Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első fog. Gátlóként Diane...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első fog. Gátlóként Diane 35-öt írt fel az orvosom átmenetileg. Szerintetek? (19/L)

Figyelt kérdés

Nagyon eltérő véleményeket olvastam róla, már jó ideje lapozom a "szakirodalmat". Mikor mondta, hogy ezt írja fel, azonnal rákérdeztem, hogy talán mégsem kellene, azt mondta, hogy 3-6 hónapig szedjem, utána átállunk egy másikra. Vérvétel eddig még nem volt, de kilátásba helyezte, vizsgálat megvolt.

Túlsúllyal küzdök, menstruációs zavarral, dohányzok rendszeresen. Megállapított problémám nincs, amiket viszont szoktak emlegetni tünetként (erőteljesebb szőrösödés, nemi tájékon sötétebb bőr, stb) azokat produkálom. Édesanyámnak anno szintén ezt írták fel, 1 hónapig szedte, majd cukorbeteg lett - nem lett bebizonyítva, hogy ettől.

2 hét múlva megyek vissza a kenetvétel eredményéért, addig nem valószínű, hogy megjön a menstruációm, mindenképpen további konzultálást akarok a dokival, mert nagyon nem szívesen szedem be. Egyrészt a későbbiekre nézve is félek tőle, plusz a hüvelyszárazság, erőteljes libidócsökkenés, hormonlöket...állítólag nagyon jó orvos az illető, de már elég idős, ezért inog a bizalmam, hogy jogosan írta-e fel ezt a (tudtommal) elavult tablettát. :(

Ti mit gondoltok?



2013. márc. 11. 21:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#8-as A szóban forgó doki egy jó hírű szülész-nőgyógyász főorvos, ezért is mentem hozzá, hogy biztos legyek a dolgokban.


#9-es Tisztában vagyok vele, hogy nem fogamzásgátló, elsősorban nem is arra írta fel. Épp csak nem jelölte meg a legfőbb okot, hogy miért kell szednem. Ha megjelölte volna, akkor nem írnám A4-es lapra a kérdéseimet, amiket 2 hét múlva a nyakába zúdítok :)


#10-es Szkeptikusan állok ilyesmihez. A fogamzásgátlók megjelenése és elterjedése óta nem csak 4 nő halt bele, és nem csak néhánynak lettek nagyon komoly problémái tőle. Most épp a Diane van terítéken, ez a főgonosz. Ennek ellenére sok ember véleményét olvastam, ezért is vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban. Nem szívesen szedném be, ezért készülök arra, hogy 2 hét múlva átbeszélem vele, hátha máshogy dönt, vagy valami. Nem tehetek róla, hogy ezt kaptam, kifejeztem felé az aggályaim, és továbbra is meg fogom tenni, ameddig nem kapok nyomós indokot arra, hogy miért is annyira indokolt magamba diktálnom egy ilyen gyógyszert.


Köszönöm a válaszokat, továbbiakat is várok! :)

2013. márc. 11. 22:45
 12/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem ki a dokid? Ha nem akarod kiírni, jöhet priviben is. Csak mert hallottam ezt azt (én orvosin tanulok) és éppen egy elég neves, budapesti nőgyógyásszal kapcsolatban készül kirobbanni egy nagy botrány, aki boldog-boldogtalannak fogamzásgátlót írogatott fel (15 évesnek is, epilepsziásnak is, 40 év felettinek is) mert mint kiderült, busás jutalékot kapott a gyógyszergyártóktól minden egyes eladott tabletta után..
2013. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem egy orvosról beszélünk, nagyon távol járunk Budapesttől. Priviben megírom. :)
2013. márc. 11. 22:51
 14/24 anonim ***** válasza:

"Túlsúllyal küzdök, menstruációs zavarral, dohányzok rendszeresen. "


A dohányzás és a túlsúly önmagában rizikófaktor a trombózisra, erre felírja a piacon lévő legeslegmagasabb ösztrogéntartalmú tablettát. (Minél több benne az ösztrogén, annál nagyobb eséllyel lesz tőle trombózisod). Szerinted ebben van logika?


A tüneteid alapján felmerül a policisztás ovárium szindróma. Erre tény, hogy szoktak felírni antiandrogén fogamzásgátlót, de ez csak tüneti kezelés. Addig használ a szőrösödésedre, amíg szeded, aztán ha abbahagyod még szarabb lesz. Ha addig ugye nem kapsz trombózist.


Az a baj, hogy sajnos a nőgyógyászok 90%-a nem tudja normálisan kezelni a PCOS-t, csak felír egy fogamzásgátlót, aztán örüljél.

Te azt hiszed, hogy meggyógyultál, mert rendszeresen fogsz tőle vérezni, és még talán a fokozott szőrösödésed is elmúlik, közben a betegséged alapja meg tovább mélyül.

Aztán mikor abbahagyod a tablettákat azért mert gyermeket szeretnél, akkor

- nem lesz menstruációd, emiatt nem fogsz teherbe esni

- jó eséllyel tovább hízol

- inzulinrezisztens, majd cukorbeteg leszel (bár jó eséllyel az inzulinrezisztencia már fennáll)


A legjobb szándékkal mondom azt neked, hogy ne szedd be.

Keress egy ENDOKRINOLÓGUST (ne nőgyógyászt!), aki normálisan fogja kezelni a problémádat.

Ugyanis ha tényleg PCOS-ed van, akkor azt csak speciális diétával, mozgással és inzulinérzékenyítő gyógyszerrel lehet kezelni. Nah attól jó eséllyel beáll majd a menzeszed, lefogysz, és talán a szőrösödésed is enyhülni fog.


Ha mégsem akarod megfogadni a tanácsom (bár őszintén remélem, hogy megfogadod), akkor legalább annyit tegyél meg, hogy nem dohányzol a tabletta mellett. Borzasztó veszélyes.


(egy orvostanhallgató)

2013. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14:-es nagyon jól megírta. Velem is ez történt.


(az 5-ös hozzászóló vagyok egyébként)


Tüneteim: 11-15 éves korig rendben volt, szinte napra pontosan jött a menstruáció. Azután kimaradozott, volt, hogy hosszú hónapokig semmi. Elindult a hízás és a szőrösödés. Annyira kellemetlen helyeken szőrödöstem, ami egy férfinak is becsületére válna. Eredménye: rettentő önbizalomhiány, télen-nyáron hosszúnadrág, gyantázáskor sírás, leégett bőr (akkor még otthon főzött gyantánk volt)

19 évesen elmentem orvoshoz, aki felírta a Diane35-öt, azzal a felkiáltással, hogy ha gyereket akarok, majd abbahagyom és szülök. Ettől persze semmi sem oldódott meg. Amint abbahagytam, nem lett menstruációm, a szőrösödés visszajött, a hízás folytatódott. Elmentem endokrinológushoz.

Hosszas vizsgálatok után a következőket sikerült megállapítani:


1. inzulin rezisztencia, jelenleg gyógyszerrel és diétával kezelve (Merkformint szedek)

2. A PCO úgy néz ki, már nincs meg, a legutolsó ultrahangon nem látszódott a szőlőfürt-jelenség a doki szerint

3. 21-hidroxiláz defektus. Ez egy genetikai probléma, ami az európaiak elég jelentős részét érinti. Szőrösödés, nemi hormon-problémák esetén érdemes kivizsgáltatni, egyszerű vértesztből van eredmény.

4. pajzsmirigy-alulműködés.


Itt tartok 33 évesen, mert 14 évvel ezelőtt az orvos egyszerűbbnek tartott Diane-ra feliratni, ahelyett, hogy TISZTESSÉGESEN KIVIZSGÁLT VOLNA.


Most magánklinikára járok, ahol az orvosom MINDENT kivizsgált, megnézett, megmért, kikérdezett, és felírta a gyógyszereket. Kicsit későn, mert addigra már sajnos kialakult az IR.

2013. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Tudom, hogy el kellene menni, de igazából nem fűlik a fogam hozzá. 19 évesen az ember hajlamos azt hinni, hogy sérthetetlen, sohasem lesz semmi baja, és örökké fog élni. 30 fölött, mikor kibontakozik a probléma, akkor kezdenek el rohanni az emberek. Erre én is hajlamos vagyok sajnos. :)


A PCOS-el kapcsolatban: mikor nézték a pajzsmirigyet, hormonszintet meg volt az ultrahangos vizsgálat, azt kimutatták volna, nem? Plusz most is be lett ígérve a vérvétel, tehát elvileg megint ott van rá a lehetőség, nem?


Szedéssel kapcsolatban: tudom, hogy rizikós ilyen feltételek mellett szedni, de sajnos szükségem van rá. Nem is igazán a rendszertelenség miatt, hanem a stressz miatt. Sajnos borzalmasan ki tudom magam készíteni idegileg a terhességgel kapcsolatban. Mániákus módon védekezek, és még akkor is folyamatosan gyomoridegem van, hogy mi van, ha mégsem voltam elég alapos. Erre a rendszertelen menstruáció még rátesz egy lapáttal, hogy soha nem tudja az ember, hogy mi van. Mikor ez a mánia úgy istenigazán kibontakozott, elkezdtem komolyan utánajárni a dolgoknak, innentől fogva pedig még rosszabb lett. Szóval ezért szeretnék mindenképpen tablettát, hogy ha esetleg az óvszerrel probléma lenne, ÉS a krém sem válna be, akkor meglegyen a 3. harcvonal (ne röhögjetek ki :DD). Nagyon fontos szerepet tölt be az életemben a szex, szükségem van rá, ez pedig kell, hogy felszabadult (:]) lehessen.

2013. márc. 12. 17:30
 17/24 anonim ***** válasza:

Esetleg be tudod másolni a hormonértékeid és az UH leleted?

Terheléses vércukrot, inzulint mértek?


Igazából azzal van a gond, hogy ha nem kezeled az alap bajod (ha van IR-ed), csak fogamzásgátlót szedsz, akkor az alap betegség tovább fog súlyosbodni.

Tehát még ha a fogamzásgátló mellett döntesz is (amit egyébként továbbra sem javaslok), akkor is utána kellene járni alaposabban a problémának, és ha fennáll IR, akkor azt párhuzamosan kezelni kellene.

Ugyanis ha már IR-ed van, és majd 5-6 év múlva gyereket akarsz, de addig semmit nem csinálsz vele, akkor szépen cukorbeteg leszel. Az meg annyira nagyon nem lesz jó.


A rendszertelen ciklus követésére meg ott van a hőmérőzés. Napi 5 percet vesz el az életedből, csak egy hőmérő kell hozzá, és pontosan látod belőle, hogy azért késik, mert vmi gond van, vagy azért, mert szimplán nem volt ovulációd.

2013. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az egyik UH leletem megvan, azt elő tudom ásni (kettőt végeztek), a vérpapírjaim napok óta nem találom sehol.
2013. márc. 12. 18:54
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor legalább az UH leleted írd le:)
2013. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Uterus anteflexioban, nagysága 52x34x38mm, benne 6,5mm vastagságú endometrium. Jobb ovarium nagysága 23x17mm, normál szerkezetű. Bal ovarium nagysága 22x25, benne egy 12mm-es prom.foll. Douglasban szabad folyadék nem látható."


Ez nekem totálisan kínai, szóval ha valaki esetleg ért hozzá... :)

2013. márc. 12. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!