Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlót írassak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlót írassak, ha cigizem és drogozom alkalomadtán?

Figyelt kérdés

Nem akarok trombózist kapni,ezért szeretnék olyan foggátlót íratni ami mellett nem túl veszélyes ezek használata.

Jelenleg olyat szedek,ami mellett fokozottan veszélyes a cigizés :(



2013. febr. 7. 01:13
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Ja és nem a TV-ből szedem az infót hanem a könyveimből...előadásokból amiket idén hallgattam. Nekem ez elég. Ha érdekel itt találsz egy egész fejezetet a kábítószerekről. (nemrég ebből vizsgáztam)

[link]


Viszont még mindig nem válaszoltál a kérdésre, mi is a te szuper drogod?

2013. febr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Kassandra Storm, sajnálom, nem akarlak cs*szegetni, de kritikán aluli, amiket összehordasz, a kérdezőnek van igaza.


"A drogok nem véletlen tiltottak, mivel sokkal veszélyesebbek mint az alkohol."


Ez az a mondat, ami hiteltelenné tesz az egész témában. Te sem gondolhatod komolyan, basszus...:D


"Hallucinogén drogoknak pl nagy az abuzus potenciálja, tehát nagyon egyszerű függővé válni"


MI?! Épp azoknak alacsony, és ha még kialakul függőség, az is max. pszichés lehet, fizikai nem.


Amúgy kaotikusan beszélsz össze-vissza a hallucinogénekről (még ezeket sem lehet mind egy kalap alá venni), ekiről...stb. Pedig mind külön dolog.

A hatásmechanizmusukkal pedig tisztában vagyok nagyjából, és vszeg a kérdező is, ha pszichológia szakos.



[link]


[link]

2013. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

"LSD - hallucinogén

A hallucinogén csoportba tartozó drog használata számos kultúrából ismert...(nem linkelem be a teljes szöveget....Függőséget okozó hatás:


Hatásához gyorsan tolerancia és addikció alakul ki. Fizikai függést nem, de lelki függőséget okoz, pótszerként való rendszeres használata előfordul. Ilyenkor a pszichés problémák megoldására és egyfajta fantáziavilágba való elmerülésre használják a szert."


Ez csak egy példa...de tudjátok mit, engem nem érdekel. Ti biztosan jobban tudjátok, mint az orvosok, és a hatóságok...

2013. febr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Ja és a pszichés függőség ugyanúgy függőség mint a testi, és abuzuspontenciálnál ugyanúgy számít. (abuzuspotenciál: adott készítménynek mennyire képes azonnali örömöt kiváltani, és a fogyasztónak milyen erős lesz a késztetése a következő adag megszerzésére. És ebben a pszichés vágyódás is benne van)
2013. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

1. Egy példával (az LSD-vel) semmire nem mész ebben a témában, főleg olyanokkal, akik tájékozottabbak a hallucinogéneket illetően.

2. A toleranciát emlegetni az LSD-nél egyenesen közröhej. A tolerancia ugyanis úgy néz ki, hogy rövid távú, és nagyon erős. Vagyis csak annyit eredményez, hogy nem lehet minden nap használni, nem lehet napi rendszerességgel trippelni.

3. A lelki függőség egyénfüggő. Nagyban függ az illető gondolkodásától, intelligenciájától, kultúrájától. Ez az összes hallucinogénre igaz, ugyanis némelyik igen komoly hatást tud okozni. Koplex, kerek dolgok jöhetnek elő a tudatalattiból, amikkel tudni kell bánni, és ha ez megvalósul, egyáltalán nem egy rossz dolog az egész. Nem tagadom, hogy vannak olyanok, akik ráfüggnek, és beleragadnak a fantáziavilágukba, de ez nem a szert minősíti, hanem az egyént. Ha nem cuccolt volna, megteremtette volna valami más által a fantáziavilágát, és ráfüggött volna valami másra. Csak nem biztos, hogy azt annyira komolyan veszik, mert lehet látszólag egy hétköznapi dolog is, de ettől még a helyzet ugyanaz.

A lényeg, hogy egy erős, határozott, kiforrott személyiségű, felelősségteljes, önmagát ismerő ember nem használ rendszeresen hallucinogént, de a ritka és körültekintő használatból előnyt is tud akár kovácsolni.

4. "Ti biztosan jobban tudjátok, mint az orvosok, és a hatóságok..."

Ez a dolog sajnos sokkal mocskosabb téma, minthogy ilyen gyermeki naivitással álljon hozzá az ember.

2013. febr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Úristen:DD szakadok :DDDD Hogy jönnek ide a hatóságok? :D:DD


Neem majd,leírják,hogy " a drog jóóó, érteeem??!!" :DD:D:D



A hosszú monológod első 3 strófája egy gyerekes hülyeség,majd pár év múlva máshogy látod hidd el..:D


Kimutatás...nem hinném h bizonyíték kell a sok drogoson kívül.

- :DD drogos..drogos...tudod,nagy különbség van drogos és drogos között.de te ezzel sem vagy tisztába.

Hallod a hírekbe,hogy meghalt 3 hernyós,mert tisztább cucc érkezett a vártnál...de azt nem,hogy meghalt 9999 ember alkohol-mérgezésbe+szétfagyott az utcán a csöves,mert lezüllött mert elitta az összes pénzét,még a lakása árát is..de védjük csak az alkoholt,mellesleg nem rég legalizálták 2 amcsi államba a zöldet.


(ha pszichológiát tanulsz, beszélj el egyszer egy leszokni vágyó függővel, és ő majd mesél neked arról, hogy ő is azt hitte le tud állni. Én már találkoztam ilyen emberekkel, és te?)

-figyelj:D nekem nincs kapcsolatom gyáva emberekkel..és nem is lesz,mert teljesen más vagyok,mint ők..

bár találkoztam ilyen emberrel drogprevin,szépen előadták amit a trainspotting forgatókönyvét..:-)

Vagy lapozz fel pár szakkönyvet, vagy nézz szét a neten, és meglátod a bizonyítékot. (persze amíg nem is akarod meglátni az igazságot addig mind1)

-jólvan olvasok ezeréves elavult könyveket,meg neten a hülyeségeket,amiket bárki feltehet..

figyelj én ebben élek,látom és tapasztalom,hogy miez és mivel jár..


Igazából azt sem értem ha ennyire boldog az életed, miért kell a drog? Ha ennyire erős, és király vagy, mi szükséged rá? Van pasid, jó életed...mi kell még? (Nem én tanulok pszichológiát, de szerintem ez nem teljesen egészséges viselkedés.)

-ez itt a főprobléma,hogy te ezt nem érted meg és nem si fogod..más ember vagyok..többre vágyom,sok-sok élményt szeretnéék..még többet..telhetetlen vagyok :-) de okosan csinálom a dolgokat,és ezért is tettem fel ezt a kérdést,de látom csak egyszerű emberek vannak itt!kivéve freaket:D

2013. febr. 8. 01:04
 47/52 A kérdező kommentje:
sajnálom,nem tudlak komolyan venni :-(
2013. febr. 8. 01:05
 48/52 anonim ***** válasza:

Szívesen mondok másik példát ha az illető elárulja mi az ő csodaszere.


Én csak azt mondom amit tanulok, tény h nem vagyok benne ebben a világban, de nem is bánom. Enélkül is teljes életet tudok élni, köszönöm szépen.


Engem személyesen nem az zavart h te elmondod a véleményedet mert veled legalább lehet értelmesen beszélni.

De az nem tetszett h a kérdező úgy állította be ezt az életvitelt, hogy mi vagyunk a szánalmasak akik nem drogozunk és bulizunk, és ő a király, aki mindent jobban tud...na az ilyet nem bírom.


Mind1 csináljátok az életetek ahogy akarjátok, és a kérdésre válaszolva csak annyit mondok (amit már leírtam) h nem hiszem h droggal lehet fogamzásgátlót kiíratni, mivel nem ismert keresztreakciókat produkálhatnak, mivel klinikai fázisban nem hinném, hogy drogokra is tesztelik a gyógyszereket.

2013. febr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Hát akkor kvittek vagyunk, mert én meg téged nem tudlak komolyan venni.


Irtózatosan el vagy szállva magadtól kedves kérdező, de nem baj az élet majd a fejedre ejt...azt hiszed te érinthetetlen, és okosabb vagy, és a hatóságok és minden fölött állsz? (mellesleg nem ezt hívják narcizmusnak?)


Hát hajrá drogozz csak, úgyis mind1 ki mit mond neked, úgyis azt teszed amit akarsz, tehát nincs kivel beszélni.


Nem tudom, hogy lehetsz ilyen magatartással pszichológus. Szerinted nem az lesz a dolgod, hogy gyenge emberekkel, betegekkel foglalkozol? Drogosokkal, öngyilkosokkal...stb....őket is így le fogod nézni? Biztosan jó lesz...:S

2013. febr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

Kit állítottam be szánalmasnak,mert nem drogozik?

Feltettem egy kérdést,majd jöttek a válaszok,hogy "te hülye drogos p**a"

Mikor nem ezt kérdeztem,hanem azt amit nem tudok...

Amikről ti elkezdtetek hablatyolni,sokkal több infot tudok róla,mint ti,és mégis megpróbáltatok kioktatni ebben a témában. Ez nem tetszett...


Nem vagyok elszállva,csak nevetséges volt néhány kommented...de ez azért van mert gyerekes és naiv vagy (még)..de remélhetőleg kinövöd, és meglátod,hogy milyen világban is élsz valójában..majd csak elszáll a rózsaszín köd :)


Nem vagyok (még) pszich.,lehet nem is leszek,majd ahogy az élet hozza.. :-)

2013. febr. 8. 01:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!