Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nyugodtan szedjem így a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyugodtan szedjem így a tablettát?

Figyelt kérdés

Nem volt vérvizsgálat, sem semmi. Csak cytológia, de az nem a tabletta végett, hanem mert múltkor és most is volt metapláziám. Mondtam, hogy szeretnék gyógyszer szedni (még sosem szedtem), felírta.

Iamnát kaptam.

25N


2014. jan. 22. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gratulálok, kifogtál egy rossz orvost, csakúgy, mint én anno... semmi vérvizsgálat, vagy valami, aztán majdnem belehaltam egy trombózisba..
2014. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én nem kezdeném el a helyedben. tapasztalatból irom.
2014. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor kidobtam az ablakon 5000 forintot?
2014. jan. 22. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:
valószinüleg szedheted viszgáltasd ki amgad és ha szedheted akkor elkezded ha nem akkor igen kidobtad az ablakon avgy eladhatod valakinek aki ezt szedi.
2014. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja, és gratulálj csak. Választhattam két orvos közül: az egyik egy bunkó f***kalap, aki sértegeti a pácienseket, a másik ez az orvos.

Mert magánhoz csak nem fogok menni, nem azért fizetem a tb-t.

2014. jan. 22. 16:50
 6/11 A kérdező kommentje:

És most hogy oktassak ki egy orvost a dolgokról? Megmondjam neki: bocsánat, de a gyakorikerdesek.hu-n azt mondták, ezt nem így kell csinálnia. Igaz, Ön már 30 éve praktizál, de ők csak jobban tudják.

Nála születtem, anyámnak is ő írt fel gyógyszert, meg még ki tudja hány nőnek.

2014. jan. 22. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne menj magánhoz, kapj szépen egy trombózist... nem tudom, melyik éri meg jobban....
2014. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondj, amit akarsz. Nem kell itt senkit kioktatni, egyszerűen csak megmondod h vizsgálatot akarsz, mielőtt felírja, ennyi... ha ezt nem érti meg, akkor nem végzi el kellőképpen a hivatását. Ez most olyan, mintha én tanár létemre úgy íratnék ellenőrzőt, hogy át se vettük az anyagot.
2014. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy 30x évig praktizálhatna úgy, hogy közben életveszélynek tesz ki nőket. Erről már lenne botrány. Szerintem el van nagyolva a dolog.
2014. jan. 22. 17:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy normális anamnézisfelvétel (alapos kikérdezés a ciklusról, tünetekről, betegségekről, szedett gyógyszerekről, családban előforduló betegségekről) lényegesen több infót ad az orvosnak a tabletta felírásához, mint egy vérvizsgálat.


Ugyanis egy szimpla vérképvizsgálat arra jó, hogy ellenőrizze vele a máj- és vesefunkciód, ugyanis ha ezek rosszak, nem szedhetsz tablettát.

Semmi másra nem jó. Baromság, hogy az alapján tudja eldönteni, hogy neked milyen tabi a jó, ezt csak a sok laikus hiszi azt itt gyakorin.

Azt sem tudja a vérkép alapján megítélni, hogy neked éppen milyen mellékhatásokat okoz a tabletta.


Persze nyilván nem hülyeség a vérkép a fent említettek ellenőrzése miatt, de ha az utóbbi egy évben voltál rutin laboron, és azokon minden rendben volt a májaddal és a veséddel, akkor felesleges újat csináltatni.

Több értelme van pár hónap/év szedés után ellenőrizni, hogy a tabi ártott-e pl. a májadnak vagy sem.


Amiről az első beszél, az kicsit más tészta. Ugyanis trombózis hajlam vizsgálatot TB alapon csak indokolt esetben végeznek. Ha a családban senkinek nem volt trombózisa, akkor ne fognak ilyenre küldözgetni, mert nem állja a TB, ennyi. Szomorú, de így van.

Pedig egyébként elég fontos lenne, mert bár annak az esélyét, hogy trombózist kapsz a tabitól, még a vizsgálatokkal sem lehet kizárni, de legalább az esélyét lehet csökkenteni.

Szóval ha van pénzed, akkor akár magánlaborban is érdemes legalább egy Leidein-mutáció vizsgálatot végeztetni. (Bár hozzáteszem, ez csak a leggyakoribb trombózishajlamot fokozó mutáció, ezen kívül még van kismillió. Mindegyik kivizsgálása igen költséges lenne...).


Tehát ha az utóbbi időben néztek nálad vérképet, és nem volt vele gond, emellett az orvos normálisan kikérdezett (ha évek óta jársz hozzá, akkor akár régebben), akkor utána bizony nagyrészt próba-szerencse a tabiválasztás.

A "hormonális alkatod" alapján el tud indulni egy irányba (ciklus hossz, menzesz előtti tünetek stb. alapján), hogy kb. milyen tabi lesz a jó (alacsonyabb vagy magasabb ösztrogéntartalmú), de nagyrészt lutri.

Ha nem jön be az első, lehet próbálkozni másikkal. Ha az se, akkor még másikkal, vagy el lehet dönteni, megéri-e tovább szórakozni vele.


De ha volt a családban trombózis, akkor mindenképpen érdemes trombózishajlamot vizsgáltatni, de ha nem volt, akkor sem felesleges óvatosság szerintem.

2014. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!