Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló, nőgyógyász....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló, nőgyógyász. Mi, merre, mennyi, hogyan?

Figyelt kérdés
Most először mennék nőgyógyászhoz mert tablettát szeretnék. Mire kell felkészülni, ott rögtön lesz valami szűrés, mik ezek? milyen kérdései lesznek? mennyi kb ha magánhoz megyek, ott rögtön kell fizetni érte vagy valami csekket ad? bocsi a tudatlanságomért de szeretnék felkészülve menni.
2012. máj. 26. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Elküld vérvételre az tuti, megnézik a májfunkciódat meg, hogy trombózisra hajlamos vagy-e. Nekem csinált rákszűrést is anno. Ára: olyan 4000-től fölfele, az én dokim 5000-et szokott kérni a vizsgálatokért. Tőlem annyit kérdezett, mióta élek nemi életet, és miért döntettem úgy, hogy gyógyszert akarok szedni. Igen rögtön kell nála fizetni.
2012. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lillus0501 ***** válasza:

Szia,

TAJ,lakcím,személyi kell :)

Megkérdezi miért jöttél, mit szeretnél..


Rutin nőgyógyászati vizsgálat keretében megkérni,hogy fel a székbe, megtekinti a szeméremtestet, betekint colposcoppal, és leveszi a cytológiai mintavételt. Ezt követően minden évben menj méhnyakrák szűrésre!

Normálisabb helyeken vért vesznek tőled, hogy megnézzék a hormonszinted, és ez alapján javasol/ír fel tbl-t..

Rosszabb helyeken megkérdezik,mit szeretnél szedni.. :S :S

- mindkettővel találkoztam ezért merem leírni-

Receptet kapsz, ami 3havi adagot tartalmaz..

Elég széles árkategórián mozognak..

Ha nem 7-8ezret akarsz rászánni, nyugodt szívvel közöld a nőgyógyásszal, hogy neked a három havi gyógyszerre X-össeget tudsz rászánni, és kérd meg,hogy ezt vegye figyelembe.

Mikor elkezded szedni figyeld magad, mint pl. testsúly, szőrzet, izzadás, egyebek.. Ha valami "nemnormálisat" tapasztalsz, nyugodtan menj vissza a nőgyógyászhoz és mondd el,hogy számodra ez nem a kívánt hatást nyújtja..

Ügyelj arra, hogy ez recept köteles gyógyszer, mielőtt lejár a 3hónap menj el a nőgyógyászhoz és írasd fel a következő 3havi adagot, vagy ha jófej a háziorvos akkor ő is felírja :)

Remélem segítettem.

2012. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lillus0501 ***** válasza:
Az előzőből kifelejtettem ha szakrendelésre mész nem kérnek mész.. ha privát/magán rendelésre.. nos ott igen.. Ami elég eltérő.
2012. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lillus0501 ***** válasza:
*nem kérnek pénzt ( már nem tudok írni )
2012. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

és érdemes azt az x ezer forintot rákölteni ha magánrendelésre megyek? kicsit tartok a mellékhatásoktól, meg a környezetben most lett valaki tabi mellett terhes(antibiotikumot szedett mellette és elvileg azért), de nyilván a helyes használata mellett csak nem lesz ilyen remélem.

2012. máj. 26. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyes használat mellett is van esély a terhességre.
2012. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lillus0501 ***** válasza:

Magánrendelésen se látnak el jobban, mint szakrendelésen, ott is ugyanolyan tbl-kat tudnak felírni, de ahogy gondolod.

Előttem már leírták, hogy tbl. mellett is lehet teherbe esni kis %-ban és persze sok egyéb mellékhatása is van, de ettől függetlenül a PI:0,5-5 (pearl index, adott készítmény hatékonysága, 100ből hány esik teherbe az alkalmazott készítmény mellett) alapján a hormonális fogamzásgátlás a legmegbízhatóbb :)

2012. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!