Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mire kaptam én most a Cypromixet?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire kaptam én most a Cypromixet?

Figyelt kérdés

PCOS gyanús voltam, endokrinológiáról küldetek vissza a nőgyógyászomhoz. Megvizsgált, talált egy 2,3*3 cm-es cisztát. Visszarendelt a menstruáció 1. napján.

Ma visszamentem. Megint magultrahangozott.

Azt mondja ír fel Cypromixet. Kérdeztem mire kell és, hogy a ciszta megvan-e még?

Azt mondta a ciszta nincs meg (én mégis láttam vmit a monitoron) és, hogy azért írja a "gyógyszert", mert valamim felborult.

Csak a gyógyszertárban vált gyanússá, hogy mondták, hogy 1 havi adagot adnak nem 3-at.

Aztán itthon szembesültem vele, hogy fogamzásgátló, de nem a hagyományos értelemben véve.

Most akkor nekem mégis pontosan mi bajom lehet? Hormonális rendetlenség?

Vagy tényleg PCOS? Mert ezt nem mondta, hogy az lenne.

Viszont, ha PCOS vagyok, akkor arra jó ez a tabi, mert egyszer azt hallottam, hogy nehogy beszedjem a PCOS-re a fogamzásgátlót!


Valaki tud ehhez érdemben hozzászólni?

Nagyon megköszönném!


2009. júl. 21. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

hát azért az nem úgy van hogy te láttad az ultrahangona cystádat, én egészségügyben dolgozom évek óta és azért hogy ott tudd mi micsoda, elég jó szem kell és em utolsó sorban egészségügyi képzettség :P

A PCO egy endorkinologóiai betegség. PoliCisztásOvárium ha neked egy cisztád van az még közel nem PCO!

Ha mégis PCO-s vagy akkor meg ha akarod ha nem be kell szedned amit felírnak , mert gyereked sem lehet pl, de a hajad is kihullhat, plusz jól meghízhatsz és cukorbeteg is lehetsz. Az orvosoddal konzultálj ilyenekről, ne pedig hallomásból tedd vagy ne tedd az egészséged rovására. Azért nem véletlenül van orvosi diplomája...

2009. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. MI A CYPROMIX ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZZÁK?

A Cypromix egy hormon készítmény.

A ciproteronacetát kivédi a férfi nemi hormonok (androgének) hatását. Ezek a férfi hormonok fokozzák a bőr, ezen belül a faggyúmirigyek működését és a szőr növekedését.

Az etinilösztradiol a női nemi hormonok csoportjába tartozik.

A ciproteronacetát és etinilösztradio kombinációja szabályos menstruációs ciklust biztosít és kivédi a terhességet, és mint minden kombinált fogamzásgátló, hatását akkor fejti ki megfelelően, ha a betegtájékoztatóban leírtak szerint alkalmazzák.

A kombinált fogamzásgátló kifejezés azt jelenti, hogy a fogamzásgátló tabletta ösztrogén és progesztogén hormont tartalmaz.

Terápiás javallatok

Nők kezelésére alkalmazható, kizárólag az alábbi esetekben:

súlyos aknés (pattanásos), zsíros vagy nem zsíros, pikkelyes bőr, amennyiben a tartós szájon át szedett antibiotikum kezelés nem volt kielégítő,

az arcon és testen közepes mértékű szőrnövekedés (enyhe hirzutizmus).

A Cypromix fogamzásgátló hatással is rendelkezik, azonban csak akkor alkalmazható, ha a fenti tünetek miatt hormonkezelés szükséges. A Cypromix nem adható csak fogamzásgátlás céljából.



Ésmégegy, ha valamit nem tudsz vagy nem értesz nyugodtan kérdezd meg újra az orvostól ha elsőre nem érted meg. többre jutsz mint itt.

Első válaszoló voltam ismét

2009. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


A betegtájékoztatót én is el tudom olvasni!

Meg is tettem!

De mit kéne csinálnom kedves egészségügyis dolgozó, ha támogatott rendelésen pénzt adva az orvosnak nem mond semmit el és nem tájékoztat!

Ennyit sikerült kihúznom belőle és ezt is nehezen. Arról meg szó sem volt, hogy fogamzásgátló készítményt ír fel, mert nyilván arra reagálok, mert nem akarom beszedni!!!

Évek óta nem szedek hormonbombát és nem is akarom újrakezdeni, mert anélkül is remekül megvagyunk a párommal!

Szóval ez engem felháborít!

És elkeserít!


A betegekkel már mindent meg lehet tenni?

2009. júl. 21. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:

hát kedvesem ott kezdődik hogy nem kell neki pénzt adni, mert ugyanis nem kötelező, a magadfajta betegek kényeztetik el az orvosokat.

ismétlem, ha nem értesz valamit és határozottan rá kérdezel nem fog kivágni a rendelőből, de én is sok embert látok aki az orvossal csak makog, mert nem mer sem visszakérdezni, sem kérdezni.És akkor tőlem kérdezik meg.

PCO-ra meg igenis hormontartalmú gyógyszert fogsz kapni, ha valóban PCOS vagy. persze ezt nem kötelező beszedned... És azt gondolom az orvos talán jobban tudja, mint mi itt az oldalon összesen.

Amúgy én is gondoltam hogy a betegtájékoztatót el tudod olvasni, csak gondoltam nem nézted meg vagy valami, segíteni akartam, de ha itt tudsz ennyire határozott lenni az orvosnál sem kéne félni.

2009. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na idefigyelj!!!

Az orvosoknak azt kéne mondani, hogy NEM! De nem teszik!


És mégis mit gondolsz??? Milyen elbánásban lesz rászed, ha nem adsz pénzt? Még ilyenben sem!!! Te nem tudhatod, mert benn vagy a körben, egészségügy!!! Te mindig elsőbbséget kapsz és másfajta, jobb, kedvezőbb elbánásban részesülsz! Ezt kár firtatni és tagadni is az lenne!


Szóval ez nem ilyen egyszerű!


Én az orvostól minden esetben kérdeztem és fogok is!

De mit kéne tennem, ha egy összetett kérdésemre annyi a válasza, hogy ezt szedje be és akkor jöjjön majd vissza! Például.

SOHA nem féltem kérdezni az orvosoktól ,mert más sajnos sokkal volt dolgom! De az a tapasztalatom, amelyik szívesen segít az elmondja harapófogó-kikérdezés nélkül is a pontos diagnózist és a gyógyulás folyamatáról is tájékoztat! De ez nem mond diagnózist! Amelyik meg nem mond az nem fog többet mondani, ha faggatom sem, szóval lekezel!!! Semmit nem mond!


Majd ha te is ebben a cipőben lennél akkor nem így beszélnél!


És sajnos magán úton nem mehetek el, mert nincs 5-6 ezrem egy vizsgálatra, sajnos!

Úgyhogy marad a gány!

2009. júl. 21. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Én cypromixet szedek! Fogamzásgátló feliratása céljából mentem nőgyógyászhoz és akkor találta a cisztákat nálam! Nekem emiatt is választotta ezt a fajta gyógyszert, mivel ez (nekem ő mondta) ilyen betegeknek megfelelő lehet, hiszen segít a ciszta elmúlásában. Nekem részben segített is! Azért csak részben, mivel a petefészkemből eltűntek, de van egy a petefészek mellett is, arra meg természetesen nem hatott.


Amúgy ha ennyire nem vagy biztos a dolgodban, akkor menj vissza ehhez a dokihoz és kérdezz rá konkrétan, vagy keress mást!


Nem bunkóságból pedig, ha minden vizsgálatnál adsz neki pénzt, abból az egyszeri normális magándokis vizsgálatra is futhatná! De ez csak az én véleményem!

2009. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítő választ!

Nem adok minden alkalommal, csak néha, ha tudok és akkor is csak pár ezer Ft-ot.

Visszamenni sem egyszerű, mert dolgozni is kell ugye és az orvos 60 km, oda-vissza! Ez sem mind1!

De ezek már az én gondjaim!


A lényeg, hogy végre kaptam egy használható választ is!

2009. júl. 21. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Nincs mit! Amúgy szerintem még az egy havi adag nem olyan vészes utána úgyis vissza kell akkor menned és meglátod, hogy lesz-e a változás és dönthetsz a továbbiakban! Remélem elmúlik neked is! Amúgy hány éves vagy? Én 19 és elég szar volt szembesülni a dologgal!:S Nekem szeptemberbe válik el, hogy akkor azt az egyet kell-e műteni vagy sem.

2009. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, nem lehetett jó érzés, főleg, hogy te is olyan fiatal vagy még.

Én 22 vagyok, de 19 évesen nekem is volt már méhszájsebem is, szóval tudom milyen elkeserítő tud lenni az ilyen!azért bízzunk benne, hogy az az egy makacsabb ciszta is eltűnik szeptemberre és megnyugodhatsz.


Hát, igazából nagyon nem örülök ennek a fogamzásgátlónk, mert nem szedek évek óta, 2 vagy 3 óta. Mikor szedni kezdtem sokat híztam és fiatalon is kezdtem, 17, így jobb volt elhagyni. Abban viszont igazad van, hogy 3 hét múlva kell vissza mennem, az meg nem a világ, kibírom és, ha nem lesz jó a tabletta elhagyhatom, vagy amúgy is elveszik tőlem.

De utálom, hoyg folyton ide-oda löknek és eredmény semmi. Mindegyik doki azt kérdezgeti, mikor akarom a babát? De, ha egyszer nem karom?! Még nem! Azt hiszik, csak akkor mennék orvoshoz, ha teherbe szeretnék esni? A saját egészségem is lehet fontos? Nem?


Legalább te megértesz!


Jobbulást és köszi!

2009. júl. 21. 21:26
 10/10 anonim válasza:

én 25 vagyok, én magam jöttem rá h beteg vagyok, pedig a dokik kinevettek, ésk iderült h tényleg pco sindromám van, sőtk iderült h agyalapi mirigy daganatom is, valamint később jöttk i rajtam a magas tsh, szal cypromixet is szedek, és még letroxot is palyzsmirigyre, rég a daganat visszahúzásra szedtem bromocriptin richtert, de nagyon rosszúl lettem tőle, nyugtatókat is kéne szednem, de attól alszom, és nem akarok rászokni, elég nekem két féle bogyó is, mésfél éve endokrinológus nem foglalkozott a daganatommal, meg se nézték azóta mr en, csak egyszer, maig ct rek üldtek addig nem is találtak semmit, szal én maszek nődokihoz fordultam, az küldött el hüvely uh ra, meg emlő ls hasi uh ra, majd a radiológián javasolták házi orvosomnak, hogy adjon beutalüót belgyógyászhoz, azaz gasztroenterológiára, és onnan küldtek endokrinológiára

itt elküldtek hormonvizsgálatokra, három havonta jártam laborba, magas volt prolaktinom, tejezett is a mellem, sőt emlő cisztám is volt meg számtalan sok ciszta a petefészkeimben, meg nincs érett betesejt a tűszőimben,

eltte kezdtem már szedni magamtól vagyis inni a cickafarkfű teát egyedül ez hozta meg a menstruációmat, és utána is rendszeres lett 20 éves korom után életemben előszőr, gyógyszerek nélkül, spt azóta teát sem kel innom, hanem autómatikusan megjön a menzim, azóta ritkábban kell hajatm osnom, nőttek a melleim, pedig vékony maradtam, eltüntek a pattanásaim, nincs olyan hőhullámom mint a klimaxosoknak, és nagyobb esélyem lesz rá ha majd abba hagyom a bogyót, h a kúra után teherbe tudok esni

2011. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!