Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első fog. Gátlóként Diane...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első fog. Gátlóként Diane 35-öt írt fel az orvosom átmenetileg. Szerintetek? (19/L)

Figyelt kérdés

Nagyon eltérő véleményeket olvastam róla, már jó ideje lapozom a "szakirodalmat". Mikor mondta, hogy ezt írja fel, azonnal rákérdeztem, hogy talán mégsem kellene, azt mondta, hogy 3-6 hónapig szedjem, utána átállunk egy másikra. Vérvétel eddig még nem volt, de kilátásba helyezte, vizsgálat megvolt.

Túlsúllyal küzdök, menstruációs zavarral, dohányzok rendszeresen. Megállapított problémám nincs, amiket viszont szoktak emlegetni tünetként (erőteljesebb szőrösödés, nemi tájékon sötétebb bőr, stb) azokat produkálom. Édesanyámnak anno szintén ezt írták fel, 1 hónapig szedte, majd cukorbeteg lett - nem lett bebizonyítva, hogy ettől.

2 hét múlva megyek vissza a kenetvétel eredményéért, addig nem valószínű, hogy megjön a menstruációm, mindenképpen további konzultálást akarok a dokival, mert nagyon nem szívesen szedem be. Egyrészt a későbbiekre nézve is félek tőle, plusz a hüvelyszárazság, erőteljes libidócsökkenés, hormonlöket...állítólag nagyon jó orvos az illető, de már elég idős, ezért inog a bizalmam, hogy jogosan írta-e fel ezt a (tudtommal) elavult tablettát. :(

Ti mit gondoltok?



2013. márc. 11. 21:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Teljesen normális lelet, nem policisztás a petefészked.

Csak sajnos ez nem zárja ki a PCOS-t. Azért lenne jó, ha meglennének a hormoneredményeid:)

2013. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Az nekem sem lenne rossz. Tegnap ezzel együtt el akartam vinni a dokinak, de egy hete keresem és égen-földön nem találom. De mivel kilátásba helyezett egy vérvételt, így hamarosan lesznek újak.
2013. márc. 12. 20:44
 23/24 anonim ***** válasza:
Na, Jézusom!!! [link]
2013. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a szöveget egyszer már leírtam, így simán átmásolnám ide neked, ha nem baj!


Hosszú de értelmes komment! :)


Akinek a szervezetének TÉNYLEG hormonbombára van szüksége, ahhoz hogy a helyére billenjen, annak HATÁSOS! Akinek meg nem a magas C-n kellett volna kezdenie a problémái kezelését, az csúnya véget ér, sajna.


Minden értelmes orvos alulról kezdi a "kezelést", megpróbál minél alacsonyabb hormontartalmú készítményt felírni mert ha az is hatásos, akkor felesleges Ms. Lórúgás Diane-t beszedni, mi akár több bajt is okozhat ilyenkor, mint ami eleve volt. Simán problémás bőrre tucatnyi olyan tabi van, amiben jóval kevesebb kártékony műhormon van. Ha az orvosod jó, akkor ezt ő is tudja. Ha nem, akkor barom módjára egyből felírja a lórúgást pattanásos bőrre.


Én már kb. kopaszodtam és borostásodott az állam, amikor elkezdtem szedni a Dianet. Tehát durván hormonproblémáim voltak, szükség volt lórúgásra. Az arcom nem volt vészes, bár voltak olyan hetek, hogy ki sem látszódtam a ragyák alól, mégsem ez volt a fő szempont, amiért szedni kezdtem a Diane-t, hanem a kopaszodásom és az arc szőrösödés miatt. És hatott. Kilenc hónapig szedtem, nagyon óvatos levezetést csináltunk a dokimmal. (A 6. hónap diane után már csak minden másnap szedtem, a köztes napokban meg elkezdtem az alacsonyabb hormontartalmú de szintén antiandrogén készítmény szedését. Ez ment 4 hétig, utána csak minden harmadnap volt Diane három hétig, és így tovább. Végül szép lassan áttértem a mostani fogamzásgátlómra, ami veszélytelen hormonmennyiséget tartalmaz. Mellékhatás? Nulla. Hajhullásom, arcszőrösödésem nem jött vissza.

Levezető gyógyszer szükséges, hogy ne jöjjenek vissza a tüneteid!


Szóval maga a gyógyszer nem rossz, de tényleg gubancnak kell lenni a szervezetedben, hogy jót tegyen "benned" és ne csesszen el mindent. Tehát ne a tabit hibáztassátok ha valami nem jó, hanem a dokit, aki felírta. :)

2013. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!