Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy Működik a spirál? Mennyib...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy Működik a spirál? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tud valaki információkat adni a spirálról?
2009. júl. 2. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Utánakerestem:


Hogyan működik a spirál?

"A spirál szinte egyáltalán nem befolyásolja a spermiumok vándorlását vagy a megtermékenyítést (fogamzást). Egyes egyedül úgy fejti ki születésszabályozó hatását, hogy megakadályozza az újonnan fogant emberi élet beágyazódását a méh nyálkahártyájába (endometriumba), így tehát abortív eszköz."


Ártalmas lehet-e?:

"Igen. A spirál komoly szövődményeket okozhat, pl. vérzést, kismedencei fertőzést és a méh átfúródását. Ezek miatt meddővé válhat a nő. Súlyos műtétek válhatnak szükségessé, sőt egyes esetekben halált is okozhat a spirál használata. Az egyik spirál gyártója a mellékelt tájékoztatóban a spirál 31 lehetséges káros következményét sorolja fel."


Egyéb források szerint 5000 forint körül mozog, de ez jelentősen függ a spirál anyagától...

2009. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

menstruáció során teszik fel a méhbe. van homronos és hormonmentes is, a beágyazódást teszi lehetetlenné.

olyannak, aki még nem szült, nem teszik fel! ezt fontos tudni, mert szerintem még előtte vagy.

2009. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
már van egy 4hós fiam
2009. júl. 3. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Annakidején én is átrágtam magam az összes fogamzásgátlón Végül a spirál maradt. Én a hormonosat választottam (mirena). A sima spirál magát a megtermékenyített petesejtet nem engedi beágyazódni. A Mirena pedig helyileg ad le hormont ami már a spermákat károsítja mozgásukat lelassítja és nem is engedi őket a petesejt felé. Ezt választottam és nem bántam meg Akkor 3 éve 39 ezer Ft volt most ugy tudom 50 körül mozog. 5 évig hat a hormon de utána ki kell vetetni mert a műanyag bomlásnak indulhat. Nekem nagyon bevált kevesebb sőt szinte nincs is menstruációm(két napig de csak tisztasági kell) nem kell gondolkodni rajta nem felejtem el bevenni és mindig ott van. Évente kell ellenőriztetni,és ennyi. Bátran ajánlom.
2009. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A műanyag nem indul bomlásnak, egyszerűen csak a hormonadag veszti el az intenzitását.
2009. júl. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
A spirál egy pocsék fogamzásgátlási módszer, az első hozzászóló értékes és helytálló információval szolgált róla.
2009. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!