Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egyfázisú tabletta a symicia...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyfázisú tabletta a symicia fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Azt történt hogy csütörtökön kezdem el szedni a gyógyszert tehát hét elején 3 nap megmaradt ma pedig véletlenül a levél elején megmaradt szerdai tablettát vettem be. Nem tudom hogy minden tabletta ugyanolyan hatóanyagot tartalmaz-e mert ha igen nincs gond. Segítsetek!
2014. ápr. 17. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden tabi ugyan azt tartalmazza.
2014. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mi van ráírva? a symicia egy ....fázisú fogamzásgátló tabletta

na a pontok helyén lévő szám adja meg a kérdésedre a választ


- A Symicia fogamzásgátló tabletta, és a terhesség megelőzésére szolgál.

- A Symicia kétféle női nemi hormont tartalmaz kis mennyiségben, drospirenont és etinilösztradiolt.

- A kétféle hormon miatt a "kombinált" fogamzásgátlók családjába tartozik.


3. HOGYAN KELL SZEDNI A SYMICIA-T?

A Symicia-t mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Minden nap egy tabletta Symicia-t vegyen be, szükség esetén kevés vízzel. A tabletta étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, de a tablettákat minden nap közel azonos időben kell bevennie.

Egy csomag 21 tablettát tartalmaz. Minden tabletta mellett nyomtatva megtalálható a hétnek az a napja, amikor be kell venni. Ha például a szedést szerdán kezdi, kezdje a "Szerda" felirat melletti tablettával. Kövesse a csomagon lévő nyíl irányát, amíg mind a 21 tablettát beszedte.

Ezt követően 7 napig ne vegyen be tablettát. A 7 tablettamentes nap során (tablettaszedési szünetnek is nevezik) vérzésnek kell kezdődnie. Ez az úgynevezett "megvonásos vérzés", ami rendszerint a tablettaszedési szünet 2. vagy 3. napján jelentkezik.

Az utolsó Symicia bevételét követő 8. napon kezdje el a következő csomag szedését (a 7 tablettamentes napot követően) akkor is, ha a vérzés még tart. Ez azt jelenti, hogy a következő csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és a megvonásos vérzésnek minden hónapban azonos napon kell kezdődnie.

Ha így szedi a Symicia-t, védve van a terhesség ellen azon a 7 napon is, amikor nem szedi a tablettát.

2014. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is symiciát szedtem. Ennél sztem nem gond, ha véletlen összekevered a napokat, mert ugyanolyan a gyógyszer.

Most már olyat szedek amiben 3 különböző színű van... és azokra kell jobban figyelni

2014. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!