Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szűz vagyok még, de holnap...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szűz vagyok még, de holnap megyek fogamzásgátlóért. Ilyet lehet egyáltalán? És mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, egyrészt attól, hogy végbélen keresztül fog megvizsgálni, másrészt meg attól, hogy körberöhög, amiért 18 évesen odamegyek szűzen. De a barátommal csak erre várunk, hogy hasson majd a gyógyszer, mert így szeretnénk együtt elveszteni. Szerintetek így is fog adni fogamzásgátlót, hogy még szűz vagyok? Előre is köszi a normális válaszokat! :)
2012. máj. 17. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért röhögne ki? Mert 18 évesen szűz vagy? Erre a mai világban pont, hogy büszkének kellene lenned. Szerintem úgy is fog adni, hogy még szűz vagy, bár én csak utána mentem el orvoshoz. :)

22/L

2012. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

18 éves kor felett minden gond nélkül írnak neked már fogamzásgátlót.Az orvos pedig nem nevet ki senkit.Neki az a dolga, hogy megvizsgáljon téged.Az, hogy szűz vagy, csak annyiban fogja érdekelni, hogy másképp vizsgál kicsit meg.De semmi vészes.

20/L

2012. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

végbélen keresztül fog megvizsgálni


inkább ilyenért röhög ki...


jobbik esetben megkérdezi mit tudsz róla, melyikről hallottál stb, oda adja a betegtájékoztatót elolvasni, ott elolvasod, tehetsz fel kérdéseket, és kiir egy havit, majd ha lejárt vissza mész hogy jó lesz e az


rosszabbik esetben elküld vérvételre

2012. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

De tényleg esélyem sincs rá, hogy mondjuk egy kisebb kacsával vizsgáljon meg, vagy csak egy ujjal, ha már tampont használok?

2012. máj. 17. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szervezeted alkalmas rá (elég fejlett a méhed), fog írni.

Engem 20 évesen sem röhögött körbe.

Viszont: kérhetsz hüvelyi vizsgálatot is, de mindenképpen szólni kell, hogy szűz vagy.

2012. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as!


Rosszabbik esetben elküld vérvételre?


Rosszabbik eset?

Ez lenne a normális hozzáállás!

Vérvétel nélkül fel se szabadna írni!


Májfunkció + APC rezisztencia vizsgálat (trombózis kockázata)! Ez az alap!


18 évesen lebénulni vagy meghalni egy elmulasztott vérvétel miatt... nem hangzik jól, ugye?


--

Kérdezőnek:


Nálunk csakis vérvétel és méhnyakrák szűrés után írnak fel fogamzásgátlót. Ez a normál eljárás.


A szűzhártya nem egy merev valami, hanem nagyon rugalmas hártya. Ha több éve tampont használsz, akkor nagy valószínűséggel alkalmas vagy arra, hogy hüvelyen keresztül megvizsgáljanak. Valószínűleg nagyon óvatosan, csak egy ujjal fog, nem kacsával. A méhnyakrák szűréshez is mintát tud venni anélkül, hogy nagyon kitágítana.

A szűzkacsát egyébként nem csak szüzeknél használják. :)


Még valami: fogamzásgátló mellett dohányozni tilos.

Növeli a trombózisveszélyt.

2012. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha jól tudom szűzen még nem kell méhnyakrák szűrés, mivel leginkább a humán papillómavírus okozza, ami szexuális úton terjed...
2012. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szűzen mentem nőgyógyászhoz,és végbélen keresztül vizsgált. Bár én akkor 14 voltam..de kérdés nélkül hátulról vizsgált. Ugyanígy szűzen kezdtem fog.gátlót szedni,az összevissza vérzésem miatt. Semmi gond nem volt belőle. Arra meg inkább legyél büszke,hogy szűz vagy. Én is az voltam 20 éves koromig,nem szégyelltem. Jobb,mintha már 13 évesen szétk.nának.

23/L

2012. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es!


Rosszul tudod.

A rákszűrés bizonyos kor felett szűz lányoknak is ajánlott.

Pontosan azért, mert a méhnyakrákért nem kizárólag a HPV a felelős.


Egyébként a HPV nem kizárólag szexuális úton terjed. A 6-os és a 11-es típust például könnyen el lehet kapni máshogy is. Fertőzött eszköz, törölköző.

2012. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!