Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Trómbozisnak mekkora esélye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Trómbozisnak mekkora esélye van, hogy bekövetkezik fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés
Senki nem beszél erröl,csak hogy védjen a tabletta a nem kivánt terhességtől,pedig lehet nagyobb félnivaló is van ennél.Nem tudom,azért irják rá,h beijesszenek embereket,vagy csak az idösebb korosztályra vonatkozik,hogy a vér rögösödéséhez vezet,és ezek a röhöcskék elindulnak,ha a szivig eljutnak,akkor meghalsz,ha a tüdödbe akkor tüdöemboliát kaphatsz....én most elgondolkodtam ezen,egy éve szedem,évete megyek orvoshoz vérvizsgálatra...de ha egyszer csak bekövetkezik?Én ettöl nagyon félek,ti hogy vagytok ezzel?
2009. júl. 19. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
nem vagyunk orvosok, sem nőgyógyászok sem kardiológusok, így annyit tudunk a témáról mint te: nagyobb a kockázata ezeknek a bajoknak gyógyszer mellett. kérdezz hozzáértőt.
2009. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
ezeket azért írják rá a gyógyszerekre, hogyha esetleg előfordulna, akkor nelehessen perelni miatta. a legjelentéktelenebb fejfájáscsillapítókra is írnak néha extrém "következményeket". de ezek nemazt jelentik h ez lesz veled, ha ezt szeded. csak ha netalántán mégis bekövetkezne, akkor nelehessen aztmondani h ez biztos a tablettától volt, de nem figyelmeztettek rá, és akkor jön a per.
2009. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mendus ***** válasza:
86%
Figyelj, ez az idősebb korosztályra tartozik, te ne foglalkozz ezzel, a te szervezeted fiatal, ha sokat iszol ezzel még meg is előzheted a dolgot, és amúgy is ne beszélj/vonnz be magadnak ilyen hülyeségeket, mert előbb utóbb bekövetkezik...ez mindig így van : Vonzás törvénye! Ne izgulj, igyál sokat, ez a lényeg!
2009. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van hajlamod rá (volt már a családban, dohányzol, 30 év felett vagy stb.), akkor nagyobb esélye van, de ha nincs, akkor minimális. Vannak bizonyos - azt hiszem genetikai - elváltozások, amiket csak nagyon bonyolult vizsgálatokkal lehet kimutatni.
2009. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha a családodban volt már trombózisa vkinek akkor nagyobb az esély (elvileg 2 generációnként öröklődik), de amúgy sztem semmi baj nem lehet. Nekem anyukámnak volt és még nem tudom, hogy mit csináljak, de ha a te családodban nem fordult elő akkor ne aggódj.
2009. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hallottam én egy fiatal lányról,aki szép kis tüdőembóliát kapott a gyógyszertől. Tehát nem kizárólag időseket érint! Ha ráadásul hajlamod is van,sajnos előfordulhat. Én is ezek miatt nem szedem. Annyit nem ér h egész életemben ezen stresszeljek. Bocs ha megijesztettelek! Mindenki maga dönt az egészsége felől,én inkább nme kockáztatok még kicsit sem. Egy életem van...azóta találtam más fog.gátló módszert és teljesen nyugodt vagyok.
2009. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha mégis szeded,kérj az orvostól Leiden-mutáció féle tesztet! Az elvileg kimutatja a hajlamot. Rendes vérvétel nem.
2009. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha tablettát szedsz, annak valóban lehet ez az egyik mellékhatása. Nagyon ritkán hívják fel erre a figyelmet az orvosok, és sokan teljesen felelőtlenül írnak fel nőknek mindenféle fogamzásgátlókat. Természetesen vannak kivételek, de ők vannak kevesebben. Nem megrémíteni akarlak, de csupán azért, mert fiatal vagy, ha hajlamod van rá, ugyanolyan veszélyeztetett vagy (fiatalon is lehet trombózist kapni a fogamzásgátlótól és még sok mástól is pl. szülés vagy műtétek). Az előttem szóló által említett egyszerű (Leiden-mutáció) vérvizsgálattal ez hamar kiderül. Kérdezd meg az orvosodtól, hogy hol tudnád megcsináltatni! Sokan azt válaszolják rá (még orvosok is), hogy felesleges, ha nem volt ilyesmi a családban, de ne hagyd magad róla lebeszélni, különösen, ha egy negatív eredmény megnyugtatna. De ha mégis pozitív, az életedet mentheti meg. A vizsgálat nem ingyenes, de megfizethető (2 éve 5000Ft volt). Én mindenképpen meg fogom csináltatni a lányomnak, abban a pillanatban, amikor a leghalványabban is felmerül benne a tabletta szedésének a gondolata.
2009. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A nőgyógyászom szerint ezt a vizsgálatot minden tablettát szedő nőnek meg kellene csináltatnia. Igen, sok a felelőtlen orvos, ha pedig megvan a baj, próbálják eltusolni, vagy egyenesen letagadják a probléma létezését is. Sajnos tapasztalat.
2009. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!