Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta kihagyá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta kihagyás a 3. Héten! SOS?

Figyelt kérdés
Vasárnap a 20. Tablettánál tartottam (aznap szeretkeztünk a barátommal) aznap bevettem még a tablettát. Hétfőn elfelejtettem és kedden este vettem be egyet. Fel se tűnt hogy kihagytam egyet, csak most szerda hajnalban. Rögtön bevettem a kihagyott gyógyszert. Ez azt jelenti hogy 24 órát késtem a bevétellel de utána 7 órán belül kettőt vettem be. Azt olvastam hogy ilyenkor folytatni kell a levél szedését és a szünet helyett újabb levéllel kezdeni! 1. Kérdés: valóban nem kell szünet? A másik hogy azt írják a petevezetékben a sperma 2-3 napig életképes, nos akkor amikor nem vettem be a tablettát akkor is életképes volt még. De a ciklusom végén járok! Lehet ebből baj?

2013. aug. 7. 04:58
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kellett volna bevenned a kihagyott tablettat 12 óra késé után már felesleges. ártani nem fog de nem kell.

tényleg nem szabad szünetet tartani mert ha a 7 napos szünet előtt hagysz ki egyet azzal nő a kockázat. illetve ha az első héten hagysz ki akkor is. szedd be az ujabb levelet. Szerintem kevés esély van rá, hogy terhes leszel, a spermák egy része már nem is él amikor bekerül a testedbe, másik fele elpusztul útközben alig pár darab bírja ki a "viszontagságokat" de ha már 3 hete szeded a gyógyszert előtte meg hónapokig vagy évekig akkor azért van hormon bőven a szervezetedben. legközelebb figyelj oda, ha nem jön meg a vérzésed akkor csinálj tesztet. de nem tartom valószínűnek hogy teherbe esel.

2013. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 hónapja szedek fogamzásgátlót! És eddig 2x volt olyan hogy elfelejtettem este 9kor bevenni és csak reggel 6kor vettem be, de ez rég volt. Most 48 óráig nem vettem be, de hát remélem nem lesz gond! És akkor nem tartok szünetet de remélem így nem zavarom meg teljesen a szervezetem! Köszönöm a válaszodat :)
2013. aug. 7. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megúszod… De muszáj rávenned magad a rendszerességre. Ha folyton elfelejted, akkor nem jó megoldás a bogyó. Nekem az vált be, hogy minden bogyóra ráírtam a napokat (H-K-Sz, stb.) így azonnal észrevettem, ha kihagytam. (Van, amelyiken gyárilag rajta van, az enyémen nem volt.)
2013. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andi_5 válasza:

Végül hogy alakult ? Teherbe maradtál ?

Épp így jártam én is a napokban...és kicsit izgulok !

2018. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!