Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlót írassak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlót írassak, ha cigizem és drogozom alkalomadtán?

Figyelt kérdés

Nem akarok trombózist kapni,ezért szeretnék olyan foggátlót íratni ami mellett nem túl veszélyes ezek használata.

Jelenleg olyat szedek,ami mellett fokozottan veszélyes a cigizés :(



2013. febr. 7. 01:13
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Kassandra Storm!

Először is, össze-vissza beszélsz megint... A függőségnek nincsen köze az abúzuspotenciálhoz. Ha megnézted volna a linkem, amiben különböző szempontok szerint értékelték a szereket, akkor tudnád, hogy a függőségre a "dependence" utal, ettől pedig egy külön tényező az, hogy mennyire érez késztetést a használó, hogy újra a cucchoz nyúljon, ez pedig "reinforcement" néven fut.


"Én csak azt mondom amit tanulok, tény h nem vagyok benne ebben a világban, de nem is bánom. Enélkül is teljes életet tudok élni, köszönöm szépen. "


Ne szólj hozzá inkább olyanhoz, amihez nem értesz! Én sem vagyok "drogos" (bár nem ítélem el, aki ésszel használja, és talán nekem is kipróbálás szinten talán becsúszhat 1-2 dolog :D), mégis tudom, hogy hogy működnek a dolgok, nem muszáj tapasztalati úton megszerezni a tudást, csak annyi kell, hogy feladd ezt a tipikus átlagemberes szűklátókörűséget.


"Nem tudom, hogy lehetsz ilyen magatartással pszichológus. Szerinted nem az lesz a dolgod, hogy gyenge emberekkel, betegekkel foglalkozol? Drogosokkal, öngyilkosokkal...stb....őket is így le fogod nézni? Biztosan jó lesz...:S"


Erre is muszáj felemelni a "hangom". Iszonyatosan elcsépelt dolog támadási felületnek használni azt, hogy pszichológusnak tanul. Én is pszichológia szakos hallgató vagyok, és őszintén szólva a nemlétező tököm is kivan már ettől a jelenségtől, nálam is bejátszották már páran.

Elmondom a szokásos szöveget:

1. Attól, hogy valaki pszichológusnak készül, még nem földre szállt angyali jótündér, hanem még mindig egy ember. Ember, akit felidegesíthetnek dolgok. Ember, akinek lehet saját stílusa és értékrendje.

2. Ő még nem pszichológus, csak egy hallgató, így nincsen semmi kötelezettsége, és senkinek nincs joga elvárásokat fektetni felé, hogy hogyan viselkedjen, főleg egy netes fórumon. Olyan, mintha egy orvosis hallgatótól elvárnád, hogy bárkit bármilyen random pillanatban megműtsön.

Ha elvégzi a szakot, akkor még sokat fog tanulni, fejlődni. De mondok még egy dolgot: Ha kész pszichológus lesz, akkor is szíve joga szabadidejében a neten szabadon engedni magát. Teljesen más tészta az, hogy valaki milyen stílusban szól a neten okoskodó emberekhez, és hogyan a segítségért hozzá forduló páciensekhez. Ez az egész dolog a munkája lesz, nem köteles "munkaidőn" kívül is a neten keresztül gyakorolni a hivatását, sőt, még a magánéletében (pl. párkapcsolat) sem, ha nem akarja.

3. Egy szóval sem mondta, hogy ha elvégzi a szakot, akkor klinikai berkekben szeretne mozogni, te pedig a fent idézett szövegedben csak erre a munkakörre tértél ki.

A pszichológiának több területe is van, nem csak ez, és nekem eléggé úgy jön le, hogy a kérdező még nem döntötte el, hogy melyiket fogja választani (javíts ki, ha tévednék). :)

2013. febr. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

Hát én sokszor nem értem,hogy a válaszolók miért személyeskednek,és nem a kérdésre válaszolnak? Miért nem lehet elvonatkoztatni.

Igen szokott drogozni,de nem a ti tisztetek ítéletet mondani felette.Volt itt egy kérdés,arra kell válaszolni,és ennyi....

Attól,hogy neki ilyen az életvitele,nem biztos hogy egy rongy senki ember.....de hát az előítéletek mindig mennek....


Szerintem kérdezd meg pl orvostudakozón nőgyógyásztól,vagy egy rendes városdobéli nőgyógyásztól.

2013. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!