőltetné. Szerintem ez nem "közös ügy", a lánynak kell a saját szervezetéről dönteni. Félreértés ne essék, én is szedek fogamzásgátlót, egyáltalán nem vagyok ellene, azt azonban nem tűrném, ha a párom akaratom ellenére erőltetne bármi ilyen jellegű dolgot.

Kedves kérdező: szerintem annál többet nem tehetsz, mint esetleg még egyszer felveted a barátnődnél ezt a dolgot, és ha akkor sem hajlik rá, akkor elfogadod, hogy ez az ő döntése, ebbe neked beleszólásod nincs.

2012. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Eszembe sincs ráerőltetni bármit is.
2012. máj. 8. 10:14
 15/34 anonim ***** válasza:
39%
Mit osztjátok már itt szegényt. Lány vagyok én is és nem hinném, hogy a fogamzásgátló szedésébe bele kell halni! Édesanyám 20 éve szedi, én 3 éve és mindketten élünk és virulunk mellékhatások nélkül. Ha valaki erre nem képes a párja miatt az vessen magára. Fel vagytok itt háborodva, hogy a gyógyszer rossz. És a gumi??? Arról nem is beszélve, hogy tényleg rohadt drága.
2012. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
31%
Ja és akin kijöttek ezek a nagyon "durva" mellékhatások, annak nem volt annyi esze, hogy kérjen másikat az orvostól? Amúgy meg minden gyógyszernek van mellékhatása......
2012. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
47%

Ja és akin kijöttek ezek a nagyon "durva" mellékhatások, annak nem volt annyi esze, hogy kérjen másikat az orvostól? Amúgy meg minden gyógyszernek van mellékhatása......



Mindegy, milyet szed az ember, mert mindegyik ugyanazt a komponenst tartalmazza, csak más cég gyártja. A hormonarányokban szokott némi eltérés lenni, de akit egy bizonyos fajta kiüt, hiába próbálkozik más fajtával, attól se lesz neki sokkal jobb. Egyébként erőltetni nem etikus. Én 2x 2 évig szedtem fogamzásgátlót és meghíztam mint egy disznó, undorító lett a testem, állandó migrén gyötört és elborzasztott a gondolat, hogy egy gyógyszer szabályozza a saját természetes működésem helyett, hogy mikor vérzek. Most nincs párkapcsolatom, tehát nem szedek semmit, de nem is fogok soha többé senki kedvéért sem. Amikor abbahagytam a gyógyszert, pillanatok alatt lement rólam minden fölösleges kiló. Soha többé nem akarok úgy kinézni mint akkor, amikor szedtem.

2012. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
30%
Akinek kijöttek a mellékhatások, az már abba hagyta a fogamzásgátlót és azért jöttek ki te ostoba:) Nem fog mellékhatás mutatkozni (ilyen jelentős) amíg szeded....nekem azért jöttek ki mert abba hagytam és így ürül ki a szervezetből. Ilyenkor lehet látni mennyire tönkreteszed a szervezeted. Én 2 évig szedtem és ez a hajcihő fél éve tart...számold ki anyukádnál mi lesz:) De akár utána is olvashatsz neten...:)
2012. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
59%
És akkor? Nem biztos, hogy mindenki így jár. Nekem pl semmi bajom nincs tőle. Tudom, hogy mikor kell megjönnie, nem fáj tőle a hasam azokon a napokon és még terhes sem leszek. Ennyi. Nem mindenkinek van olyan szerencsétlen szervezete, hogy kijönnek rajta a mellékhatások. Az meg szerintem hülyeség, hogy mindegyikben ugyan az van, mert én más gyógyszereket is szedek, mert van egy tartós betegségem és bizony nem az első gyógyszer volt a megfelelő. Nyilván nem a legolcsóbb kell és akkor kevesebb a baj is. és még mindig olcsóbb, mint a gumi!!! (és jobb is gumi nélkül.)
2012. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

2,6,12-es válaszoló voltam.

Én nem a mellékhatásairól írtam, hanem a hatásáról.

Arról a hatásról, ami a nők 99%-nál fellép.

És aki esetleg szeretne velem vitába szállni, az megteheti a 7. kerületi nőgyógyászaton.

Az a tény, hogy vannak hölgyek akiket nem világosítottak fel az ezzel kapcsolatos problémákról, vagy nem akarták meghallani vagy megérteni, azok vessenek magukra.

2012. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!